Informatyka

Informatyka

Informatyka

02.02.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia licencjackie lub inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w WSB WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Microsoft Office 365 i Google Apps SCRIPT
 • język polski branżowy
 • podstawy sieci komputerowych
 • serwerowe systemy operacyjne
 • algorytmika i struktury danych
 • systemy bazodanowe

 

Informatyka od lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach popularności kierunków kształcenia oraz dyscyplin, z którymi wiązane są największe nadzieje. Siła z jaką informatyka przyciąga do siebie kandydatów na studia nie powinna nikogo dziwić. Zawodów z tą dyscypliną przybywa, zapotrzebowanie nie słabnie, perspektywy są optymistyczne. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to zwróćcie uwagę na kierunek Informatyka, który oferuje Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Prowadzony jest on na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki. Celem kształcenia jest zrozumienie działania współczesnych systemów komputerowych oraz zdobycie wiedzy z zakresu podstaw informatyki, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i inżynierii oprogramowania, która umożliwia aktywny udział w realizacji projektów informatycznych. Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to także możliwość uzyskania certyfikatów: Configuring Advanced Windows Server 2012 Services, Microsoft Certified Solutions Associate Windows Server 2012, ISTQB Foundation Level, Java SE 8 Programmer, Unity Certified Developer, Cisco Certified Network Associate , Google Associate Android Developer , Atlassian: ACP-100 a także certyfikatów ukończenia kursów Python i ABAP oraz SAP R3 i SAP S/4 HANA.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: Microsoft Office 365 i Google Apps SCRIPT, język polski branżowy, podstawy sieci komputerowych, serwerowe systemy operacyjne, algorytmika i struktury danych, systemy bazodanowe, bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych, podstawy administracji systemami Linux, programowanie obiektowe, programowanie aplikacji internetowych, matematyka dyskretna, systemy zarządzania treścią CMS, zarządzanie projektami informatycznymi, programowanie i architektura aplikacji w chmurze, budowa i administracja aplikacji w chmurze, aplikacje wirtualnej rzeczywistości w unity, projektowanie doświadczeń wirtualnej rzeczywistości.

Czego można nauczyć się wybierając proponowane specjalności? Między innymi: budowania systemów elektronicznej wymiany dokumentów i danych, projektowania infrastruktury informatycznej, projektowania relacyjnych baz danych i administrowania serwerami baz danych, programowania w języku Java i Golang/Python, programowania aplikacji mobilnych XR. A co po studiach? Absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie jako programiści ABAP, koordynatorzy projektów IT, testerzy aplikacji webowych i mobilnych, testerzy gier komputerowych, administratorzy sieci i systemów informatycznych, specjaliści do spraw wsparcia technicznego.

Studia we Wrocławiu to obszerny temat. To oczywiście dobrze, choć niektórym zbyt duży wybór sprawia kłopoty, także w zakresie kierunków kształcenia. Zatrzymajmy się przy Informatyce. Którą uczelnie wybrać? Jeśli planujemy studiować w stolicy Dolnego Śląska, to nie powinniśmy mieć z tym problemów. No, ale każdy kandydat ma prawo do najmniejszych wątpliwości.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Artur, student Informatyki mówi:

„Studia informatyczne zawsze będą dobrym pomysłem. To inwestycja we własną przyszłość, dlatego należy ją trafnie ulokować. Ja wybrałem Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, ponieważ oprócz nauki i rozwinięcia umiejętności, mam okazję zdobycia wielu cenionych certyfikatów.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Wrocław

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania i budowania systemów w chmurze dla wspierania aplikacji mobilnych,
 • planowania realizacji projektów informatycznych i zarządzania nimi,
 • administrowania systemem SAP,
 • testowania aplikacji internetowych i aplikacji mobilnych,
 • konfigurowania urządzeń sieciowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • tester aplikacji webowych i mobilnych,
 • programista testów automatycznych,
 • tester oprogramowania aplikacji e-commerce,
 • tester gier komputerowych,
 • administrator sieci i systemów informatycznych,
 • administrator serwerów aplikacyjnych,
 • specjalista ds. wsparcia technicznego,
 • Full-stack developer.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Komentarze (0)