Turystyka i rekreacja GUV

Turystyka i rekreacja – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Jeśli stworzylibyśmy ranking najprzyjemniejszych kierunków kształcenia, to zapewne Turystyka i rekreacja zajęłyby w nim wysoką pozycję. Poznawanie własnego kraju, nabywanie umiejętności menedżerskich, spotykanie nowych ludzi – jakże wspaniały to przepis na dziedzinę nauki. Między innymi dlatego omawiany przez nas kierunek cieszy się niesłabnącą popularnością, a chętnych do zgłębiania jej różnych gałęzi nie brakuje. Warto wspomnieć o tym, że Turystyka i rekreacja należy do najszybciej rozwijających się sektorów światowej gospodarki, zatem nieustannie potrzebuje nowych specjalistów. Wszyscy ciekawi świata powinni zwrócić uwagę na kierunek Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie popularność zawdzięcza szerokim perspektywom rozwoju. Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem nauk przyrodniczy, społecznych oraz ekonomicznych oraz nabycie umiejętności, prowadzących do prowadzenia działalności. Studenci poznają zasady efektywnego zarządzania turystyka wypoczynkową i biznesową, gastronomią, obiektami hotelowymi oraz sportem. Ponadto, zaznajamiają się z zagadnieniami związanymi z najnowszymi technologiami informatycznymi, stosunkami międzykulturowymi i oddziaływaniem człowieka na otoczenie.

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie posiadają następujące specjalności:

 • Hotelarstwo,
 • Menedżer gastronomii,
 • Turystyka biznesowa,
 • Turystyka czasu wolnego (na pierwszym stopniu),
 • Zarządzanie w turystyce,
 • Zarządzanie sportem,
 • Zarządzanie przemysłem spotkań (na drugim stopniu).

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: socjologia czasu wolnego, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie regionem turystycznym, globalizacja w turystyce i rekreacji, techniki komunikacji i argumentowania, metody badań ilościowych i jakościowych, badania marketingowe w turystyce i rekreacji, rynek biur podróży, turystyka miejska, finansowanie działalności turystycznej, zarządzanie wydarzeniami sportowymi, światowy biznes sportowy, globalne systemy hotelowe, komunikacja interpersonalna w hotelarstwie.

Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie to doskonały sposób na zdobycie umiejętności potrzebnych do prowadzenia własnej firmy w branży turystycznej i hotelarskiej, choć możliwości dla absolwentów tego kierunku jest znacznie więcej. Osoby, które ukończyły Turystykę i rekreację mogą pracować w biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, centrach rekreacji, centrach informacji turystycznej, jednostkach organizujących i zarządzających przestrzenią turystyczną i rekreacyjną, administracji rządowej i samorządowej, klubach sportowych.

Studia w Warszawie to wyzwanie, gdyż miasto oferuje bardzo szeroką przestrzeń edukacyjną. Już na początku możemy napotkać niemałe kłopoty, bo gdy wybierzemy kierunek kształcenia, to będziemy musieli jeszcze podjąć decyzję związaną z uczelnią. Jak wybrać idealne miejsce do nauki?

 

Jakie ma Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie opinie?

Sylwia, studentka Turystyki i rekreacji mówi:

„Studia w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula to najlepszy sposób na zdobycie różnorodnych umiejętności i bardzo szerokiej wiedzy. Wybrałam kierunek, który łączy w sobie miłość do podróżowania z chęcią pozyskania kwalifikacji menedżerskich. Zdecydowanie polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Turystykę i rekreację w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad zarządzania i kierowania przedsiębiorstwem,
 • problemów współczesnej turystyki,
 • analizy procesów dokonujących się w obszarze rekreacji i w rozwoju rekreacji,
 • turystyki czasu wolnego,
 • funkcjonowania rynku turystycznego,
 • organizowania wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Turystyka i rekreacja:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • biurach podróży,
 • hotelach,
 • ośrodkach wypoczynkowych,
 • centrach rekreacji,
 • centrach informacji turystycznej,
 • jednostkach organizujących i zarządzających przestrzenią turystyczną i rekreacyjną,
 • administracji rządowej i samorządowej,
 • klubach sportowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie nie obowiązują konkretne przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia sportowe wybrać

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja - wszystko co musisz wiedzieć

Studia sportowe w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki sportowe w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)