Psychologia ogólna

Psychologia ogólna

Psychologia ogólna

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Psychologia ogólna – Collegium Humanum / Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Człowiek i jego zachowanie nie od dzisiaj stanowi przyczynę pytań. Zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się emocje? Dlaczego reagujemy w określony sposób na zaistniałe sytuacje? Dlaczego żywimy uczucia do innych i czym jest to podyktowane? Pytań oraz wątpliwości związanych z człowiekiem jest oczywiście znacznie więcej i co ciekawe, liczba odpowiedzi może być większa.

Psychologia ogólna jest jedną ze specjalności, którą można wybrać studiując kierunek Psychologia. Psychologia ogólna jest podstawowym działem psychologii naukowej, zajmującym się systematycznym gromadzeniem wiedzy i poznaniem zasadniczych prawidłowości życia psychicznego. Studenci poznają procesy percepcji, procesy poznawcze, ludzką seksualność, wartości i potrzeby.

Psychologia od dawna zajmuje czołowe miejsca w różnorodnych rankingach kierunków, które cieszą się największą popularnością. Nic dziwnego, w końcu człowiek jest najbardziej interesującym tematem badań. Ale która uczelnia najlepiej poprowadzi przez mapę jego emocji? W Warszawie, jak wiemy, szkół wyższych nie brakuje, ale jeśli chcemy dogłębnie poznać Psychologię ogólną, to warto zapoznać się szczególnie z jedną z nich.

 

Jakie ma Collegium Humanum w Warszawie opinie?

Daria, studentka Psychologii ogólnej mówi:

„Studia psychologiczne w Collegium Humanum to dogłębne poznawanie człowieka. Studia pełne ciekawych zajęć i fantastycznych ludzi, od których można się wiele nauczyć.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię ogólną:

Absolwent specjalności Psychologia ogólna w Collegium Humanum w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • ludzkiej inteligencji i jej funkcji,
  • stanów świadomości,
  • procesów poznawczych,
  • procesów motywacji,
  • dojrzałości osobowej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po specjalności Psychologia ogólna:

Absolwent specjalności Psychologia ogólna w Collegium Humanum w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • poradniach psychologiczno- pedagogicznych,
  • klinikach,
  • placówkach edukacyjnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Komentarze (0)