Informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu 2021

Studia na kierunku informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • arkusze kalkulacyjne
  • edytory tekstu
  • podstawy psychologii
  • zarządzanie projektami informatycznymi
  • logika
  • statystyka i rachunek prawdopodobieństwa
  • przedsiębiorczość
  • systemy bazodanowe

 

W dzisiejszym świecie biznesu liczą się praktyczne umiejętności. Im więcej, tym lepiej. Im szerszą wiedzę posiadamy, tym znaczniej rosną nasze szanse na sukces i dobre zarobki. Dlatego w ofertach dydaktycznych uczelni pojawiają się innowacyjne kierunki, charakteryzujące się łączeniem dyscyplin i zagadnień. Takim przykładem jest Informatyka w biznesie, która uczy wykorzystywania wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu i informatyki. Chcielibyście opanować metody zabezpieczania urządzeń, za pomocą których przetwarza się dane? A może wdrażać nowoczesne aplikacje internetowe? Jeśli tak, to zwróćcie uwagę na kierunek Informatyka w biznesie, w Wyższe Szkole Bankowej w Toruniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu to innowacyjne połączenie umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami i wiedzy na temat biznesu. Studenci uczą się wdrażać zasady projektowania i eksploatacji nowoczesnych baz danych, projektować złożone architektury informatyczne, stosować zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, realizować prace projektowe i programistyczne. Informatyka w biznesie w toruńskiej Wyższej Szkole Bankowej to nauka na najnowszych oprogramowaniu i aplikacjach, wymiana doświadczenia z praktykami oraz możliwość zdobycia wielu międzynarodowych certyfikatów. Kierunek realizowany jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jakie przedmioty zawarte są w programie nauczania? Na przykład: arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, podstawy psychologii, zarządzanie projektami informatycznymi, logika, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, przedsiębiorczość, systemy bazodanowe, matematyka dyskretna, sieci komputerowe, języki i inżynieria oprogramowania, bezpieczeństwo systemów informatycznych, algorytmy i struktury danych, teoria i inżynieria systemów z elementami analizy systemowej, grafika inżynierska, programowanie internetowe, technologie mobilne i bezprzewodowe, metrologia z elementami fizyki, architektura systemów komputerowych, elementy elektrotechniki i elektroniki, finanse, rachunek kosztów dla inżynierów.

W toku nauki na kierunku Informatyka w biznesie studenci otrzymują niezbędne wskazówki do tworzenia użytecznych i informatycznych rozwiązań biznesowych. Poznają zasady tworzenia oprogramowania baz danych, uczą się przetwarzania, analizowania i modelowania procesów biznesowych, a przy okazji zaznajamiają się z zagadnieniami ekonomii, finansów i zarządzania. Dobrze wiemy, że zapotrzebowanie na pracowników z branży IT stale rośnie, a dodatkowo wiedza z zakresu biznesu powoduje, że studenci omawianego przez nas kierunku będą wiedzieli, jak identyfikować potrzeby, tworzyć i dostarczać odpowiednie dla biznesu rozwiązania technologiczne. Co się z tym wiąże, osoby które ukończyły Informatykę z biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu znajdą zatrudnienie jako administratorzy danych osobowych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa informacji, analitycy systemowi, audytorzy systemów informatycznych. Ponadto, sprawdzą się w firmach doradztwa informatycznego, na stanowiskach projektantów systemowych, w agencjach reklamowych, działach analiz biznesowych, korporacjach świadczących biznesowe usługi doradcze, działach odpowiedzialnych za zarządzanie informacją.

Kierunki studiów w Toruniu tworzą razem długą listę. Na niej zapisana jest także Informatyka w biznesie.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu opinie?

Karol, student Informatyki w biznesie mówi:

„Chciałem studiować kierunek, który będzie łączył różne dziedziny, na dodatek bardzo popularne i ważne w dzisiejszych czasach. Chciałem pozyskać wiedzę, która pozwoli mi na dołączenie do współczesnego świata biznesu. Właśnie dlatego wybrałem Informatykę w biznesie, w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.”

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Toruniu

Co zdawać na maturze

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Komentarze (0)