Dietetyka GUV

Dietetyka – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Grupa Uczelni Vistula to 13 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Studia na kierunku Dietetyka realizowane są w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula i są odpowiedzią na postępujący trend związany ze zdrowym odżywianiem, lecz także zwróceniem uwagi na poważny problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Celem kształcenia jest przekazanie specjalistycznej wiedzy z zakresu dietetyki. Unikatowy w skali kraju program nauczania skonstruowany jest z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego z uwagą na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne.

Studia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula dzielą się na następujące specjalności: Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie, Poradnictwo dietetyczne. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a także nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Specjalność Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie zakłada rozwinięcie umiejętności pozwalających na współpracę ze sportowcami, czy osoba aktywnie spędzających czas na treningach na siłowniach czy klubach fitness.

Specjalność Poradnictwo dietetyczne polega na nauce prawidłowego rozpoznawania potrzeb osób odwiedzających gabinet dietetyka.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Dietetyka nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy żywienia człowieka, żywienie dzieci i młodzieży, promocja zdrowia, zaburzenia odżywiania, towaroznawstwo surowców, psychologia żywienia, ekologia produkcji żywności i środowiska, kuchnie narodowe, mikrobiologia ogólna i żywności, biochemia ogólna, alergie pokarmowe.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w poradniach dietetycznych, poradniach sportowych, szkołach, przedszkolach, klubach fitness.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula opinie? Karolina, studentka Dietetyki mówi:

„Wybrałam Dietetykę w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula bo tutaj zwraca się uwagę na trendy panujące w społeczeństwie, czyli uczę się rozwiązywać najpoważniejsze, realne problemy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dietetykę w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zaburzeń odżywiania,
 • projektowania jadłospisów,
 • żywienia kobieta ciężarnych i matek karmiących,
 • żywienia dzieci, młodzieży i osób starszych,
 • technologii przygotowywania potraw,
 • prawa i ekonomiki w ochronie zdrowia,
 • fizjologii wysiłku fizycznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dietetyka:

Absolwent kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula znajdzie zatrudnienie w:

 • poradniach dietetycznych,
 • poradniach sportowych,
 • przedszkolach,
 • szkołach,
 • klubach fitness.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Proces rekrutacji zakłada dowolność w wyborze zdawanych na maturze przedmiotów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)