Edukacja techniczno- informatyczna

Edukacja techniczno- informatyczna

UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY w Krakowie - kierunki studiów

Edukacja techniczno- informatyczna – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 2021

Studia na kierunku edukacja techniczno - informatyczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku edukacja techniczno - informatyczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka
 • zarządzanie środowiskiem
 • grafika inżynierska
 • programy użytkowe i systemy baz danych
 • nauka o materiałach

 

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie to siedem wydziałów, w ramach których realizowane są kierunki kształcenia poruszające różną problematykę. W bogatej ofercie edukacyjnej, pod literą „E”, kandydaci odnajdą kierunek Edukacja techniczno- informatyczna, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu nauk technicznych oraz informatyki, w szczególności z nauki o materiałach, inżynierii wytwarzania, mechaniki technicznej, wytrzymałości materiałów, konstrukcji i eksploatacji maszyn, informatyki i systemów informatycznych, programowania i programów użytkowych, komputerowego wspomagania w technice i nowoczesnych technik informatycznych, elektrotechniki i elektroniki.

Program nauczania zawiera takie przedmioty jak: matematyka, zarządzanie środowiskiem, grafika inżynierska, programy użytkowe i systemy baz danych, nauka o materiałach, wstęp do programowania, metody badawcze w technice, termodynamika techniczna, mechanika techniczna, programowanie obiektowe, obliczenia inżynierskie, inżynieria wytwarzania, techniki multimedialne, sieci komputerowe. Jaka przyszłość czeka absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły Edukację techniczno- informatyczną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłowych, administracji gospodarczej, zapleczu badawczo- rozwojowym przemysłu, szkołach.

 

Opinie

Okres wyboru studiów bywa nierzadko bardzo stresujący. Kandydaci na studia szukają, porównują, sprawdzają – wszystko po to, by potem nie żałować swojej decyzji. Jakie ma Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie opinie? Mariusz, student Edukacji techniczno- informatycznej mówi:

„Uniwersytet Pedagogiczny daje możliwość zdobycia świetnego wykształcenia, dostosowanego do potrzeb współczesnego rynku pracy. Warto tutaj studiować. To uczelnia dla ambitnych.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

EDUKACJA TECHNICZNO-INFORMATYCZNA - ważne informacje

Edukacja techniczno- informatyczna studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Edukację techniczno- informatyczną:

Absolwent kierunku Edukacja techniczno- informatyczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • metod badań materiałów,
 • mechaniki technicznej, wytrzymałości materiałów, konstrukcji i eksploatacji maszyn,
 • informatyki i systemów informatycznych, programowania i programów użytkowych, komputerowego wspomagania w technice i nowoczesnych technik informatycznych,
 • sieci komputerowych i aplikacji sieciowych,
 • termodynamiki technicznej,
 • techniki ilustracji rozwiązań zadań inżynierskich,
 • tworzenia stron www.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Edukacja techniczno- informatyczna:

Absolwent kierunku Edukacja techniczno- informatyczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach przemysłowych,
 • administracji gospodarczej,
 • zapleczu badawczo- rozwojowym przemysłu,
 • szkołach.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Edukacja techniczno- informatyczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Krakowie

UP im. KEN kierunki

Jakie są kierunki informatyczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Matematyczno- Fizyczno- Technicznym UP

Komentarze (0)