Informatyka inżynierska

Informatyka inżynierska

Informatyka inżynierska

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Informatyka inżynierska – Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Niektórzy uważają, że informatyka to okno na świat. Jeszcze inni twierdzą, że to właśnie informatyka jest światem. Co ciekawe, jedni i drudzy mają rację. Współczesność bez tej dziedziny jest, po prostu, niemożliwa do wyobrażenia. Branża IT należy do najprężniej rozwijających się, dająca wykształconym specjalistom wiele możliwości rozwoju. Między innymi dlatego chętnych do studiowania omawianego przez nas kierunku nie brakuje i nie będzie brakować. Informatyka to teraźniejszość i przyszłość. Inwestycja. Umiejętności, które będą potrzebne zawsze i niemal wszędzie. Zatrzymując uwagę na stolicy Dolnego Śląska nietrudno stwierdzić, że studia we Wrocławiu to ogromna przestrzeń dla tych, którzy chcą zdobyć wysokie kwalifikacje. A gdzie mogą je pozyskać w ramach opisywanej dyscypliny? W Wyższej Szkole Handlowej. W jej ofercie edukacyjnej, kandydaci odnajdą kierunek Informatyka inżynierska, który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Fundamentem kształcenia jest praktyczna metoda nauczania podparta wiedzą teoretyczną. Założenie nauki to pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, logiki oraz technik cyfrowych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami grafiki komputerowej, projektowania aplikacji, programowania, zarządzania bazami danych. Poznają sfery technologii mobilnych, technologii internetowych, technologii multimedialnych, jak również uczą się zasad bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej firm i bezpieczeństwa informacji. Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu to także nacisk kładziony na aspekt komunikacji interpersonalnej, co prowadzić ma do efektywnej pracy w grupie oraz sprawnego poruszania się na rynku zawodowym.

A jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: analiza matematyczna, języki i paradygmaty programowania, podstawy elektrotechniki i miernictwa, logika i teoria mnogości, wstęp do programowania, programy użytkowe, grafika komputerowa, zarządzanie siecią, wirtualne sieci prywatne, usługi webowe, przetwarzanie sygnałów, programowanie gier mobilnych, systemy wbudowane, inżynieria oprogramowania, technologie prezentacji multimedialnych, sieci komputerowe, zarządzanie projektami.

Informatyka jest wszędzie i nie ma w tym stwierdzeniu znacznej przesady. W XXI wieku dziedzina ta jest wręcz naturalnie wszechobecna, bo chyba każdy, choćby w najmniejszym stopniu korzysta z jej owoców. Czy oznacza to, że osoby, które kończą kształcenie na tym kierunku nie muszą martwić się o swoją przyszłość? Informatyka daje duże poczucie bezpieczeństwa, a także silną wiarę w to, że pozyskana wiedzy i rozwinięte umiejętności nie pójdą na marne. Co się z tym wiąże, absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie jako administratorzy sieci informatycznych, graficy komputerowi, programiści, projektanci serwisów multimedialnych, projektanci gier komputerowych.

Kierunki studiów we Wrocławiu stanowią długą listę interesujących opcji do wyboru. Co oczywiste, informatyka zajmuje na niej wyraźne miejsce. Ale którą uczelnię wybrać? W której będzie nam najlepiej i która spełni nasze edukacyjne wymagania?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu opinie?

Sebastian, student Informatyki inżynierskiej mówi:

„Studiuję w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, bo tutaj zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy, którzy również opracowują programy kształcenia. Dzięki temu mamy możliwość zdobycia wiedzy praktycznej, czyli tej najważniejszej, fundamentalnej. To jest dla mnie na studiach najistotniejsze. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę inżynierską w Wyższej Szkole Handlowej:

Absolwent kierunku Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania sieci komputerowych,
 • programowania obiektowego, funkcyjnego i współbieżnego,
 • projektowania systemów informatycznych,
 • modeli, metod i narzędzi składowania i przetwarzania baz danych,
 • projektowania stron i serwisów internetowych,
 • technik i narzędzi testowania aplikacji internetowych,
 • tworzenia i eksploatacji systemów informacji,
 • zasad routingu statycznego i dynamicznego,
 • metod zabezpieczania sieci przed atakami,
 • multimedialnego wsparcia wizerunku firmy,
 • budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka inżynierska:

Absolwent kierunku Informatyka inżynierska w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • administrator sieci informatycznych,
 • programista,
 • projektant serwisów multimedialnych,
 • grafik komputerowy,
 • projektant gier komputerowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Komentarze (0)