Wszechnica Polska Szkoła Wyższa

Warszawa, jak na największe miasto przystało, posiada bogatą ofertę dla kandydatów na studia. Na edukacyjnej mapie, wyraźnym punktem jest Szkoła Wyższa w Warszawie, czyli Wszechnica Polska. Uczelnia, która została utworzona w 2001 roku jest kontynuatorem bogatej tradycji Wolnej Wszechnicy Polskiej i Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, których celem było szerzenie wiedzy powszechnej i dostępnej dla każdego chętnego nauki. Właśnie na tak mocnych fundamentach powstała uczelnia nowoczesna, której misją jest nie tylko przekazywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności, lecz także wychowywanie młodych ludzi, by stawali się świadomymi obywatelami.

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także studia podyplomowe o szerokim zakresie tematycznym. Istotną cechą proponowanych kierunków kształcenia jest ich praktyczny wymiar, dający możliwość obrania drogi zawodowej jeszcze w trakcie nauki. Szkoła Wyższa w Warszawie, jak na innowacyjną uczelnię przystało, za priorytet stawia sobie przyjazną atmosferę i zaangażowanie na rzecz studentów tak, by nauka przebiegała właściwym torem i zdobywanie wiedzy należało do przyjemności i było efektem ambicji.

WYKŁADOWCY

Kadra dydaktyczna Wszechnicy Polskiej to długa lista, na której widnieją znamienite nazwiska, mogące pochwalić się doświadczeniem, wiedzą i wieloletnią praktyką. Każdy wykładowca to nie tylko nauczyciel, lecz także partner, dbający o rozwój studentów i najlepszą atmosferę do pogłębiania wiedzy.

INFRASTRUKTURA

Gmach Wszechnicy Polskiej mieści się w Pałacu Kultury i Nauki, czyli w najpopularniejszym miejscu Warszawy i miejscu, do którego łatwo dotrzeć z każdego punktu miasta, a nawet kraju. Usytuowanie uczelni nie wpływa tylko na udogodnienia komunikacyjne, lecz także na rozkwit życia towarzyskiego i życia po zajęciach.

 

KIERUNKI STUDIÓW >

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Komentarze (0)