Informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie

03.02.2022

Informatyka w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy 2022

Studia na kierunku informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w biznesie w WSB BYDGOSZCZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • arkusze kalkulacyjne
 • zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie
 • zarządzanie projektami informatycznymi
 • matematyka
 • statystyka i rachunek prawdopodobieństwa
 • przedsiębiorczość
 • matematyka dyskretna

 

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że informatyka funkcjonuje niemal wszędzie i jej osiągnięcia wykorzystywane są w wielu przestrzeniach. Ponadto, łączy się ona z różnymi dziedzinami, a jedną z nich jest ekonomia. Z takiego połączenia wychodzi Informatyka w biznesie. Zapotrzebowanie na pracowników z branży IT stale rośnie, a wiedza z zakresu biznesu powoduje, że specjaliści z takim bagażem wiedzy potrafią identyfikować potrzeby, tworzyć i dostarczać odpowiednie dla biznesu rozwiązania technologiczne. Na tych, którzy chcieliby powiązać powyższe dyscypliny czeka kierunek Informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy daje niezbędne wskazówki do tworzenia użytecznych i informatycznych rozwiązań biznesowych. Studenci poznają zasady tworzenia oprogramowania baz danych, zagłębiają się w przestrzenie ekonomii, zarządzania i marketingu, jak również uczą się przetwarzania, analizowania i modelowania procesów biznesowych.

W programie nauczania zawarte są następujące przedmioty: arkusze kalkulacyjne, zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie, zarządzanie projektami informatycznymi, matematyka, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, przedsiębiorczość, matematyka dyskretna, sieci komputerowe, systemy bazodanowe, języki i inżynieria oprogramowania, systemy informatyczne zarządzania, bezpieczeństwo systemów informatycznych, algorytmy i struktury danych, rachunkowość, finanse, projektowanie interfejsów użytkownika, grafika inżynierska, metrologia z elementami fizyki, technologie mobilne i bezprzewodowe, programowanie internetowe, architektura systemów komputerowych.

Realizowane specjalności mają za zadanie dokładniej poprowadzić studentów na określoną ścieżkę zawodową. Poznają zasady funkcjonowania bezpiecznych systemów teleinformatycznych, zasady bezpiecznego przechowywania danych, planowanie, realizację i kontrolę projektów z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania, czy też projektowanie procesów biznesowych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. Na tej podstawie absolwenci Informatyki w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy mogą znaleźć zatrudnienie jako analitycy systemowi, kierownicy projektu, specjaliści do spraw bezpieczeństwa informacji, administratorzy systemów informatycznych, administratorzy danych osobowych, czy też specjaliści w zakresie zarządzania projektami informatycznymi.

Jeśli zdecydowaliśmy się studiować Informatykę w biznesie, to teraz należy wybrać miejsce naszego kształcenia. Uczelnie w Bydgoszczy stanowią długą listę, co wśród niektórych kandydatów na studia może wywołać zawrót głowy i niemałe zagubienie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto pokusić się o kilka pytań.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy opinie?

Łukasz, student Informatyki w biznesie mówi:

„Wyższa Szkoła Bankowa to miejsce dla osób, które chcą powiększać obszar swoich zainteresowań oraz obszar umiejętności. Co ważne, uczymy się tutaj konkretów, poznajemy zagadnienia, które są rzeczywiście istotne dla branży jaką wybraliśmy. „

 

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

INFORMATYKA W BIZNESIE - ważne informacje

Informatyka w binesie studia Bydgoszcz

Informatyka w biznesie studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad funkcjonowania bezpiecznych systemów teleinformatycznych,
 • statystyki i rachunku prawdopodobieństwa,
 • zarządzania projektami wdrażania systemów informatycznych,
 • metod przemysłowej produkcji oprogramowania,
 • zasad bezpiecznego przechowywania danych,
 • metod zabezpieczania urządzeń, za pomocą których przetwarza się dane,
 • metod uniemożliwiania nieautoryzowanego wykorzystywania systemów informatycznych,
 • projektowania procesów biznesowych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka w biznesie:

Absolwent kierunku Informatyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może znaleźć zatrudnienie jako:

 • analityk systemowy,
 • specjalista ds. wdrażania polityki bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach,
 • administrator systemów informatycznych,
 • specjalista ds. bezpieczeństwa informacji,
 • kierownik projektu,
 • specjalista w zakresie zarządzania projektami informatycznymi,
 • specjalista zajmujący się ochroną danych osobowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Komentarze (0)