Studia architektoniczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia architektoniczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia architektoniczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia architektoniczne Gdańsk | Gdynia | Sopot - Trójmiasto 2024

Studia architektoniczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) możesz podjąć w 2 uczelniach publicznych: Politechnice Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. 

Studia architektoniczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia architektura i budownictwo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia architektoniczne w Trójmieście w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, język obcy, informatyka, historia sztuki, historia, geografia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

Studia architektura i budownictwo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Architektura stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura krajobrazu niestacjonarne I stopnia
Architektura wnętrz stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Wzornictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie są architektura i budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Politechnika Gdańska

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA
BUDOWNICTWO

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Pokaż więcej

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki architektura i budownictwo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

SORTOWANIE:

Studia architektoniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - podyplomowe

A
H
M
P
Z

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne 2024/2025

Przedmiotem, który brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji na studia architektoniczne jest matematyka, zatem należy przyłożyć się do niej i zdawać ją na maturze na poziomie rozszerzonym. Ale to nie koniec, gdyż rekrutacja na kierunki architektoniczne wygląda inaczej niż na inne kierunki studiów. Przepustką do studiów jest wielozadaniowy egzamin praktyczny, sprawdzający predyspozycje kandydata; obejmuje on rysunek odręczny i rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia architektoniczne w Trójmieście

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Gdańskiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 147 punktów na architekturę oraz 50,56 punktu na budownictwo.

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Ile osób na miejsce na studia architektoniczne w Trójmieście

Studia architektoniczne w Trójmieście należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Akademię Sztuk Pięknych na architekturę wnętrz ubiegało się 5 kandydatów na jedno miejsce

 

Limity miejsc na studia architektoniczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów architektonicznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach architektonicznych w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot):

 

Architektura:

  • Politechnika Gdańska:

 

Architektura wnętrz:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku:

 

Budownictwo:

  • Politechnika Gdańska:

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024).

 

Ile kosztują studia architektoniczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot):

Nie istnieje jeden wykaz opłat za studia, który obowiązuje we wszystkich uczelniach, ponieważ koszt kształcenia uzależniony jest od kilku czynników, wśród których najważniejsze są: uczelnia, w której podejmujemy kształcenie, a także tryb, w jakim realizujemy zajęcia. Studia architektoniczne w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni i Sopocie) mogą być bezpłatne oraz odpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne realizowane w uczelniach publicznych. Pozostałe formy nauki należą już do płatnych, czyli: studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.

 

Architektura:

  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych: od 10500 zł

 

Architektura wnętrz:

  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych: od 10500 zł

 

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda trójmiejska uczelnia przeprowadza postępowania kwalifikacyjne według samodzielnie ustalonych harmonogramów, zatem wyniki mogą być publikowane w różnych terminach. Elementem wspólnym jest natomiast miesiąc, bowiem niemal wszystkie uczelnie informują o wynikach naboru w lipcu.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot):

  • Politechnika Gdańska: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda trójmiejska uczelnia może wymagać innej formy składania dokumentów rekrutacyjnych. Niektóre wymagają dostarczenia dokumentów osobiście, a niektóre zezwalają na wysłanie ich pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy, należy pamiętać o tym, aby zestawy były kompletne. Należy upewnić się, że zebraliśmy wszystkie wymagane dokumenty.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów na studia rozpoczyna się wraz z otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia. Jak każdy inny element postępowania kwalifikacyjnego, etap ten posiada jasno określony czas, którego należy przestrzegać. Spóźnienie, jak również złożenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować nawet skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot):

  • Politechnika Gdańska: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Trójmieście

Trójmiasto z racji swojego uroku i charakteru wydaje się idealnym miejscem do podjęcia studiów architektonicznych. Za tym pomysłem przemawia także fakt, iż osoby planujące naukę w formie niestacjonarnej również odnajdą odpowiednią ofertę edukacyjną. Niestacjonarne studia architektoniczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to między innymi sztandarowa Architektura, czy Architektura krajobrazu.

Należy podkreślić, że łatwiej znaleźć ich oferty dydaktyczne w uczelniach niepublicznych, gdyż to właśnie one częściej proponują wybór formuły kształcenia. Ktoś mógłby podać w wątpliwość możliwość uzyskania wiedzy i umiejętności w formie innej niż dzienna, ale odpowiedzią może być jeden fakt – jeśli studia architektoniczne realizowane są w trybie niestacjonarnym, to znaczy iż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać specjalistą kształcąc się inaczej niż od poniedziałku do piątku, od godzin porannych.

Wybierając studia architektoniczne niestacjonarne w Trójmieście należy dokładnie zaznajamiać się z ofertami i opisami kierunków kształcenia. Dlaczego? Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne, lecz bardzo często pod określeniem studiów niestacjonarnych uczelnie rozumieją wyłącznie tą drugą formę.

Czy studia niestacjonarne, a dokładniej rzecz ujmując zaoczne, są trudniejsze od stacjonarnych? Nie. Należy podkreślić, że program nauczania obowiązuje taki sam, a kształcenie prowadzić ma do osiągnięcia tych samych założeń i efektów. Inny jest tylko charakter samej nauki i prowadzenia zajęć, ponieważ studia zaoczne w pewnej mierze opierają się na samodzielności studenta, który część materiału musi przyswoić we własnym zakresie.

czytaj dalej studia architektoniczne niestacjonarne (zaoczne) w Trójmieście

 

Jak wyglądają studia architektoniczne w Trójmieście?

Studia architektoniczne w Trójmieście to kierunki studiów, które omawiają zasady projektowania różnych obiektów, od budynków mieszkalnych, poprzez obiekty użyteczności publicznej, na obiektach przemysłowych kończąc, a także projektowania ogrodów, przestrzeni zielonych, wnętrz oraz mebli, jak również konserwacji zabytków.

Najpopularniejsze kierunki architektoniczne w Trójmieście: Architektura, Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu, Budownictwo.

Współczesne studia architektoniczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach architektonicznych

Absolwenci studiów architektonicznych odnajdują się w pracy między innymi w biurach i pracowniach projektowych, firmach wykonawczych, nadzorze budowlanym, pracowniach konserwacji zabytków, firmach deweloperskich.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Trójmieście na popularnych stanowiskach związanych z architekturą i urbanistyką wahają się od 4000 zł do 8800 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, uprawnień, stażu pracy, miejsca pracy).

 

Typ studiów

Studia architektoniczne należą do jednych z najciekawszych ze względu na połączenie wielu elementów. Szeroka wiedza techniczna, wyobraźnia przestrzenna, wrażliwość estetyczna – to tylko kilka predyspozycji, które musi mieć w sobie kandydat, który po ukończeniu nauki będzie mógł przedstawiać się mianem architekta. W którym mieście można kształcić się w tym kierunku? W Gdańsku.

Studia architektoniczne w stolicy województwa pomorskiego to sama przyjemność, gdyż jak inaczej określić możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w mieście o ponad tysiącletniej historii, które stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce?

Studia architektoniczne w Trójmieście to wyjątkowa możliwość rozwijania umiejętności związanych z kształtowaniem przestrzeni zabudowanej zarówno w skali elementów małej architektury, obiektów użyteczności publicznej, jak i wieloprzestrzennych założeń urbanistycznych. To także, dzięki bogatemu programowi nauczania, możliwość kształcenia w zakresie projektowania szczególnego rodzaju przestrzeni, charakteryzujących się nagromadzeniem wartości dziedzictwa kulturowego i kultury współczesnej.

Studia architektoniczne w Gdańsku nie należą do najłatwiejszych, a lista przedmiotów do zaliczenia jest długa. Znajdują się na niej, między innymi: Teoria projektowania i planowania urbanistycznego, Społeczno- kulturowe uwarunkowania gospodarki przestrzennej, Geodezja i kartografia, Planowanie infrastruktury technicznej, czy Rewitalizacja obszarów zurbanizowanych.

Studia architektoniczne w Gdańsku prowadzone są na kilku uczelniach, które proponują ciekawy program nauczania, zatem każdy zainteresowany zdobywaniem kwalifikacji i rozwijaniem umiejętności znajdzie coś dla siebie.

 

Studia architektoniczne w Trójmieście można podzielić na:

  • I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
  • II stopnia (magisterskie).

 

Studia architektoniczne zostały stworzone z myślą o studentach o ponadprzeciętnych i przede wszystkim interdyscyplinarnych zdolnościach. Nie każdy bowiem dysponuje wszechstronnym talentem plastycznym, analitycznym umysłem i łatwością w nauce przedmiotów ścisłych.

Każdy jednak, kto czuje, że studia architektoniczne są dla niego stworzone, będzie mógł coś wybrać z bogatej oferty kierunkowej przygotowanej przez uczelnie w Trójmieście. Większość studentów swoją przygodę rozpocznie od kształcenia I stopnia. Studenci podczas tych lat nauki zdobywać będą unikalną wiedzę i umiejętności na podstawowym poziomie.

Zakończenie nauki I stopnia pozwala na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Każdy po obronie pracy dyplomowej może kontynuować swoją naukę na studiach II stopnia, które zagwarantuję pełnię wykształcenia. Tytuł magistra otworzy również niemal wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

 

Na studentów czekają również zajęcia w dwóch trybach:

  • studia stacjonarne (dzienne);
  • studia niestacjonarne (zaoczne).

 

Jeśli nie wiesz, które z nich wybrać, zastanów się, jak chcesz, by wyglądała twoja nauka. Studia stacjonarne to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą skupić się przede wszystkim na nauce. Zajęcia w tym trybie odbywają się bowiem od poniedziałku do piątku, dzięki czemu zdobywałbyś wiedzę w sposób systematyczny.

Jeśli chciałbyś z kolei łączyć ze sobą różne aktywności, przykładowo – pracę z nauką, możesz wybrać studia niestacjonarne. Dają one pewną elastyczność, ponieważ zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Studenci uczestniczą wtedy w wielu praktycznych zajęciach, część materiału teoretycznego muszą opanowywać jednak samodzielnie w domach.

Zastanów się również nad kwestiami finansowymi! Studia stacjonarne na państwowych uczelniach są bezpłatne (nie dotyczy to szkół prywatnych!). Za studia niestacjonarne będziesz musiał z kolei zawsze uiszczać opłaty za czesne.

czytaj dalej studia w Trójmieście

 

Kierunki studiów architektonicznych w Trójmieście:

Studia architektoniczne tworzą grupę kierunków, które od wielu lat królują na rynku akademickim. Nie oznacza to jednak, że są one stworzone dla każdego absolwenta szkoły średniej. Jeśli je wybierasz, muszą cechować cię interdyscyplinarne zainteresowania.

Uczelnie w Trójmieście kształcą doskonałych specjalistów z zakresu architektury. Jeśli chcesz być jednak jednym z nich, musisz pamiętać, że doskonała znajomość matematyki oraz ponadprzeciętne zdolności plastyczne to często podstawa do tego, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Najczęściej dotyczy to kierunków takich jak architektura.

Jeśli jednak chciałbyś się zająć praktyczną stroną architektury, to także i ty będziesz mieć szansę intelektualnego rozwoju. Wtedy z powodzeniem możesz wybrać kierunek taki jak budownictwo. Pamiętaj jednak, że wtedy czeka cię bardzo intensywna nauka ścisła, dzięki której otrzymasz tytuł inżyniera. Wybierasz budownictwo? Pamiętaj zatem, że oprócz doskonałej znajomości matematyki – królowej nauk – musisz być także przygotowany na mnóstwo przedmiotów czerpiących z drugiej potężnej dziedziny ścisłej – fizyki.

Uczelnie w Trójmieście przygotowały także propozycję studiów architektonicznych dla osób o bardziej artystycznym usposobieniu. Wśród ofert znalazły się kierunki takie jak architektura wnętrz, multimedia i grafika komputerowa czy wzornictwo.

 

Kierunki architektoniczne w Trójmieście - rekrutacja 2024/2025:

czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście

 

Gdzie studiować studia architektoniczne w Trójmieście?

Studia pozwalają zdobyć więdzę i umiejętności z zakresu projektowania architektury i urbanistyki, a także konserwacji zabytków czy realizacji scenografii, wnętrz i wystawAbsolwenci studiów architektonicznych odnajdują się w pracy w biurach projektowych, pracowaniach konserwatorskich, branży budowlanej, firmach wykonawczych, urzędach nadzoru budowlanego. 

Studia architektoniczne w Trójmieście rozpoczniesz na trzech ośrodkach akademickich. Zastanów się, który z nich najlepiej odpowiada twoim intelektualnym oczekiwaniom. Przeanalizuj swoje aspiracje, zainteresowania oraz plany zawodowe. Dzięki temu uda ci się podjąć najbardziej racjonalną decyzję.

Politechnika Gdańska to uczelnia, która wykształci przyszłych inżynierów. Tę szkołę wyższą charakteryzuje długa tradycja akademicka. Możesz mieć także pewność, że nad jakością twojego wykształcenia będzie czuwać kadra najlepszych specjalistów. Studenci politechniki rozwijać będą swoje ścisłe umiejętności. W ofercie tej uczelni znalazły się między innymi kierunki takie jak architektura czy budownictwo.

Studia architektoniczne w Trójmieście rozpoczniesz również na dwóch prywatnych uczelniach. Pamiętaj, że dziś tego typu ośrodki akademickie również cechują wysokie standardy nauczania, więc możesz być spokojny o jakość swojej wiedzy i kwalifikacji, które zdobędziesz podczas wszystkich semestrów kształcenia!

 

Gdzie studiować kierunki architektoniczne w Trójmieście:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku;
  • Politechnika Gdańska;
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych.

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście


Kierunki architektoniczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście

  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku;
  • Politechnika Gdańska.

czytaj dalej uczelnie publiczne w Trójmieście

 

 

Kierunki architektoniczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Trójmieście

  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych.

czytaj dalej uczelnie prywatne w Trójmieście

 

 

Jak wybrać studia architektoniczne w Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?

Na początku najważniejsze jest to, byś swoją intelektualną przygodę wyższą rozpoczął z kierunkiem, który najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom. Jeśli jesteś na bakier z rysunkiem czy malarstwem – wybierz budownictwo zamiast architektury. Jeśli wolisz projektować lub wznosić budowle i czujesz, że dobieranie różnych kolorów poduszek – porzuć plany o architekturze wnętrz. Pamiętaj, że jeżeli będziesz się kształcić na kierunku, który sprawia ci radość i satysfakcję, odniesiesz nie tylko sukces intelektualny, lecz również zawodowy!

Pomyśl się, czym właściwie chciałbyś zajmować się w przyszłości. Pamiętaj o tym, że studia architektoniczne  bardzo różnią się między sobą! Powinieneś zacząć więc od szczegółowego przeanalizowania oferty kierunkowej poszczególnych ośrodków akademickich. Czytaj opisy kierunków, zobacz, jak wyglądają ich programy kształcenia. Kiedy już nabędziesz tę podstawową wiedzę, możesz zestawić ją ze swoimi oczekiwaniami, predyspozycjami i zainteresowaniami.

Dobra praca po studiach architektonicznych to niemal pewnik! Ważne, by odzwierciedlała twoje pasje. Jeśli kochasz przytulne wnętrza i uwielbiasz je urządzać – wybierz architekturę wnętrz. Jeśli fascynuje cię praktyczna strona realizacji projektów – czeka na ciebie budownictwo!

Co więcej – jeśli wybierzesz kierunek, który odpowiada twoim zainteresowaniom, to zrobisz już pierwszy krok przyczyniający się do znalezienia w przyszłości dobrej i satysfakcjonującej pracy. Pamiętaj jednak o tym, że studia mają sprawić, że w przyszłości nie będziesz musiał obawiać się o swoją pozycję na rynku zatrudnienia. Dobra praca powinna zadowolić cię nie tylko pod względem finansowym. Ona daje również satysfakcję oraz dalsze możliwości rozwoju!

 

Możliwe ścieżki rozwoju twojej kariery zawodowej:

  • architekt;
  • architekt wnętrz;
  • inżynier budownictwa;
  • projektant;
  • inspektor nadzoru budowlanego;
  • architekt krajobrazu;
  • planista;
  • urbanista;
  • specjalista zajmujący się wzornictwem.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?

Jeśli wybierasz uczelnię wyższą w Trójmieście, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. To właśnie one sprawią, że twój wybór będzie najkorzystniejszy! Na samym początku zorientuj się, czy szkoła, na której chcesz podjąć studia, posiada w ofercie dany kierunek! Jeśli tak – połowa sukcesu za tobą! Teraz czas sprawdzić inne ważne kwestie!

  • przeanalizuj program kształcenia: dzięki temu będziesz wiedział, jakich zajęć się spodziewać, sprawdzisz również jaki jest stosunek wykładów do zajęć praktycznych! Pamiętaj – dziś to przede wszystkim umiejętności oparte na stabilnych podstawach teoretycznych są najważniejsze;
  • odwiedzaj stronę internetową uczelni: dzięki temu będziesz śledzić wszystkie wiadomości na bieżąco,
  • nie bój się pytać: czytaj opinie w Internecie, sprawdź, co inni studenci sądzą o wybranej przez ciebie uczelni. Im więcej różnorodnych informacji zbierzesz, tym większa jest szansa, że będziesz w przyszłości zadowolony z podjętego wyboru.
  • weź udział w dniach otwartych wybranej przez siebie uczelni: to idealna okazja, by przyjrzeć się danemu ośrodki akademickiego z zewnątrz, porozmawiać z wykładowcami, studentami i zebrać różnorodne informacje nie tylko w odniesieniu do kształcenia. Podczas dni otwartych zobaczysz również, jak dana uczelnia po prostu funkcjonuje!

Gdy wybierasz uczelnię wyższą w Warszawie, pamiętaj również o tym, by nie kierować się emocjami. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy i postaraj się trzeźwo spojrzeć na propozycje przygotowane przez warszawskie ośrodki akademickie!

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia architektoniczne w Trójmieście?

Pytanie, czy warto iść na studia, budzi niepokój u niejednego absolwenta szkoły średniej. Pamiętaj jednak o tym, że wykonywanie niektórych zawodów wiąże się z obligatoryjnym ukończeniem studiów.

Dziś obserwujemy nie tylko w miastach, lecz także na ich obrzeżasz, nieustanny rozwój cywilizacyjny. Wzrastają nowe osiedla czy gmachy biurowców, a drogi i mosty są modernizowane. To pokazuje, że wciąż na rynku pracy wciąż potrzebni są specjaliści z zakresu budownictwa oraz architektury. Dlatego też zdecydowanie warto wybrać kształcenia o tym profilu!

Studia architektoniczne w Trójmieście  zapewnią studentom szerokie wykształcenie, dzięki któremu z powodzeniem odnajdą się oni na aktualnym rynku pracy. Będą oni dysponować również szeregiem specjalistycznych umiejętności, co tylko korzystnie wpłynie na ich intelektualny i zawodowy status!

Każdy młody absolwent szkoły średniej zastanawia się, czy warto iść na studia. Wybór nigdy nie jest łatwy. Jeśli jednak czujesz, że chciałbyś swoją zawodową przyszłość związać z projektowaniem lub wznoszeniem nowych gmachów czy projektowaniem wnętrz, to studia architektoniczne będą niezbędne!

Trójmiasto to jeden z najpotężniejszych, ale i najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. Możesz mieć pewność, że twoja wiedza i kwalifikacje będą na jak najwyższym poziomie. Znajduje się tutaj wiele firm budowalnych i biur architektonicznych, w których będziesz mógł odbywać praktyki, a w przyszłości znaleźć także satysfakcjonującą pracę!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach architektonicznych

Absolwenci studiów architektonicznych w Gdańsku posiadają duży bagaż wszechstronnej wiedzy. Zgłębili historię i teorie architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli, czy też projektowania architektonicznego i urbanistycznego.

Ponadto, znają przepisy techniczno- budowlane, a także metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego. Przygotowani są do podjęcia działalności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, choć aby wykonywać samodzielne funkcje w budownictwie należy zdobyć specjalne uprawnienia zawodowe.

A gdzie mogą znaleźć pracę? W pracowniach projektowych, architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytucjach badawczych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, firmach zajmujących się planowaniem przestrzennym i lokalizacją nowych inwestycji, agencjach i biurach nieruchomości, jednostkach zajmujących się doradztwem, agencjach designerskich.

Mogą zająć się projektowaniem wnętrz, mebli, projektowaniem obszarów zielonych, tworzeniem scenografii w teatrze i filmie, bądź prowadzeniem własnej działalności gospodarczej albo podjęciem pracy badawczej. Absolwenci studiów architektonicznych w Gdańsku posiadają umiejętności, dzięki którym mogą zmieniać przestrzeń i ich nawet najmniejsze części.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury i Wzornictwa:

  • Architektura wnętrz: studia I i II- stopnia;
  • Architektura przestrzeni kulturowych: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury:

  • Architektura: studia I i II- stopnia;
  • Gospodarka przestrzenna: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

  • Gospodarka przestrzenna: studia I- stopnia. Specjalności: Urbanistyka, Gospodarka nieruchomościami;
  • Architektura krajobrazu: studia I- stopnia. Specjalność: Inżynieria krajobrazu.

 

Jan Jarmuż 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)