Filologia

Filologia

Filologia

22.06.2022

Filologia – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku filologia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia w WSB WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 5400 zł

studia niestacjonarne: od 5400 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza tekstu literackiego
 • podstawy komunikacji społecznej
 • lektorat prasy anglojęzycznej
 • ćwiczenia redakcyjne
 • gramatyka praktyczna
 • historia literatury brytyjskiej
 • gramatyka opisowa
 • kultura brytyjska

 

Znajomość języków obcych to dzisiaj pewien standard, a w niektórych przestrzeniach zawodowych rzecz absolutnie niezbędna i fundamentalna. Ale umiejętność posługiwania się językiem przydaje się także w innych sytuacjach, również w życiu codziennym. Niektórzy uczą się języków, aby rozumieć piosenki ulubionych zespołów muzycznych pochodzących z zagranicy, niektórzy planują podróże po całym świecie, a jeszcze inni chcą poważnie wejść do świata biznesu, w którym kwalifikacje językowe są jednym z najważniejszych elementów i fundamentem rozwoju kariery. Niezależnie od pomysłów, warto zwrócić uwagę na kierunek Filologia. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Tam prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Filologia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to kierunek o języku w rozumieniu jego gramatyki, słownictwa czy fonetyki, ale również nauka o literaturze i historii kraju jego pochodzenia. Co ważne, duży nacisk kładziony jest na umiejętność jego praktycznego zastosowania w różnych branżach. Studenci uczą się posługiwać się słownictwem branżowym w biznesie, marketingu, sprzedaży, obszarze zarządzania, bankowości, finansów czy HR. Ponadto, uczą się stosować skuteczną komunikację oraz formy korespondencji handlowej, stosować zasady pisemnego i ustnego tłumaczenia z języka polskiego na obcy i z języka obcego na język polski, stosować odpowiednio dobrane do sytuacji techniki negocjacyjne, jak również wskazywać i rozpoznawać różnice kulturowe oraz stosować tę wiedzę w skutecznej komunikacji.

W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: analiza tekstu literackiego, podstawy komunikacji społecznej, lektorat prasy anglojęzycznej, ćwiczenia redakcyjne, gramatyka praktyczna, historia literatury brytyjskiej, gramatyka opisowa, kultura brytyjska, historia literatury amerykańskiej, wstęp do językoznawstwa, komunikacja ustna, przekład pisemny, stylistyka w translatoryce, przekład specjalistyczny tekstów prawniczych i ekonomicznych, przekład ustny konferencyjny.

Umiejętności językowe stanowią swego rodzaju paszport do wielu interesujących zawodów, zwłaszcza w przestrzeni biznesowej. Absolwenci Filologii w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w biurach podróży, hotelach, ośrodkach informacji turystycznej, redakcjach, wydawnictwach, biurach tłumaczeń, urzędach miast, instytucjach kulturalnych, media.

Studia we Wrocławiu to interesująca oferta dla tych, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie. Oczywiście, jest to także bardzo dobre miejsce dla tych, którzy planują rozwijać się w omawianej przez nas dziedzinie.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Ania, studentka Filologii mówi:

„Moim celem było osiągnięcie wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego, dlatego wybrałam naukę tam, gdzie najważniejsza jest praktyka, czyli w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

FILOLOGIA - ważne informacje

Filologia studia Wrocław

​Filologia studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Filologia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • ogólnej teorii przekładu,
 • zasad stylistyki w translatoryce,
 • metod i technik używanych do tłumaczenia tekstów,
 • tłumaczenia indywidualnego i zespołowego.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia:

Absolwent kierunku Filologia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach podróży,
 • hotelach,
 • ośrodkach informacji turystycznej,
 • redakcjach,
 • wydawnictwach,
 • biurach tłumaczeń,
 • urzędach miast,
 • instytucjach kulturalnych,
 • media.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Komentarze (1)

Martyna odpowiedz

Strach szczerze pisać, przyjmują tylko opinie dobre a złe wyrzucaja