Język angielski w biznesie

Język angielski w biznesie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie - kierunki studiów

Język angielski w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie 2021

Studia na kierunku język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku język angielski w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • komunikacja międzykulturowa
 • podstawy ekonomii
 • podstawy marketingu
 • podstawy zarządzania
 • wprowadzenie do kultury i historii krajów angielskojęzycznych
 • Doing Business in UK and US

 

W dzisiejszych czasach stwierdzenie, że znajomość języka angielskiego jest przydatna brzmi dość banalnie, ponieważ istnieją obszary, w których wiedza językowa jest po prostu niezbędna, fundamentalna i bez umiejętności językowych nie ma co liczyć na udaną karierę zawodową. Takim obszarem jest biznes, w którym język angielski stanowi język ojczysty i każdy, kto chce poruszać się po biznesowej przestrzeni musi władać językiem Beatlesów. Jak się tego nauczyć? Należy wybrać kierunek Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie przeznaczony jest dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w firmach międzynarodowych, czy też jako wysoko wykwalifikowany tłumacz. Studenci opanowują znajomość specjalistycznego języka z różnego rodzaju działalności biznesowych, pozyskują praktyczne umiejętności językowe na poziomie C1, poznają zagadnienia z ekonomii, negocjacji i zarządzania, uczą się zasad skutecznej komunikacji biznesowej, jak również poznają kluczowe zasady działania podmiotów gospodarczych, przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: komunikacja międzykulturowa, podstawy ekonomii, podstawy marketingu, podstawy zarządzania, wprowadzenie do kultury i historii krajów angielskojęzycznych, Doing Business in UK and US, historia mediów wizualnych i gier komputerowych, tłumaczenie wspomagane komputerowo, tłumaczenia poświadczone, tłumaczenie tekstów ekonomicznych, tłumaczenie tekstów prawnych i prawniczych, wprowadzenie do prawa anglosaskiego, wprowadzenie do tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego.

Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie to kierunek, dzięki któremu studenci zdobędą zasób wiedzy, który umożliwi kompetentne przekładanie tekstów ekonomicznych i prawnych, nauczą się analizy i edycji tekstu, poznają zasady funkcjonowania przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej, jak również nauczą się zarządzać korespondencją handlową. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w roli specjalistów do spraw kluczowych klientów, tłumaczy, konsultantów językowych, testerów gier komputerowych, redaktorów, menedżerów projektów międzynarodowych.

Kierunki studiów w Chorzowie tworzą razem coraz dłuższą i ciekawszą listę. Na niej zapisany jest także Język angielski w biznsie.

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie opinie?

Paulina, studentka Języka angielskiego w biznesie mówi:

„Wybrałam naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, aby zrobić poważny krok w kierunku kariery zawodowej. Dobre studia to podstawa. Dlatego studiuję w WSB.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE - ważne informacje

Język angielski w biznesie studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej:

Absolwent kierunku Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej,
 • analizy i edycji tekstu,
 • indywidualnej i zespołowej działalności tłumaczeniowej,
 • zarządzania korespondencją handlową.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Język angielski w biznesie:

Absolwent kierunku Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • konsultant językowy,
 • menedżer projektów międzynarodowych,
 • tłumacz specjalistyczny,
 • story designer,
 • specjalista ds. kluczowych klientów.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Język angielski w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Katowicach

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Katowicach

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)