Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

15.11.2022

Architektura wnętrz – Akademia Śląska 2022

Studia na kierunku architektura wnętrz w Akademii Śląskiej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku architektura wnętrz w AŚ KATOWICE
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 7900 zł

studia niestacjonarne: od 7600 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Architektura wnętrz skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać dogłębną wiedzę w zakresie nowoczesnego designu w architekturze, zasad obowiązujących w projektowaniu wnętrz mieszkalnych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Studenci zaznajamiają się z projektowaniem struktur użytkowych, projektowaniem detalu architektonicznego i mebli, konserwacją i adaptacją wnętrz obiektów zabytkowych. Ponadto, uczestniczą w zajęciach poświęconych rzeźbie i modelowaniu, malarstwu, ergonomii, grafice elewacji, czy wystawiennictwu.

Absolwenci studiów na kierunku Architektura wnętrz wyróżniają się bogatą wiedzą i licznymi umiejętnościami praktycznymi. Pozyskane wykształcenie stanowi przygotowanie do pracy projektowej w obrębie zagadnień odnoszących się do architektury wnętrz, wystaw i mebli, kształtowania kolorystyki i oświetlenia, ekspozycji w kontekście użytkowym i kulturowym.

 

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rzeźba i modelowanie
 • ergonomia
 • projektowanie struktur użytkowych
 • projektowanie detalu architektonicznego i mebla
 • grafika elewacji
 • projektowanie dla potrzeb marketingu
 • zieleń w architekturze
 • mebel we wnętrzu architektonicznym

 

Akademia Śląska oferuje kandydatom kierunki kształcenia z zakresu techniczno- artystycznego. Jednym z nich jest Architektura wnętrz, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest poznanie tajników sztuki nowoczesnego designu w architekturze, zasad projektowanie wnętrz mieszkalnych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Studenci opanowują metodologię i techniki pracy projektowej, będące podstawą wykonywania zadań wchodzących w zakres architektury wnętrz i wzornictwa.

Bogaty program nauczania zawiera następujące przedmioty: rzeźba i modelowanie, ergonomia, projektowanie struktur użytkowych, projektowanie detalu architektonicznego i mebla, grafika elewacji, projektowanie dla potrzeb marketingu, zieleń w architekturze, mebel we wnętrzu architektonicznym. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Architektury wnętrz mogą wykorzystać w pracowniach architektonicznych, biurach projektowych, agencjach reklamowych, firmach budowlano- architektonicznych.

 

Opinie

Studia to temat, który niejednemu młodemu człowieka spędza sen z powiek. Najpierw trzeba wybrać odpowiedni dla siebie kierunek, a potem jeszcze najlepszą uczelnię. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, a nasza uwaga skupiona jest na Górnym Śląsku, warto zadać pytanie: Jakie ma Akademia Śląska opinie? Karolina, studentka Architektury wnętrz mówi:

„W Akademii Śląskiej uczą ludzie, którzy potrafią zainspirować. Sama nauka i zdobywanie wiedzy to połowa sukcesu, należy jeszcze odnajdywać w sobie nowe możliwości, nowe obszary wyobraźni, dopracowywać pomysły. To wszystko można tutaj otrzymać.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

Architektura wnętrz studia Katowice

Architektura wnętrz studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę wnętrz w Akademii Śląskiej:

Absolwent Architektury wnętrz w Akademii Śląskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania architektury wnętrz,
 • materiałów i wyposażenia wnętrz,
 • technologii wykorzystywanych w rozwiązaniach koncepcyjnych,
 • technik prezentacji,
 • ochrony i konserwacji wnętrz obiektów zabytkowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura wnętrz:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz w Akademii Śląskiej może znaleźć zatrudnienie w:

 • pracowniach architektonicznych,
 • biurach projektowych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach budowlano- architektonicznych,
 • agencjach designerskich.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Śląska

Komentarze (0)