Zarządzanie

Zarządzanie

Zarządzanie – Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej
 • branding i współczesna komunikacja z rynkiem
 • metody i techniki sprzedaży, narzędzia marketingu w sprzedaży
 • praktyczne aspekty zarządzania organizacją
 • modele biznesowe
 • zarządzanie płynnością finansową

 

Chyba wszyscy będą zgodni ze stwierdzeniem, że zarządzanie to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, niezależnie od jego rozmiarów, jak i branży, w której egzystuje. Na zarządzanie składa się wiele elementów, dlatego też specjaliści w tym zakresie muszą cechować się różnorodnymi umiejętnościami. Kierunki studiów w Bydgoszczy tworzą dość długą listę dyscyplin, lecz zarządzanie, z racji swojej popularności, od dawna sytuuje się na jej czele. Gdzie można studiować? W Wyższej Szkole Bankowej, gdzie Zarządzanie prowadzone jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy zakłada pozyskanie wielu, niezbędnych dzisiaj umiejętności. Studenci uczą się rozpoznawać, diagnozować i rozwiązywać problemy gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi. Ponadto, uczą się podejmować trafne decyzje w obszarze działań organizacji, stosować instrumenty i narzędzia marketingowe, jak również kreować markę produktu i przedsiębiorstwa. Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy to także możliwość zdobycia doświadczenia biznesowego poprzez uczestnictwo w cyklu warsztatów z różnych obszarów działalności firmy, prowadzonych przez ekspertów CPP Toru Pacific, jak również pozyskania certyfikatów biznesowych.

Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Na przykład: inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, branding i współczesna komunikacja z rynkiem, metody i techniki sprzedaży, narzędzia marketingu w sprzedaży, praktyczne aspekty zarządzania organizacją, modele biznesowe, zarządzanie płynnością finansową, prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe, ochrona danych osobowych w social media, techniczne bezpieczeństwo pracy, zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie, rachunkowość zarządcza w przedsiębiorstwie, kultura jakości w organizacji, audytowanie systemu zarządzania jakością, zarządzanie finansami publicznymi i majątkiem publicznym, systemy informatyczne w procesach produkcyjnych.

Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy odpowiada na wiele pytań. Studenci nabywają umiejętności budowania wizerunku firmy, tworzenia strategii marketingowych, tworzenia modeli biznesowych, planowania inwestycji, organizowania procesu produkcyjnego w przedsiębiorstwie, opracowywania instrukcji i procedur systemu zarządzania jakością, czy też oceniania efektywności przedsięwzięć i programów publicznych podejmowanych przez jednostki administracji terytorialnej. Co zrozumiałe, im szerszy zakres posiadanych umiejętności, tym więcej obszarów, w których można znaleźć interesującą pracę. Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w firmach doradczych, agencjach reklamowych, urzędach marszałkowskich i wojewódzkich, organizacjach pozarządowych, agencjach doradztwa personalnego, zakładach produkcyjnych, agencjach Public Relations.

Zarządzanie niemal od zawsze było popularną dziedziną i chętnych do jej zgłębiania nigdy nie brakowało. Teraz jest podobnie. Ale którą uczelnię wybrać? Która uczelnia sprosta naszym wymaganiom oraz da nam poczucie zdobywania wiedzy praktycznej?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy opinie?

Dominika, studentka Zarządzania mówi:

„Wybrałam studia w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, bo dzięki jej ofercie nie muszę wyjeżdżać z rodzinnego miasta, aby zdobyć wysokiej jakości, nowoczesne wykształcenie. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowania wizerunku firmy,
 • tworzenia strategii marketingowych i public relations,
 • monitorowania rozwoju zawodowego pracowników,
 • efektywnego budowania zespołów,
 • zarządzania procesami wytwarzania,
 • zarządzania kadrą produkcyjną i jej rozwojem,
 • zarządzania środkami pochodzącymi z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej,
 • technik i metod motywacji pracowników,
 • budowania kultury jakości.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może znaleźć zatrudnienie w:

 • zakładach produkcyjnych,
 • agencjach doradztwa personalnego,
 • firmach doradczych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach szkoleniowych,
 • urzędach marszałkowskich i wojewódzkich,
 • organizacjach pozarządowych,
 • agencjach Public Relations.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki zarządzania w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)