Architektura

Architektura

Architektura

24.03.2022

Architektura – Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku architektura w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera architekta).

Studia na kierunku architektura w WSEIZ WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Architektura opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę w zakresie historii i teorii architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli oraz projektowania architektonicznego i urbanistycznego, a także pozyskać umiejętności kształtowania środowiska człowieka zgodnie    z jego potrzebami użytkowymi. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z zagadnieniami architektury domów jednorodzinnych, modernizacji obiektów architektonicznych, czy rewitalizacji zespołów urbanistycznych. Poznają prawo budowlane, ekonomikę procesu inwestycyjnego, a także wszystkie relacje zachodzące między architekturą a środowiskiem.

Absolwenci studiów na kierunku Architektura wyróżniają się wszechstronnym wykształceniem. Mogą je wykorzystać przede wszystkim w pracowniach architektonicznych, wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej wszystkich szczebli, jak również przedsiębiorstwach budowlanych, czy pracowniach konserwatorskich.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowanie wnętrz
 • efektywność inwestycji budowlanych
 • budownictwo komunikacyjne
 • historia sztuki
 • grafika inżynierska
 • fizyka budowli
 • budownictwo ogólne
 • prawo budowlane

 

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie to jedna z najważniejszych, niepublicznych szkół wyższych w kraju. W ofercie kierunków oferowanych kandydatom, pod literą „A” znajdziemy Architekturę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem wielu zagadnień z zakresu historii i teorii architektury, sztuk pięknych, budownictwa, technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli, oraz projektowania architektonicznego. Studenci poznają przepisy techniczno- budowlane, metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego, a także zasady kształtowania środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi.  

 

Sprawdź

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie kierunki studiów

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: projektowanie wnętrz, efektywność inwestycji budowlanych, budownictwo komunikacyjne, historia sztuki, grafika inżynierska, fizyka budowli, budownictwo ogólne, prawo budowlane, planowanie miast, architektura współczesna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Architektury w WSEiZ będą mogli wykorzystać w pracowniach architektonicznych, urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej lub instytucjach naukowo-badawczych.

 

Opinie

Okres rekrutacji na studia, to czas, w którym kandydaci zadają wiele pytań. Aby nie pogubić się w ich natłoku, warto zapytać o jedno: Jakie ma Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie opinie? Klaudia, studentka Architektury mówi:

„WSEiZ to nowoczesna uczelnia, dająca studentowi wiele swobody i dbająca o rozwój jego wyobraźni, a ta na studiach architektonicznych jest bardzo ważna.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

ARCHITEKTURA - ważne informacje

Architektura studia Warszawa

Architektura studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania:

Absolwent Architektury w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • organizacji procesu inwestycyjnego,
 • konstruowania i wizualizacji obiektów architektonicznych,
 • rozumienia wzajemnych relacji obiektu i otoczenia,
 • opracowywania projektu architektonicznego z zastosowaniem elementów konstrukcyjnych,
 • zasad energooszczędnego projektowania budynków,
 • prawa budowlanego,
 • sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura:

Absolwent kierunku Architektura w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach projektowych i pracowniach architektonicznych,
 • organach administracji państwowej,
 • firmach budowlano- architektonicznych,
 • agencjach i biurach nieruchomości,
 • agencjach designerskich.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Komentarze (0)