Architektura i urbanistyka

Architektura i urbanistyka

Architektura i urbanistyka

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Architektura i urbanistyka – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi to niepubliczna uczelnia, oferująca najpopularniejsze kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Architektura i urbanistyka, realizowany na studiach pierwszego stopnia.

Architektura i urbanistyka w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi to zakłada wszechstronne wykształcenie; techniczne i humanistyczne. Celem nauki jest zdobycie gruntownej wiedzy oraz nabycie umiejętności w obszarze projektowania architektonicznego obiektów budowlanych i projektowania urbanistycznego. Architektura i urbanistyka w SAN w Łodzi to dogłębne poznanie architektonicznych programów komputerowych, stanowiących standard na wymagającym rynku pracy.

Lista przedmiotów do zaliczenia w trakcie nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: fizyka budowli, mechanika budowli, kompozycja plastyczna, wiedza o kolorze, projektowanie komputerowe, historia architektury, prawo budowlane, zarządzanie małym przedsiębiorstwem, elementy kompozycji urbanistycznej.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Architektury i urbanistyki w SAN w Łodzi mogą wykorzystać w pracowniach architektonicznych, pracowniach konserwatorskich, przedsiębiorstwach budowlanych, wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej.

Wybór uczelni to często trudne zadanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji pojawia się więcej pytań i wątpliwości. A jakie ma Społeczna Akademia Nauk w Łodzi opinie? Remigiusz, student Architektury i urbanistyki mówi:

„Podjęcie decyzji o wyborze studiów i wyborze uczelni zajęłoby mi chyba całą wieczność, gdybym nie spojrzał na listę wykładowców, którzy prowadzą zajęcia w SAN w Łodzi. Wtedy decyzja była już prosta.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę i urbanistykę w Społecznej Akademii Nauk.

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wykonywania projektów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych,
  • dokonywania aranżacji wnętrz,
  • kierowania zespołami projektującymi,
  • historii urbanistyki i budowy miast,
  • etyki zawodowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura i urbanistyka:

Absolwent kierunku Architektura i urbanistyka w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

  • pracowniach architektonicznych,
  • wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej wszystkich szczebli,
  • pracowniach konserwatorskich,
  • przedsiębiorstwach budowlanych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Komentarze (1)

Aneta odpowiedz

Czy w ostatnich latach był otwarty kierunek architektura ? Chciałabym się w tym zapisać :) pozdrawiam