Informatyka WWSIS

Informatyka - Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej „Horyzont”

„Horyzont”, czyli Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej to jedna z najważniejszych uczelni niepublicznych na Dolnym Śląsku. W gronie oferowanych kierunków kształcenia, kandydaci odnajdą Informatykę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej realizowany jest na Wydziale Informatyki. Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji umożliwiających podjęcie efektywnej pracy w obszarze informatyki. Studenci uczą się tworzenia i eksploatacji systemów informacji, realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, tworzenia aplikacji internetowych, czy tworzenia animacji komputerowych. Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej to także nabycie umiejętności podejmowania profesjonalnych dyskusji i prezentowania własnych sądów i opinii w zakresie wybranych problemów informatycznych.

Studia na kierunku Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej dzielą się na następujące specjalności: Administrator sieci komputerowych, Grafika komputerowa, Projektowanie stron internetowych, Bezpieczeństwo systemów komputerowych, Programowanie, Bazy danych, Informatyka w logistyce, Technologie informacyjne w automatyce i robotyce, Tester oprogramowania, Programowanie gier komputerowych, Zarządzanie projektami IT, Programowanie urządzeń mobilnych (na pierwszym stopniu), Grafika komputerowa, Sieci komputerowe i systemy teleinformatyczne, Programowanie (na drugim stopniu). Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki w WWSIS będą mogli wykorzystać jako projektanci i twórcy oprogramowania, kierownicy zespołów programistycznych, analitycy i architekci systemów przetwarzania danych, administratorzy systemów informatycznych, graficy komputerowi, specjaliści ds. multimediów, projektanci stron internetowych, specjaliści ds. ochrony danych i bezpieczeństwa informacji, analitycy biznesowi.

Wybór studiów, składający się z podjęcia decyzji odnośnie kształcenia na konkretnym kierunku i konkretnej uczelni, nierzadko sprawia kandydatom problemy. Która uczelnia zapewni dobre wykształcenie? Która szkoła wyższa spełni edukacyjne oczekiwania? Takie i tym podobne pytania stawiane są niemal bez przerwy. Jakie ma Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej opinie? Łukasz, student Informatyki mówi:

„WWSIS to miejsce stworzone dla takich jak ja, czyli dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie innego zajęcia niż zawód w informatycznym obszarze. Tutaj zdobywa się wiedzę szczegółową, konkretną, po prostu profesjonalną, którą potem wykorzysta się w życiu zawodowym.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej „Horyzont”:

Absolwent kierunku Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej „Horyzont” posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania i tworzenia stron www,
 • metod ochrony informacji, oprogramowania i innych zasobów,
 • analizowania, projektowania i budowania bazy danych,
 • integrowania grafiki, tekstu, dźwięku, animacji oraz sekwencji wideo przy tworzeniu prezentacji multimedialnych,
 • tworzenia scenariusza gry komputerowej,
 • przygotowania dźwięku do gry i aplikacji,
 • programowania w C++,
 • definiowania projektu i jego zakresu,
 • użytkowania specjalistycznych narzędzi informatycznych w zarządzaniu projektem,
 • procesów i systemów logistycznych.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej „Horyzont” znajdzie zatrudnienie jako:

 • - projektanci i twórcy oprogramowania,
 • kierownicy zespołów programistycznych,
 • analitycy i architekci systemów przetwarzania danych,
 • administratorzy systemów informatycznych,
 • graficy komputerowi,
 • specjaliści ds. multimediów,
 • specjaliści ds. ochrony danych i bezpieczeństwa informacji,
 • analitycy biznesowi.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej nie obowiązują przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne we Wrocławiu

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej "Horyzont" kierunki

Jakie są kierunki informatyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)