Bioanalytical technologies - Lublin

Bioanalytical technologies - Lublin

Bioanalytical technologies - Lublin

Studia w Lublinie

na kierunku bioanalytical technologies

Odkryj kierunek bioanalytical technologies w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

29.01.2024

Bioanalytical technologies studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku bioanalytical technologies to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Opis kierunku

Studia na kierunku bioanalytical technologies zapewnią Ci kompleksową wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Zapoznasz się z takimi dziedzinami jak biologia czy analiza statystyczna, co umożliwi Ci stosowanie i wdrażanie technik analitycznych. Nauczysz się zasad planowania prac z wykorzystaniem technik i narzędzi analitycznych stosowanych w zakresie zarządzania ryzykiem i nauk biologicznych, jak również prowadzenia własnej działalności gospodarczej i analizowania rynku produktów i usług biotechnologicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w ośrodkach naukowo-badawczych, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych, a także w firmach farmaceutycznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo w Lublinie?

Kwalifikacja odbywa się na podstawie konkursu ocen na dyplomie. Od kandydatów wymagane jest również złożenie dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia na kierunku bioanalytical technologies w Lublinie?

Bioanalytical technologies to nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek, rozwijający umiejętności analityczne i komunikacyjne. Oferuje swoim studentom utrwalanie i pogłębianie wiedzy z takich dziedzin jak biochemia, mikrobiologia, biologia oraz statystyka. Podczas zajęć praktycznych nauczysz się obsługi specjalistycznego oprogramowania aparatury badawczej, diagnostycznej i kontrolnej, a także będziesz wiedział, jak opracowywać i analizować wyniki swoich prac badawczych.

Praktyki zawodowe, które w czasie studiów będziesz mógł podjąć m.in. w laboratoriach zakładów przemysłowych, jednostkach naukowo-badawczych i rozwojowych, a także laboratoriach analitycznych czy diagnostycznych, pozwolą ci na zdobycie cennego doświadczenia i sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce.

Dzięki zajęciom prowadzonym tylko w języku angielskim czytanie ze zrozumieniem skomplikowanych tekstów naukowych w tym języku nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Przygotuje Cię to również do pracy w zespołach branżowych, interdyscyplinarnych i międzynarodowych, gdzie posługiwanie się branżowym językiem angielskim jest koniecznością.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bioanalytical technologies możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia wyposażą Cię w kompletną wiedzę potrzebną do zaplanowania i przeprowadzenia eksperymentu naukowego, a także określenia priorytetów w jego realizacji. Studiując, pogłębisz też swoją wiedzę z zakresu biochemii, mikrobiologii, biologii oraz statystyki. Będziesz w praktyce wykorzystywał znajomość języka angielskiego, co nauczy Cię współdziałać i pracować w zespołach branżowych, interdyscyplinarnych i międzynarodowych.

Doświadczeni wykładowcy pokażą Ci, jak posługiwać się programami statystycznymi i specjalistycznym oprogramowaniem wykorzystywanym w laboratoriach analitycznych. Co więcej, poznasz zasady tworzenia, funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorczości, co pozwoli Ci na identyfikację i zarządzanie ryzykiem w przyszłej aktywności zawodowej. Zdobyte umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych uczynią z Ciebie cenionego specjalistę z zakresu bioanalityki w dynamicznie rozwijającym się świecie.

Ile trwają studia na kierunku bioanalytical technologies w Lublinie?

Studia na kierunku bioanalytical technologies trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Jaka praca po kierunku bioanalytical technologies w Lublinie?

Studia przygotują Cię do podjęcia pracy w takich zawodach, jak analityk laboratoryjny, specjalista ds. zapewniania jakości czy specjalista ds. rejestracji leków. Będziesz posiadał też niezbędną wiedzę i umiejętności, aby znaleźć zatrudnienie i rozwijać się w różnorodnych obszarach nauki, takich jak m.in. mikrobiologia, biochemia, genetyka, biotechnologia oraz biologia.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bioanalytical technologies:

  • ośrodki naukowo-badawcze,
  • laboratoria diagnostyczne i kontrolne,
  • firmy farmaceutyczne,
  • urzędy zajmujące się ochroną i gospodarowaniem zasobami przyrody,
  • jednostki monitorujące stan środowiska.

Komentarze (0)