Zarządzanie należy do grona najważniejszych i najczęściej poszukiwanych umiejętności. A gdy łączy się jeszcze ona z szerokim obszarem procesów produkcyjnych, to w czasach postępu technologicznego bywa niemal na wagę złota. Zarządzanie i inżynieria produkcji jest dziedziną, która łączy w sobie różne elementy, dlatego ten kierunek kształcenia skierowany jest do osób interesujących się procesami produkcyjnymi, funkcjonowaniem gospodarki, zagadnieniami z obszaru logistyki, eksploatacją maszyn technologicznych, czy też marketingiem środków produkcji. Wiedząc, że studia w Warszawie to bardzo duża przestrzeń, w której uczelni możemy uzyskać wykształcenie w omawianym zakresie? Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziemy w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie bogatej wiedzy, na fundamencie nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu. Studenci zagłębiają się w zagadnienia projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, zarządzania kosztami i finansami, formułowania zadań z zakresu technologii. Ponadto, uczą się dostrzegać potrzeby ludzi, prawidłowo komunikować, a także zachowywać asertywnie, zarządzać czasem oraz radzić sobie ze stresem i sytuacjami, które takowy mogą wywołać. Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie to kierunek, który prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, a po ukończeniu nauki absolwent otrzymuje tytuł inżyniera.
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie posiadają trzy specjalności: Inżynieria obsługi procesów wytwórczych, Zarządzanie systemami jakości w procesach wytwórczych, Logistyka procesów wytwórczych.
Na przykład: systemy informatyczne w zarządzaniu, zarządzanie zmianą w doradztwie, programowanie, materiałoznawstwo, matematyka, socjologia, metrologia, wprowadzenie do przedsiębiorczości, finanse, zarządzanie produkcją i usługami, logistyka w przedsiębiorstwie, statystyka, rachunkowość, badania operacyjne, mechanika i konstrukcja, zarządzanie personelem, planowanie i ocena inwestycji, koszty procesów, badanie i normowanie pracy.
Inżynieria to czynnik determinujący rozwój gospodarki, zatem wydaje się, że dla specjalistów obszar zatrudnienia jest bardzo, ale to bardzo szeroki. Gdzie znajdą zatrudnienie absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji? Osoby, które ukończyły ten kierunek mogą pracować w firmach produkcyjnych, instytutach naukowo- badawczych, hurtowniach materiałów, firmach doradczych, firmach audytorskich. Zdobyte wykształcenie jest także mocną podstawą do założenia własnej firmy produkcyjno- handlowej.
Kierunki studiów w Warszawie składają się na długą listę. Na niej zapisane jest także Zarządzanie i inżynieria produkcji. Znajdziemy ten kierunek na uczelni, o której opowiadamy, zatem warto wiedzieć:
Dominik, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:
„Nauka w WSM daje wiele satysfakcji, a także duży powód do dumy. To nowoczesna uczelnia, która odpowiada na zapotrzebowanie rynku, kształcąc prawdziwych specjalistów.”
Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:
W procesie rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie nie występują brane pod uwagę przedmioty.
*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia zarządzania i marketingu wybrać
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - wszystko co musisz wiedzieć
Studia zarządzania i marketingu w Warszawie
Wyższa Szkoła Menedżerska kierunki
Jakie są kierunki zarządzania i marketingu w Warszawie