Informatyka

Informatyka

Informatyka

21.06.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 2022

Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w WSB POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 8800 zł

studia niestacjonarne: od 9300 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Informatyka opracowany jest w taki sposób, aby nauczyć się wykorzystywać w praktyce wiedzę i umiejętności w zakresie administrowania systemami informatycznymi, tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych, tworzenia grafiki komputerowej zgodnej z najnowszymi trendami, czy zarządzania projektami informatycznymi. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z algorytmami i strukturami danych, programowaniem obiektowym, programowaniem aplikacji internetowych, programowaniem zaawansowanym, architekturą komputerów, systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi, czy bazami danych. Ponadto, otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań i zdobywania specjalistycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, grafiki i multimediów, programowania, czy wdrażania systemów informatycznych SAP.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się obszerną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi, które razem tworzą podstawę do znalezienia pracy w roli programistów, projektantów portali internetowych, administratorów baz danych, czy specjalistów do spraw bezpieczeństwa.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • matematyka dyskretna
 • narzędzia informatyki
 • podstawy programowania
 • algorytmy i struktury danych
 • programowanie obiektowe
 • probabilistyka i statystyka

 

Informatyka jest dziedziną, która rozwija się nieprzerwanie i niektórzy miewają problem z określeniem jak często spotykamy ją na swojej drodze, również w życiu codziennym. Nie potrafimy wyobrazić sobie nawet jednego dnia bez osiągnięć tej dyscypliny. Kto wie, może bez informatyki świat nagle stanąłby w miejscu? Lepiej nie precyzować takich domysłów, tylko wybrać się na odpowiednie studia, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł wejść do tego potężnego świata. Zatem, warto zwrócić uwagę na kierunek Informatyka, w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu zakłada wykształcenie specjalistów, potrafiących wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie administrowania systemami, tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych, tworzenia grafiki komputerowej zgodnej z najnowszymi trendami oraz zarządzania projektami informatycznymi i wdrażania zintegrowanych systemów klasy ERP. Zajęcia prowadzą pracownicy o ugruntowanym dorobku naukowym i dużym doświadczeniu, współpracujący z renomowanymi firmami informatycznymi. To również praktycy z firm konsultingowych, doradzający w zakresie wyboru i wdrażania systemów informatycznych.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: analiza matematyczna, matematyka dyskretna, narzędzia informatyki, podstawy programowania, algorytmy i struktury danych, programowanie obiektowe, probabilistyka i statystyka, programowanie aplikacji internetowych, architektura komputerów, bazy danych, systemy operacyjne, sieci komputerowe, bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych, analiza systemów informatycznych, inżynieria oprogramowania, zarządzanie projektami informatycznymi, przetwarzanie danych multimedialnych, komunikacja społeczna, przedsiębiorczość.

Informatyka wykorzystywana jest w wielu dziedzinach i praktycznie żadna firma, niezależnie od branży, nie może obejść się bez działu IT. Z racji tego, że jest to niezwykle szeroka dyscyplina, osoby studiujące uczą się opracowywać i projektować politykę bezpieczeństwa systemów informatycznych, wdrażać rozwiązania w zakresie podpisu elektronicznego i infrastruktury klucza publicznego, tworzyć bezpieczne oprogramowanie, administrować serwerami, systemami operacyjnymi, bazami danych, prowadzić marketing internetowy, wdrażać i obsługiwać platformy portali oraz sklepów internetowych, tworzyć interaktywną i dynamiczną grafikę komputerową, projektować zaawansowane serwisy internetowe i aplikacje multimedialne. A co po studiach? Absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu znajdą zatrudnienie jako specjaliści do spraw IT, programiści aplikacji internetowych, koordynatorzy projektu IT, testerzy oprogramowania, graficy komputerowi, projektanci portali internetowych, architekci rozwiązań multimedialnych, administratorzy systemów, specjaliści do spraw e- marketingu.

Studia w Poznaniu to temat długi i szeroki. Gdybyśmy chcieli zliczyć możliwości kształcenia w stolicy województwa wielkopolskiego, to zajęłoby nam to na pewno sporo czasu. Niestety, niektórym od nadmiaru edukacyjnych propozycji kręci się w głowie, a podjęcie ostatecznej decyzji sprawia olbrzymie kłopoty.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu opinie?

Marcin, student Informatyki mówi:

„Studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu to przyjemność. Zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy, jest dużo powiązań ze sferą biznesu, wszystko nastawione jest na wymiar praktyczny. Czego chcieć więcej od studiów?”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Poznań

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tworzenia oprogramowania,
 • opracowywania procedur bezpieczeństwa danych,
 • tworzenia interaktywnej i dynamicznej grafiki komputerowej,
 • projektowania stron internetowych,
 • projektowania aplikacji mobilnych i aplikacji internetowych,
 • administrowania serwerami, systemami operacyjnymi i bazami danych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • programista aplikacji internetowych,
 • integrator systemów informatycznych,
 • administrator zintegrowanego systemu informatycznego,
 • tester oprogramowania,
 • grafik komputerowy,
 • architekt rozwiązań multimedialnych,
 • administrator platform obsługi sprzedaży internetowej,
 • specjalista ds. e-marketingu.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Komentarze (0)