Logistyka

Logistyka

Logistyka

02.02.2022

Logistyka – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku logistyka w WSB WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ekonomia
 • prawo w logistyce
 • matematyka
 • interpretacja danych statystycznych
 • projektowanie procesów logistycznych
 • zarządzanie łańcuchem dostaw
 • infrastruktura logistyczna

 

Od pewnego czasu nietrudno zauważyć, że logistyka należy do grona najpopularniejszych dyscyplin kształcenia. Nie powinno to dziwić, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest przesyłanie towarów, produktów i informacji, a bez odpowiedniej organizacji byłoby niezwykle ciężko o porządek w przestrzeni gospodarczej. Aby sprawnie działać w obszar logistyki, należy wyróżniać się konkretnymi cechami. Trzeba umieć wskazywać priorytetowe cele, aby jak najlepiej nadzorować działania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Należy umiejętnie posługiwać się narzędziami niezbędnymi do zarządzania zasobami ludzkimi i materiałowymi, jak również władać technikami negocjacji i sprzedaży. Gdzie się tego wszystkiego nauczyć? W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Właśnie tam oferowany jest kierunek Logistyka, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zakłada przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Fundamentem nauki jest zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, zdobycie wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, jak również rozwinięcie umiejętności menedżerskich. Studenci uczą się rozwiązywać problemy logistyczne przy użyciu metod i technik inżynierskich, czyli projektowania systemów logistycznych oraz procesów logistycznych, zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznymi, zarządzania procesami, zarządzania kosztami, czy sprawnego posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego.

Jakie przedmioty figurują w programie nauczania? Na przykład: ekonomia, prawo w logistyce, matematyka, interpretacja danych statystycznych, projektowanie procesów logistycznych, zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, ekonomika transportu, koszty procesów logistycznych, transport i spedycja, normalizacja i zarządzanie jakością, logistyka dystrybucji, konwencje transportowe, zarządzanie ładunkiem w transporcie, inżynieria ruchu i logistyka miejska, towaroznawstwo i opakowania, zarządzanie magazynem.

Studenci poznają zasady funkcjonowania gospodarki globalnej, zasady logistycznej obsługi działań marketingowych, uczą się zarządzać i sterować systemami transportowo- logistycznymi z zastosowaniem nowoczesnych metod, urządzeń oraz technologii informatycznych, projektować systemy transportowe, zarządzać międzynarodowym łańcuchem dostaw, interpretować wskaźniki techniczne i ekonomiczne używane w logistyce. Z tak bogatym bagażem wiedzy absolwenci Logistyki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w roli inżynierów transportu, specjalistów do spraw logistyki globalnej, specjalistów planowania łańcucha dostaw, planistów produkcji, koordynatorów procesów transportowych, spedytorów.

Kierunki studiów we Wrocławiu to niemała lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Logistyka także na niej figuruje i, co oczywiste, cieszy się coraz większą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Łukasz, student Logistyki mówi:

„Studia powinny rozwijać zainteresowania. Powinny prowadzić do osiągnięcia poziomu eksperckiego w danej dziedzinie. Właśnie tak wyglądają one w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Polecam tę uczelnię, ponieważ każdy znajdzie w niej coś dla siebie.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

LOGISTYKA - ważne informacje

Logistyka studia Wrocław

Logistyka studia

Logistyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Logistykę w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie: 

 • zasad funkcjonowania gospodarki globalnej,
 • monitorowania procesów oraz projektów realizowanych w firmie,
 • projektowania systemów transportowych,
 • technologii magazynowych,
 • zarządzania międzynarodowym łańcuchem dostaw,
 • zasad wolnego przepływu towarów w Europie,
 • kluczowych założeń koncepcji Lean Management,
 • zasad zrównoważonego transportu.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • spedytor,
 • specjalista ds. importu i eksportu,
 • projektant i koordynator systemów logistycznych,
 • analityk procesów zaopatrzenia materiałowego,
 • administrator platform obsługi sprzedaży internetowej,
 • specjalista planowania łańcucha dostaw.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Komentarze (0)