Projektowanie gier i mediów interaktywnych

Projektowanie gier i mediów interaktywnych

Projektowanie gier i mediów interaktywnych

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Projektowanie gier i mediów interaktywnych – Collegium Da Vinci w Poznaniu

Studia na specjalności projektowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na specjalności projektowanie gier i mediów interaktywnych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • algorytmy i struktury danych
 • matematyczne podstawy algorytmizacji
 • programowanie obiektowe
 • programowanie w silnikach
 • rysunek obserwacyjny
 • fundamenty projektowania graficznego
 • animacja 2D

 

Świat gier to nie tylko olbrzymia sfera rozrywki, lecz także ogromny biznes. Z każdym rokiem mapa pasjonatów powiększa się, czego efektem są rozgrywki, zawody, czy nawet mistrzostwa rangi światowej. Wraz z postępem technologicznym rośnie wyobraźnia i kreatywność twórców gier i nawet najdrobniejsze błędy czy niedociągnięcia w elemencie fabuły, czy grafiki mogą zrazić nawet największych sympatyków danego wydawnictwa. Dlatego w tej branży, dla specjalistów drzwi nigdy się nie zamykają. A jak zostać takim specjalistą? Podjąć naukę na specjalizacji Projektowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

 

Nabywane umiejętności

Projektowanie gier i mediów interaktywnych, specjalizacja na kierunku informatyka, zakłada rozwijanie zarówno umiejętności technicznych, jak i kreatywności. Studenci uczą się programować gry i inne rozwiązania interaktywne, projektować silniki gier, czy też tworzyć mechanikę gier oraz innych rozwiązań interaktywnych. Istotną rolę odgrywa zagłębienie się w tematykę game designu, czyli projektowania gier w taki sposób, by były grywalne. Składają się na to między innymi: tworzenie zasad gry, elementów fabuły, świata przedstawionego w grze, poziomów rozgrywki. Ponadto, niemałą wagę przywiązuje się do poznania metod przeprowadzania playtestów.

 

Jaka praca po tej specjalizacji?

Nie wiadomo dokładnie ile warty jest cały rynek gier komputerowych, lecz można zakładać, że są to miliardy dolarów. W przypadku rodzimego podwórka też nie jest najgorzej. Szacuje się, że polski rynek gier komputerowych wart jest 500 milionów dolarów, a jego wartość stale rośnie. Patrząc na liczby, warto ruszać głową i wyróżniać się ciekawymi pomysłami. Jaka przyszłość dokładnie może czekać osoby, które ukończyły omawianą przez nas specjalność? Absolwenci Projektowania gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdą zatrudnienie jako programiści, programiści gier mobilnych, programiści gier sieciowych, programiści VR/AR.

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań może być znacznie więcej. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia. Studia w Poznaniu dają ogromny wybór, więc niektórym na pewno zakręci się w głowie od edukacyjnych propozycji. Ale skupmy się na omawianym kierunku, który stanowi niemal wizytówkę jednej uczelni.

 

Jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie?

Grzesiek, student Programowania gier i mediów interaktywnych mówi:

„Chciałem studiować kierunek, który w założenia programowe ma wpisany sukces. Uczę się jak najlepiej, bo konkurencja jest duża. Ale nic mnie nie przeraża. Studiuję w Collegium Da Vinci w Poznaniu, bo tutaj studia wyglądają tak, jak powinny wyglądać. Praktyka jest najważniejsza. Za to cenię sobie to miejsce najbardziej.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Programowanie gier i mediów interaktywnych:

Absolwent specjalności Programowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania silników gier,
 • tworzenia zasad gier,
 • tworzenia elementów fabuły,
 • metod przeprowadzania playtestów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Programowanie gier i mediów interaktywnych:

Absolwent specjalności Programowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • programista,
 • programista gier mobilnych,
 • programista gier sieciowych,
 • programista VR/AR.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (1)

laju odpowiedz

Super sprawa, takie tworzenie gier komputerowych. Zawsze mi sie to marzyło ale jednak nie udało sie osiagnac celu. za to sledze poczyniania naszych polskich twórców, takich jak Paweł Czarnecki, swietna robota!!