Nowe media i public relations

Nowe media i public relations

Nowe media i public relations - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 2021

Studia na specjalności nowe media i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na specjalności nowe media i public relations znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza zawartości mediów
 • prawne uwarunkowania reklam
 • teoria komunikowania masowego
 • metody badań medioznawczych
 • marketing w mediach społecznościowych
 • analityka internetowa i badania User Experience

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to znaczący punkt na edukacyjnej mapie województwa podkarpackiego. Oferta dydaktyczna uczelni zawiera kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a w nim odrębną ścieżkę kształcenia, w postaci Nowych mediów i public relations, prowadzonych na studiach drugiego stopnia.

Nowe media i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to ścieżka kształcenia skierowana do zainteresowanych światem mediów, marketingiem i Internetem. Studenci poznają działania komunikacyjne w social mediach, najnowsze trendy w komunikacji marketingowej, analitykę internetową i badania User Experience. W programie nauczania, na studentów, czekają następujące przedmioty: analiza zawartości mediów, prawne uwarunkowania reklamy, teoria komunikowania masowego, metody badań medioznawczych, marketing w mediach społecznościowych, analityka internetowa i badania User Experience. Z bogatą wiedzą i wieloma umiejętnościami, absolwenci Nowych mediów i public relations będą mogli znaleźć zatrudnienie w firmach z branży medialnej i kreatywnej, firmach badawczych zajmujących się monitoringiem mediów, działach marketingu, promocji i komunikacji.

Wybór kierunku kształcenia bywa niełatwy, gdyż stanowi początek drogi do zawodowego życia. Która uczelnia będzie dla nas najlepsza i która spełni nasze oczekiwania edukacyjne? Jeśli swoją uwagę skierowaliśmy na stolicę Podkarpacia, warto zadać pytanie: Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Sebastian, student Nowych mediów i public relations mówi:

„Media się zmieniają, nowe gałęzie branży zastępują stare. Trzeba za tym nadążać, jeśli chce się pełnić funkcję prawdziwego specjalisty. Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dają ku temu najlepsze narzędzia, narzędzia do tego by stać się prawdziwym specjalistą.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Nowe media i public relations:

Absolwent Nowych mediów i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • nowych trendów w komunikacji marketingowej,
 • zasad e- public relations,
 • analityki internetowej i badań User Experience,
 • marketingu w mediach społecznościowych,
 • komunikacji wizualnej,
 • komunikowania międzynarodowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po ścieżce kształcenia Nowe media i public relations:

Absolwent ścieżki kształcenia Nowe media i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach z branży medialnej i kreatywnej,
 • firmach badawczych zajmujących się monitoringiem mediów,
 • firmach badawczych zajmujących się analizą dyskursu medialnego,
 • działach marketingu i działach promocji,
 • firmach doradczych i konsultingowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia dziennikarskie w Rzeszowie

WSIZ w Rzeszowie kierunki

Jakie są kierunki dziennikarskie w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)