Filologia hiszpańska GUV

Filologia hiszpańska – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Hiszpania to nie tylko popularny kierunek turystyczny, w którym lubimy spędzać wakacje, lecz także kraj, z którym kojarzą nam się wybitne postaci, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii. Gaudi, Luis Bunuel, Pedro Almodovar, Miguel De Cervantes… nazwiska można wymieniać bez końca. Państwo półwyspu iberyjskiego to interesująca kultura, sztuka i język, który pragną poznać coraz większe grupy zainteresowanych. Wszystko, co łączy się z tym krajem można odnaleźć w jednym kierunku studiów, a jest nim Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to możliwość poznania przede wszystkim języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Co ważne, studenci pozyskują interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Cechą charakterystyczną kierunku jest nacisk kładziony na wiedzę praktyczną, dlatego studenci odbywają łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Są one realizowane w firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, w agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to kierunek prowadzony zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w znacznej części posiadają charakter ćwiczeń i seminariów. W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, gramatyka opisowa, historia literatury, wstęp do komunikacji w biznesie, historia i kultura obszaru języka hiszpańskiego, organizacja rynku wydawniczego, marketing, współczesna literatura hiszpańskiego obszaru językowego, komunikacja ustna w biznesie.

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra znajomość języka obcego to bardzo przydatna umiejętność. A jeśli potrafimy posługiwać się językiem, którym mówi miliard ludzi na świecie to można być pewnym tego, że z taką zdolnością poradzimy sobie na rynku pracy. Skoro hiszpański jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie, to w jaki sposób można to wykorzystać? Absolwenci Filologii hiszpańskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w biurach tłumaczeń, branży turystycznej, dyplomacji, handlu zagranicznym, lecz także w korporacjach międzynarodowych, bądź mediach, chociażby w roli zagranicznego korespondenta. Posiadając szeroką wiedzę z zakresu historii i geografii obszaru hiszpańskojęzycznego, kultury życia codziennego, sztuki i tradycji duża część świata stoi przed nami otworem, a dodatkowo odbywając obowiązkowo naukę jeszcze innego języka obcego, rynek pracy nie powinien nas napawać obawą.

Kierunki studiów w Warszawie tworzą bardzo długą listę dyscyplin, które można zgłębiać i na ich podstawie określać swoją przyszłość. Na tej liście widnieje także Filologia hiszpańska, lecz stołeczny ośrodek akademicki jest na tyle duży, że część kandydatów na studia może mieć niemałe problemy z wyborem odpowiedniej uczelni. Gdzie studiować?

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Marcelina, studentka Filologii hiszpańskiej mówi:

„Hiszpania to moje marzenie. Zawsze interesowałam się tym krajem, ale dopiero studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pokazały mi jak bardzo ciekawy jest to kraj i dzięki zajęciom chcę jeszcze bardziej go odwiedzić, a także związać z nim życie zawodowe. Jestem pewna, że studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to poważny krok do realizacji marzeń.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Filologię hiszpańską w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w różnych rodzajach komunikacji językowej,
 • rozumienia i tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • analizy i interpretacji dzieła literackiego,
 • rozumienia kultury,
 • organizacji pracy wydawniczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia hiszpańska:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • handlu zagranicznym,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • dyplomacji,
 • mediach,
 • wydawnictwach,
 • branży turystycznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie nie obowiązują konkretne przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia hiszpańska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)