Zarządzanie w turystyce

Zarządzanie w turystyce

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie - kierunki studiów

Zarządzanie w turystyce – Collegium Humanum / Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Branża turystyczna kojarzy się wszystkim z podróżami, odkrywaniem ciekawych zakątków świata, wycieczkami krajoznawczymi, czy też ogólnie aktywnym i ciekawym spędzaniem wolnego czasu. Ale branża ta stawia konkretne, wysokie wymagania i bez ich spełnienia funkcjonowanie w niej może nie przynosić żadnych sukcesów. Trzeba wiedzieć jak organizować pracę i podejmować efektywne przedsięwzięcia, a także w jaki sposób przygotowywać oferty turystyczne dla różnych grup odbiorców. W której uczelni można się tego nauczyć? W Collegium Humanum w Warszawie.

Zarządzanie w turystyce w Collegium Humanum w Warszawie to specjalność realizowana w ramach kierunku Zarządzanie. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na problematykę podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze usług turystycznych i hotelarskich oraz przekazanie wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i psychologii, jak również zaznajomienie z najnowszymi trendami panującymi na rynku turystycznym.

Specjalność Zarządzanie w turystyce kładzie nacisk na nabycie umiejętności krytycznej analizy oraz interpretacji zjawisk i procesów gospodarczych w skali mikro i makro, a także podejmowania strategicznych decyzji zarządczych. Pozyskana wiedza i rozwinięte umiejętności prowadzą do pracy w charakterze eksperta w zakresie programowania i wdrażania innowacji w sektorze turystycznym oraz menedżera przygotowanego do kierowania zespołami i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Warszawa od zawsze stanowiła niezwykle interesujący kierunek, który obierali kandydaci na studia. Wachlarz uczelni oraz oferowanych dyscyplin jest bardzo szeroki, co czasem może prowadzić do kłopotu z ostatecznym wyborem.

 

Jakie ma Collegium Humanum w Warszawie opinie?

Kuba, student Zarządzania w turystyce mówi:

„Studia w Collegium Humanum w Warszawie to rzeczywiste przygotowanie do zawodu, w branży, która jest wymagająca, a konkurencja w niej jest bardzo duża. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie w turystyce:

Absolwent specjalności Zarządzanie w turystyce w Collegium Humanum w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • marketingu usług turystycznych,
  • obsługi klienta w turystyce,
  • ekonomiki i organizacji turystyki,
  • zasad obsługi ruchu turystycznego,
  • przeprowadzania badań marketingowych rynków turystycznych,
  • zarządzania firmami branży turystycznej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po specjalności Zarządzanie w turystyce:

Absolwent specjalności Zarządzanie w turystyce w Collegium Humanum w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • biurach podróży,
  • hotelach, pensjonatach, hostelach i ośrodkach wypoczynkowych,
  • instytucjach administracji publicznej.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Komentarze (0)