Informatyka inżynierska WSH

Informatyka inżynierska – Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Niektórzy uważają, że informatyka to okno na świat. Jeszcze inni twierdzą, że to właśnie informatyka jest światem. Co ciekawe, jedni i drudzy mają rację. Współczesność bez tej dziedziny jest, po prostu, niemożliwa do wyobrażenia. Branża IT należy do najprężniej rozwijających się, dająca wykształconym specjalistom wiele możliwości rozwoju. Między innymi dlatego chętnych do studiowania omawianego przez nas kierunku nie brakuje i nie będzie brakować. Informatyka to teraźniejszość i przyszłość. Inwestycja. Umiejętności, które będą potrzebne zawsze i niemal wszędzie. Zatrzymując uwagę na stolicy Dolnego Śląska nietrudno stwierdzić, że studia we Wrocławiu to ogromna przestrzeń dla tych, którzy chcą zdobyć wysokie kwalifikacje. A gdzie mogą je pozyskać w ramach opisywanej dyscypliny? W Wyższej Szkole Handlowej. W jej ofercie edukacyjnej, kandydaci odnajdą kierunek Informatyka inżynierska, który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu realizowany jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Fundamentem kształcenia jest praktyczna metoda nauczania podparta wiedzą teoretyczną. Założenie nauki to pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, logiki oraz technik cyfrowych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami grafiki komputerowej, projektowania aplikacji, programowania, zarządzania bazami danych. Poznają sfery technologii mobilnych, technologii internetowych, technologii multimedialnych, jak również uczą się zasad bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej firm i bezpieczeństwa informacji. Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu to także nacisk kładziony na aspekt komunikacji interpersonalnej, co prowadzić ma do efektywnej pracy w grupie oraz sprawnego poruszania się na rynku zawodowym.

Studia na kierunku Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu posiadają cztery specjalności: Inżynieria internetowa, Inżynieria oprogramowania, Bezpieczeństwo sieci i systemów teleinformatycznych, Grafika komputerowa i multimedia.

Każda realizowana specjalność ma za zadanie przekazać wiedzę z konkretnego obszaru, a także rozwinąć konkretne umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Wyróżnić można: projektowanie aplikacji webowych, tworzenie aplikacji bazodanowych, projektowanie systemów informatycznych, projektowanie wzorów przemysłowych, projektowanie i wykonywanie wydruków 3D, czy też projektowanie sieci komputerowych. A jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: analiza matematyczna, języki i paradygmaty programowania, podstawy elektrotechniki i miernictwa, logika i teoria mnogości, wstęp do programowania, programy użytkowe, grafika komputerowa, zarządzanie siecią, wirtualne sieci prywatne, usługi webowe, przetwarzanie sygnałów, programowanie gier mobilnych, systemy wbudowane, inżynieria oprogramowania, technologie prezentacji multimedialnych, sieci komputerowe, zarządzanie projektami.

Informatyka jest wszędzie i nie ma w tym stwierdzeniu znacznej przesady. W XXI wieku dziedzina ta jest wręcz naturalnie wszechobecna, bo chyba każdy, choćby w najmniejszym stopniu korzysta z jej owoców. Czy oznacza to, że osoby, które kończą kształcenie na tym kierunku nie muszą martwić się o swoją przyszłość? Informatyka daje duże poczucie bezpieczeństwa, a także silną wiarę w to, że pozyskana wiedzy i rozwinięte umiejętności nie pójdą na marne. Co się z tym wiąże, absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie jako administratorzy sieci informatycznych, graficy komputerowi, programiści, projektanci serwisów multimedialnych, projektanci gier komputerowych.

Kierunki studiów we Wrocławiu stanowią długą listę interesujących opcji do wyboru. Co oczywiste, informatyka zajmuje na niej wyraźne miejsce. Ale którą uczelnię wybrać? W której będzie nam najlepiej i która spełni nasze edukacyjne wymagania?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu opinie?

Sebastian, student Informatyki inżynierskiej mówi:

„Studiuję w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, bo tutaj zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy, którzy również opracowują programy kształcenia. Dzięki temu mamy możliwość zdobycia wiedzy praktycznej, czyli tej najważniejszej, fundamentalnej. To jest dla mnie na studiach najistotniejsze. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę inżynierską w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania sieci komputerowych,
 • programowania obiektowego, funkcyjnego i współbieżnego,
 • projektowania systemów informatycznych,
 • modeli, metod i narzędzi składowania i przetwarzania baz danych,
 • projektowania stron i serwisów internetowych,
 • technik i narzędzi testowania aplikacji internetowych,
 • tworzenia i eksploatacji systemów informacji,
 • zasad routingu statycznego i dynamicznego,
 • metod zabezpieczania sieci przed atakami,
 • multimedialnego wsparcia wizerunku firmy,
 • budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka inżynierska:

Absolwent kierunku Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie jako:

 • administrator sieci informatycznych,
 • programista,
 • projektant serwisów multimedialnych,
 • grafik komputerowy,
 • projektant gier komputerowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu nie obowiązują zasady punktacji. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie wymaganych dokumentów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Informatyka inżynierska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki informatyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)