Kierunki studiów

 


Kierunki Studiów


Wybór kierunku studiów niejednemu spędza sen z powiek. Najtrudniejsze zadanie mają ci, którzy nie wiedzą do końca, co chcieliby robić w przyszłości, nie mówiąc już o zawodzie wykonywanym. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja tych, którzy zamierzają studiować to, co ich pasjonuje. Wtedy wystarczy znaleźć kierunek, na którym wykładane przedmioty pozwalają na rozwijanie umiejętności i pozyskiwanie wiedzy na pasjonujący temat.

 

Trzecią grupę stanowią osoby, które wybierają kierunek pozwalający w przyszłości na wykonywanie konkretnej pracy. W praktyce wybór kierunku wiąże się także z przedmiotami zdawanymi na maturze i wynikami maturalnymi. Dlatego warto wybrać kierunek jak najwcześniej, by móc przygotować się z konkretnych przedmiotów.

 

Poniżej przedstawiamy listę kierunków, pogrupowanych w wygodne i przejrzyste kategorie, zawężające pole waszych poszukiwań do minimum. Dzięki temu z łatwością znajdziecie interesujące was studia. Wybierzcie swoją przyszłość świadomie.

 

 


Kierunki w miastach


kierunki studiów Białystok

KIERUNKI STUDIÓW

Kierunki studiów można podzielić na ścisłe i humanistycz­ne, ale również na ogólne i specjalistyczne. Ogólne to popularne od lat: politologia, europeistyka, admini­stracja, psychologia, socjologia, dziennikarstwo, kul­turoznawstwo czy marketing. Mogłoby się wydawać, że nabywając wiedzę z szerokiej dziedziny, można znaleźć pracę w wielu różnych zawodach. Jest w tym sporo prawdy, ale decydowanie się na kierunek ogólny sprawia, że mamy wykształcenie wyższe niezwiązane z żadnym konkretnym zawodem. Tutaj sukces odniosą ci, którzy poza samymi studiami zdobędą dodatkowe doświadczenie na stażach i kursach doszkalających, a przede wszystkim dadzą się zauważyć pracodawcy. Warto więc w czasie studiów popracować również nad autoprezentacją i wizerunkiem, by umieć się „sprzedać” przyszłemu pracodawcy. Zobacz co studiować w 2020 roku.

 
Miasto

Trwa ładowanie

WSZYSTKIE KIERUNKI

Studia to żywy organizm. Reagują na zmiany, zewnętrzne bodźcie, zachowania powiązanych z nimi struktur. Oznacza to, że każdego roku możemy obserwować rozwój oferowanych kierunków kształcenia i nawet kandydaci na studia mogą stracić rachubę w temacie ich ilości i różnorodności programów. Obszar proponowanych przez uczelnie kierunków powiększa się, zatem warto dowiedzieć się jak wiele do zaoferowania, dla przyszłych i obecnych studentów, mają polskie szkoły wyższe. Kierunki kształcenia są jak alfabet; niemal na każdą literę znajdziemy dziedzinę, którą można poznać i solidnie wykształcić się w jej zakresie. Ile dokładnie jest wszystkich kierunków kształcenia? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie należałoby przejrzeć oferty dydaktyczne wszystkich uczelni, co zajęłoby cały dzień wnikliwych poszukiwań. Tutaj, w jednym miejscu, znajdziecie wszystkie kierunki wraz z dokładnym opisem, na czym one polegają, jaką wiedzę oferują i jaka przyszłość zawodowa się z nimi wiąże.

Miasto
Grupa kierunków
A×
B×
D×
E×
F×
G×
I×
K×
M×
P×
S×
T×
Z×

POPULARNE KIERUNKI

Dowolna osoba, będąca także absolwentem szkoły wyższej, zapytana o najpopularniejsze kierunki kształcenia zapewne wymieni kilka propozycji, lecz nie wykluczone, iż zaproponowane przez nią dziedziny cieszyły się popularnością, ale kilka, bądź kilkanaście lat temu. Świat się zmienia. To, być może, banalne stwierdzenie ma olbrzymi wpływ na kształcenie wyższe i oferty edukacyjne wszystkich uczelni. Obecnie, oferty dydaktyczne jak i programy nauczania dostosowywane są do zapotrzebowania rynku, czyli stanowią odpowiedź na wymagania współczesności. Które kierunki cieszą się największym powodzeniem wśród kandydatów? Z czego wynika duże zainteresowanie nimi? Jakie scenariusze rozwoju zawodowego pisane są dla absolwentów? Obszar kształcenia wyższego rządzi się swoimi prawami i aby je zrozumieć należy jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Zobacz jakie kierunki były najbardziej popularne w 2019 roku.

STUDIA PODYPLOMOWE

Studia podyplomowe to jedna z najlepszych i najpopularniejszych form pogłębiania wiedzy i umocnienia nabytych podczas studiów umiejętności, a także świetny sposób na pozyskanie zupełnie nowych kompetencji. Współczesny rynek pracy, charakteryzujący się zmiennością i dynamizmem, coraz częściej poszukuje tych, którzy prezentują ponad przeciętne kwalifikacje, stąd wiedza, którą nabyliśmy na studiach czasami może nie wystarczyć do osiągnięcia pełnego sukcesu zawodowego. Na szczęście oferta studiów podyplomowych staje się coraz bogatsza i każdy zainteresowany kształceniem odnajdzie coś dla siebie. Wystarczy wybrać. Programy studiów podyplomowych tworzone są w odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku, dlatego wybierając je możemy mieć pewność, że zdobyta przez nas wiedza zostanie przekuta w praktyczne umiejętności i pomoże nam poczynić duży krok w karierze zawodowej.

Miasto
Grupa kierunków
A×
B×
C×
D×
E×
F×
G×
H×
I×
J×
K×
L×
M×
N×
O×
P×
R×
S×
T×
U×
W×
Z×

KURSY

Nie trzeba być doświadczonym kapitanem jednostki pływającej, aby wiedzieć, że warto obrać kurs. Jaki kurs? Jest ich bardzo wiele i oferują pozyskanie wielu ciekawych umiejętności. W czasach, w których przeciętność odsuwana jest na daleki plan, a w najlepszym wypadku przechodzi się obok niej obojętnie, dodatkowe umiejętności i kwalifikacje bywają na wagę złota. A kształcić się można w wielu dziedzinach; od bezpieczeństwa w biznesie, po profesjonalną obsługę klienta; od grafiki reklamowej, po zastosowanie lasera w medycynie. Wszystko zależy od tego, co nas interesuje i z jaką dyscypliną chcemy być na bieżąco. Trudno się zdecydować? O to właśnie chodzi. Im trudniejszy wybór, tym większa pewność, że kursy, które odnajdziesz profesjonalnie rozwijają umiejętności i realizowane są na najwyższym poziomie.

Jakie są kierunki studiów

Jakie są kierunki studiów

Kierunki studiów to obszerny temat i omawiając go należy podzielić na kilka etapów. Dlaczego? Kształcenie zmienia się wraz z otaczającą rzeczywistością, która nieustannie się przeobraża, a co za tym idzie wymaga nowych przestrzeni wiedzy i umiejętności. Podział na kierunki ścisłe i humanistyczne od dawna już nie obowiązuje i praktycznie nie ma racji bytu. To wynik rozwoju niemal wszystkich dyscyplin nauki, obszarów badań i specjalności.

Wiele kierunków uległo podziałowi na mniejsze dziedziny, dokładniej skupiając się na wybranym zagadnieniu i stanowiąc nową propozycję w ofertach dydaktycznych uczelni. Gdybyśmy chcieli policzyć wszystkie kierunki kształcenia, które proponowane są przez szkoły wyższe, prawdopodobnie pogubilibyśmy się w rachunkach, a jeśli nie, to spędzilibyśmy nad tym zbyt wiele czasu.