Multimedia i grafika komputerowa

Multimedia i grafika komputerowa

Multimedia i grafika komputerowa

07.02.2022

 

Multimedia i grafika komputerowa – Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku 2022

Studia na kierunku multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku multimedia i grafika komputerowa w WSB GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku multimedia i grafika komputerowa znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowania scenariuszy gier
 • opracowywania systemów graficznej interakcji człowieka z komputerem
 • organizowania przedsięwzięć multimedialnych
 • zarządzania wizerunkiem medialnym

 

Multimedia oraz efekty pracy grafików spotykamy każdego dnia, gdyż stanowią obecnie nierozerwalną część komunikacji, wyrazu artystycznego, czy zwykłego aspektu użytkowego. W dobie informacji, kolorów, przesadnej ilości danych i komunikatów miewamy poczucie przesytu, lecz jednak pewne jest, że jakiś przekaz zwróci naszą uwagę. Jednym słowem, obraz jest niezwykle ważny, jeśli nie najważniejszy. Dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie nie maleje. Efektem takiego stanu jest kierunek Multimedia i grafika komputerowa, który można wybrać w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Jest on prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku to szeroki wachlarz umiejętności graficznych, wiedzy informatycznej i przygotowania zawodowego w zakresie marketingu. Zajęcia nastawione są na kształcenie umiejętności plastycznych i sztuki komunikacji wizualnej, dzięki którym studenci rozwijają umiejętności obróbki plików graficznych przy wykorzystaniu najbardziej popularnych programów komputerowych, tworzenia animacji z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych, jak również umiejętności pozwalających pracować nad filmami wideo, szczególnie w zakresie ich edycji oraz montażu.

Studia na kierunku Multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku dzielą się na następujące specjalności:

 • Grafika cyfrowa,
 • Interaktywna grafika cyfrowa,
 • Komunikacja wizualna,
 • Media cyfrowe.

Realizowane w programie zajęcia rozwijają różnorodne umiejętności: projektowania scenariuszy gier, opracowywania systemów graficznej interakcji człowieka z komputerem, organizowania przedsięwzięć multimedialnych, zarządzania wizerunkiem medialnym, budowania komunikacji w mediach społecznościowych, tworzenia interaktywnej grafiki cyfrowej, wykorzystywania komunikacji wizualnej do tworzenia treści dla mediów cyfrowych, wykorzystywania fotografii do tworzenia treści wizualnych.

Z omawianym przez nas kierunkiem wiąże się wiele zawodów, zatem studenci otrzymują możliwość uzyskania różnorodnych poziomów specjalności. W dzisiejszych czasach funkcji związanych z obrazem jest bardzo wiele, dlatego absolwenci Multimediów i grafiki komputerowej w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku mogą pracować jako specjaliści do spraw social mediów, twórcy grafiki do gier komputerowych, projektanci graficzni. Na ich umiejętności czekają agencje reklamowe, domy mediowe, działy marketingu, firmy projektujące strony internetowe, wydawnictwa prasowe, pracownie fotografii.

Wspomnieliśmy już, że komunikacja związana z obrazem staje się jedną z najważniejszych form. Wynikiem tego trendu jest potrzeba kształcenia w tym zakresie. Jeśli chcemy zdobywać wiedzę i umiejętności w omawianej przez nas dziedzinie, warto skierować uwagę na stolicę województwa pomorskiego.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku opinie?

Ewelina, studentka Multimediów i grafiki komputerowej mówi:

„Wybrałam studia w WSB, bo tutaj uczymy się pod okiem profesjonalistów, praktyków o bogatym doświadczeniu na rynku. Moje studia to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka; a to przecież ona jest najważniejsza. Tutaj nie ma czasu na nudę.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Multimedia i grafikę komputerową w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku:

Absolwent kierunku Multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • obsługi profesjonalnych programów komputerowych do obróbki plików graficznych,
 • tworzenia animacji z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych,
 • projektowania materiałów reklamowych i wizualizacji multimedialnych,
 • projektowania stron internetowych,
 • projektowania scenariuszy gier komputerowych,
 • tworzenia interaktywnej grafiki cyfrowej,
 • zarządzania wizerunkiem medialnym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Multimedia i grafika komputerowa:

Absolwent kierunku Multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku znajdzie zatrudnienie w:

 • agencjach reklamowych,
 • działach marketingu przedsiębiorstw,
 • domach mediowych,
 • portalach internetowych,
 • wydawnictwach prasowych,
 • pracowniach fotografii.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Multimedia i grafika komputerowa w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku nie obowiązują przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 

STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje

Kierunki studiów w Gdańsku

Studia w Gdańsku

 

 

MULTIMEDIA I GRAFIKA KOMPUTEROWA - ważne informacje

Multimedia i grafika komputerowa studia

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Grafika komputerowa- wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Trójmieście

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Trójmieście

Co zdawać na maturze

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Komentarze (1)

Jurek odpowiedz

zajebiste !