Dietetyka GUV

Dietetyka – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Grupa Uczelni Vistula to 13 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Studia na kierunku Dietetyka realizowane są w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula i są odpowiedzią na postępujący trend związany ze zdrowym odżywianiem, lecz także zwróceniem uwagi na poważny problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Celem kształcenia jest przekazanie specjalistycznej wiedzy z zakresu dietetyki. Unikatowy w skali kraju program nauczania skonstruowany jest z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego z uwagą na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne.

Studia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula dzielą się na następujące specjalności: Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie, Poradnictwo dietetyczne. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a także nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Specjalność Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie zakłada rozwinięcie umiejętności pozwalających na współpracę ze sportowcami, czy osoba aktywnie spędzających czas na treningach na siłowniach czy klubach fitness.

Specjalność Poradnictwo dietetyczne polega na nauce prawidłowego rozpoznawania potrzeb osób odwiedzających gabinet dietetyka.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Dietetyka nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy żywienia człowieka, żywienie dzieci i młodzieży, promocja zdrowia, zaburzenia odżywiania, towaroznawstwo surowców, psychologia żywienia, ekologia produkcji żywności i środowiska, kuchnie narodowe, mikrobiologia ogólna i żywności, biochemia ogólna, alergie pokarmowe.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w poradniach dietetycznych, poradniach sportowych, szkołach, przedszkolach, klubach fitness.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula opinie? Karolina, studentka Dietetyki mówi:

„Wybrałam Dietetykę w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula bo tutaj zwraca się uwagę na trendy panujące w społeczeństwie, czyli uczę się rozwiązywać najpoważniejsze, realne problemy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dietetykę w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zaburzeń odżywiania,
 • projektowania jadłospisów,
 • żywienia kobieta ciężarnych i matek karmiących,
 • żywienia dzieci, młodzieży i osób starszych,
 • technologii przygotowywania potraw,
 • prawa i ekonomiki w ochronie zdrowia,
 • fizjologii wysiłku fizycznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dietetyka:

Absolwent kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula znajdzie zatrudnienie w:

 • poradniach dietetycznych,
 • poradniach sportowych,
 • przedszkolach,
 • szkołach,
 • klubach fitness.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Proces rekrutacji zakłada dowolność w wyborze zdawanych na maturze przedmiotów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (8)

Anna odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Szukam informacji o możliwości podjęcia studiów online i opłatach za ten kierunek. Gdzie znajdę takie informacje? Nie mogę się odnaleźć na stronie uczelni..

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Anna odpowiedz

Witaj, Anna! Kierunek ''Dietetyka'' nie jest prowadzony w trybie online. Przy każdym kierunku na naszej stronie internetowej w podpunkcie ''Tryb studiów'' są wypisane wszystkie możliwe tryby, które oferujemy. Jeśli interesują Cię inne studia w charakterze online, wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową, najedziesz myszką na zakładkę ''Kierunki studiów'', a następnie wybierzesz opcję ''Studia online''. Tam są wszystkie dostępne kierunki zarówno I jak i II stopnia. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Anna W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A w takim razie jakie z waszych kierunków są prowadzone online? Chciałabym zdobyć wyższe wykształcenie ale nie mogę wyjechać z mojego miasta ze względu na sytuację rodzinną...

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Anna odpowiedz

Witaj, Anna! Prowadzimy kierunki studiów w trybie online zarówno na I stopniu jak i II. Jeśli chodzi o studia online I stopnia to do wyboru są aż 3 kierunki: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomia. Natomiast w przypadku studiów II stopnia oferujemy 2 kierunki: Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Czy któryś z nich Cię interesuje? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Aldona odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad dietetyką, mam przeczucie ,że to jest tym co chcę w życiu robić. Ale czy wiadomo coś o możliwościach wyjazdu za granicę w czasie studiowania? Albo czy przewidziane są jakieś praktyki / staże??

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Aldona odpowiedz

Witaj, Aldona! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Jeśli chodzi Ci o możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus+ oczywiście wszyscy nasi studenci (a nawet i absolwenci naszej uczelni!) mają taką możliwość. W Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji stawiamy na praktyczną wiedzę, która jest kluczową wartością. Dlatego podczas trzyletnich studiów z zakresu Dietetyki realizowane są łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Damian W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A mnie ciekawi ta kwestia wyjazdu absolwentów... na czym to polega?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Damian odpowiedz

Witaj, Damian! Nasza uczelnia dba nie tylko o swoich studentów, ale także o absolwentów. W ramach programu Erasmus+ nasi absolwenci (do 1 roku po zakończeniu studiów) mają możliwość wyjazdu na praktyki czy też staże do innych krajów programu na okres od 2 do 12 miesięcy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula