Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Dziennikarstwo może mieć wiele twarzy i nietrudno się o tym przekonać. Dziennikarstwo istnieje w różnych przestrzeniach, zagadnieniach, tematach… uprawiać je można dosłownie wszędzie. Ponadto, w dzisiejszych czasach łączy się ono z innymi dyscyplinami, tworząc nierzadko nowe zawody i zagadnienia na rynku medialnym. Dlatego jest to dziedzina, w której trzeba trzymać rękę na pulsie. Aby pozyskać aktualną wiedzę warto wybrać kierunek Dziennikarstwo, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Prowadzony jest on na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Dziennikarstwo w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to wszechstronny kierunek, którego zadaniem jest poszerzenie wiedzy z zakresu kontaktów z mediami, Public Relations i posługiwania się najnowszymi technologiami audiowizualnymi. Zajęcia prowadzone są, między innymi, w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych, fotograficznych, specjalistycznej pracowni motion capture oraz laboratorium dźwięku. Ponadto, w toku studiów studenci odbywają praktyki u współpracujących partnerów.

W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: społeczne i kulturowe oddziaływania mediów, teorie komunikowania masowego, metody badań medioznawczych, analiza dyskursu medialnego, kompetencje językowe dziennikarza, media lokalne, podstawy marketingu i reklamy.

Dziennikarstwo w Dolnośląskiej Szkole Wyższej to kierunek, który rozwija w wielu obszarach, jak również toruje drogę do różnorodnych karier zawodowych. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w branży Public Relations, biurach prasowych, biurach medialnych, agencjach informacyjnych, działach promocji i reklamy, prasie, radiu, telewizji, instytucjach kultury.

Studia we Wrocławiu to ogromna przestrzeń, w której nawet najbardziej wymagający kandydat powinien znaleźć coś dla siebie. Szczególnie uważnie powinien przyjrzeć się ofercie studiów dziennikarskich w tym mieście.

 

Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie?

Tomek, student Dziennikarstwa mówi:

„Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu to nowoczesna uczelnia, która przekazuje wiedzę praktyczną, którą każdy z nas wykorzysta w swoim zawodzie. „

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia dziennikarskie we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki dziennikarskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)