EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKOWĄ (TYFLOPEDAGOGIKA) - STUDIA KWALIFIKACYJNE DLA PEDAGOGÓW SPECJALNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKOWĄ (TYFLOPEDAGOGIKA) - STUDIA KWALIFIKACYJNE DLA PEDAGOGÓW SPECJALNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
        Typ uczelni
          Więcej filtrów
          Poziom studiów
            Forma studiów
              Czas trwania

                Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

                Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych - studia podyplomowe

                Studia na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

                Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

                Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych to propozycja kształcenia podyplomowego, której celem jest przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie pedagogiki specjalnej – edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością wzrokową. Słuchacze zdobywają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne w zakresie metod, form kształcenia oraz podstaw rehabilitacji potrzebnych w pracy opiekuńczo- wychowawczej, dydaktycznej i terapeutycznej z osobami słabowidzącymi i niewidomymi.

                 

                Jakie wymagania rekrutacyjne?

                Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych to kierunek reprezentujący obszar studiów podyplomowych, a zatem najważniejsze jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Poza tym, w postępowaniu kwalifikacyjnym istotne jest posiadanie przygotowania pedagogicznego oraz przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej.

                *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych

                 

                Jak wyglądają studia na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych?

                Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych to trzy semestry nauki, w trakcie których słuchacze zdobywają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne niezbędne do pracy opiekuńczo- wychowawczej, dydaktycznej i terapeutycznej z osobami słabowidzącymi i niewidomymi.

                1. Typ i tryb studiów:

                Studia na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych możemy podzielić na:

                1. Typ:

                2. Tryb:

                2. Zdobywana wiedza i umiejętności

                Słuchacze zaznajamiają się między innymi z: organizacją i metodyką kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w systemie integracyjnym i włączającym, modelami współpracy z nauczycielami, opiekunami i rodzicami, zasadami przeprowadzania diagnozy psychopedagogicznej i funkcjonalnej dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wzrokowo, jak również specyfiką procesu kształcenia i wychowania osób z uszkodzonym narządem wzroku.

                Przykładowe przedmioty dla kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych:

                • subdyscypliny pedagogiki specjalnej
                • elementy psychologii klinicznej i psychopatologii
                • metody komunikacji wspomagającej i alternatywnej
                • metody pracy z uczniem niepełnosprawnym w nauczaniu integracyjnym i włączającym
                • metodyka pracy terapeutycznej z uczniami z niepełnosprawnością wzrokową

                 

                Ile trwają studia na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych?

                Kształcenie na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych realizowane jest w ciągu trzech semestrów, a zatem studia trwają 1,5 roku.

                 

                Jaka praca po studiach na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika) – studia kwalifikacyjne dla pedagogów specjalnych?

                Jak sama nazwa kierunku podpowiada jest on przeznaczony dla nauczycieli, którzy pragną sprawnie poruszać się po zagadnieniach tyflopedagogiki. Po studiach nauczyciele- tyflopedagodzy mogą pracować w szkolnictwie specjalnym oraz szkolnictwie integracyjnym, a zatem między innymi w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla uczniów słabowidzących i niewidomych, szkołach z oddziałami integracyjnymi czy poradniach psychologiczno- pedagogicznych.

                 

                Zobacz inne kierunki pedagogiczne

                Filtrowanie
                Województwo
                  Poziom studiów

                  Zobacz inne kierunki pedagogiczne - podyplomowe

                  Filtrowanie
                  Województwo
                    Poziom studiów

                    Miasta, które oferują studia na kierunku EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKOWĄ (TYFLOPEDAGOGIKA) - STUDIA KWALIFIKACYJNE DLA PEDAGOGÓW SPECJALNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

                    Teraz najważniejsze

                    matura 2024

                    zmiany na maturze 2024

                    arkusze maturalne

                    wyniki matur 2023

                    rekrutacja na studia

                    studia

                    kierunki studiów

                    studia podyplomowe

                     

                    Ciekawe

                     


                    gdzie studiować

                     

                     

                    Nadchodzące wydarzenia

                    Komentarze (0)