Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

wyższa szkoła techniczna katowice opinie

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to, pierwsza na Śląsku, niepubliczna szkoła wyższa, kształcąca w zakresie techniczno- artystyczno - medycznym. Jej historia sięga 2003 roku, a niedługi staż na edukacyjnej mapie kraju może stanowić fundament nowego spojrzenia na proces nauki. Najważniejszym
założeniem WST jest kształcenie, które odpowiada współczesnym, europejskim standardom. Potwierdzeniem tego celu może być, między innymi, zbudowany na interdyscyplinarnej wiedzy, bogaty program studiów, który przygotowuje zarówno od teoretycznej, jak i praktycznej strony.

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, realizuje studia  podyplomowe, z obszaru różnych dziedzin, w których dominującą pozycję zajmują te związane ze sztuką i komunikacją wizualną. Należy wspomnieć, że Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach prowadzi własne wydawnictwo, w którym zainteresowani znajdą wiele tytułów, a także specjalne kursy i szkolenia, których oferta każdego roku ulega powiększeniu, a na tę chwilę osoby chętne do rozwijania umiejętności, mogą to czynić w zakresie fotografii, grafiki reklamowej, projektowania ubioru, czy makijażu. Obecnie, na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych nauka prowadzona jest na kierunkach: Budownictwo (studia inżynierskie i magisterskie), Architektura (studia inżynierskie i magisterskie), Architektura Wnętrz (studia licencjackie i magisterskie), Wzornictwo (studia licencjackie), Gospodarka Przestrzenna (studia inżynierskie), Grafika (studia jednolite magisterskie), Informatyka (studia inżynierskie), Mechatronika (studia inżynierskie) oraz na Wydziale Nauk Medycznych na kierunku: Pielęgniarstwo (studia licencjackie) oraz na kierunku: Lekarskim (studia jednolite magisterskie).

WYKŁADOWCY

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to uczelnia stawiająca na innowacyjne kształcenie. Na straży realizacji tego planu stoi wysoko wykwalifikowana kadra, którą stanowią wybitni specjaliści wywodzący się ze śląskiego, wrocławskiego, łódzkiego i krakowskiego środowiska akademickiego.

INFRASTRUKTURA

Gmach Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach mieści się przy ulicy Rolnej 43 i na tle sąsiednich budynków wyróżnia się bryłą, kolorem, designem. Jego wygląd to swego rodzaju informacja o tym, że w środku wiedzę i umiejętności zdobywają ci, którzy już niedługo będą projektować i budować przyszłość.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Komentarze (0)