Informatyka

Informatyka

Informatyka

27.06.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie 2022

Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w WSB SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 5350 zł

studia niestacjonarne: od 5350 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka
 • rachunek prawdopodobieństwa i statystyka
 • podstawy programowania
 • matematyka dyskretna
 • programowanie obiektowe
 • programowanie aplikacji internetowych

 

Technologia komputerowa obecna jest niemal w każdym elemencie naszego życia. Na tej podstawie śmiało można założyć, że praca w tej przestrzeni nie może być nudna, zwłaszcza że posiada wiele gałęzi i aspektów. Zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów w szeroko pojętej informatyce nie słabnie i prawdopodobnie nikt nie odważyłby się powiedzieć, że zapotrzebowanie to kiedyś się skończy. Zatem, chcąc zostać specjalistą należy wybrać się na studia. Na zainteresowanych czeka kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie to szerokie spektrum zdobywanego doświadczenia. Studenci uczą się administrować sieciami informatycznymi oraz systemami baz danych, projektować oprogramowanie na najpopularniejsze platformy typu VR/AR/MR, projektować kompleksowe kampanie pozyskiwania klientów w Internecie z wykorzystaniem najbardziej znanych na rynku narzędzi, a wszystko to w innowacyjnych połączeniu studiów z pracą i zainteresowaniami. Zajęcia odbywają się w wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie salach, gdzie studenci poznają przestrzenie takich programów jak: MS Visual Studio, Adobe Photoshop, Corel Draw.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: matematyka, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka, podstawy programowania, matematyka dyskretna, programowanie obiektowe, programowanie aplikacji internetowych, programowanie zaawansowane, architektura komputerów, systemy operacyjne, sieci komputerowe, bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych, inżynieria systemów i analiza systemowa, projektowanie systemów informatycznych, inżynieria systemów bazodanowych, projektowanie interfejsów użytkownika, elektrotechnika i elektronika, automatyka i robotyka.

Rynek informatyczny w Szczecinie nazywany jest „zagłębiem IT”, zatem nieprzerwanie potrzebuje specjalistów w tym zakresie. W ramach realizowanych na omawianym przez nas kierunku specjalności studenci uczą się administrować serwerami, systemami operacyjnymi, bazami danych, analizować ruch i zachowania użytkowników serwisów internetowych, tworzyć materiały multimedialne na potrzeby reklamy i marketingu, budować systemy elektronicznej wymiany danych i dokumentów, czy integrować niezależne systemy informatyczne. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie znajdą zatrudnienie w roli programistów aplikacji internetowych, analityków systemowych, administratorów portali internetowych, grafików komputerowych, administratorów sieci.

Studia w Szczecinie to powiększający się z każdym rokiem wachlarz edukacyjnych możliwości. Coraz większy wybór kierunków kształcenia może stanowić problem. Jak to możliwe? Niektórzy kandydaci mogą mieć trudność z wyborem pośród wielu interesujących dziedzin. Jeśli ostatecznie zdecydowaliśmy się na kierunek Informatyka, to należy jeszcze podjąć decyzję o wyborze uczelni.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie opinie?

Jacek, student Informatyki mówi:

„WSB w Szczecinie to świetny wybór. Prestiżowa uczelnia, wspaniali ludzie, interesujące zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków. Wszystko razem tworzy po prostu fajne studia.”

 

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Szczecin

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • metod obsługi narzędzi do zarządzania projektami IT,
 • budowy systemów elektronicznej wymiany danych i dokumentów,
 • administrowania serwerami, systemami operacyjnymi, bazami danych,
 • projektowania i programowania aplikacji internetowych i mobilnych,
 • zarządzania kampaniami sprzedażowymi i marketingowymi w Internecie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • administrator platform obsługujących sprzedaż internetową,
 • grafik komputerowy,
 • webmaster,
 • specjalista ds. bezpieczeństwa sieci komputerowych,
 • administrator sieci,
 • programista aplikacji internetowych,
 • integrator systemów informatycznych,
 • analityk systemowy,
 • administrator danych produkcyjnych w systemach informatycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Komentarze (0)