Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

02.02.2022

Turystyka i rekreacja – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w WSB WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku turystyka i rekreacja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • geografia turystyczna
 • prawo w turystyce i rekreacji
 • ekonomia
 • ekonomika turystyki i rekreacji
 • dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska
 • krajoznawstwo z elementami historii architektury

 

Prawdopodobnie niezwykle ciężko znaleźć osobę, która nie lubi wypoczywać. Równie ciężko znaleźć osobę, która nie potrzebuje wakacji, urlopu i cały rok zamierza spędzić w czterech ścianach. Form aktywności jest bardzo wiele i nawet dla ludzi z bardzo dużymi wymaganiami udałoby się stworzyć idealny plan wypoczynku. Turystyka i rekreacja to dyscyplina, która się zmienia. Powiększa ona swoją działalność, obejmując coraz to nowe dziedziny. Dlatego praca w jej przestrzeni może być bardzo ciekawa. Dla tych, którzy chcieliby poznać nowoczesne formy aktywności, przygotowano kierunek Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy, która stanowi połączenie nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych. Studenci uczą się organizować wydarzenia i zajęcia rekreacyjne, przygotowywać oferty turystyczne i rekreacyjne dla różnych grup odbiorców, zarządzać zespołami pracowników w przedsiębiorstwach z branży turystycznej na rynku krajowym i zagranicznym, stosować postawy marketingu do propagowania aktywnego stylu życia i działań proekologicznych, negocjować umowy oraz aktywnie sprzedawać, jak również promować produkty turystyczne. Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to kierunek, który daje możliwość ukończenia dodatkowych kursów, na przykład: kelnera, barmana, organizatora konferencji i eventów, pilota wycieczek i animatora rekreacji.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: geografia turystyczna, prawo w turystyce i rekreacji, ekonomia, ekonomika turystyki i rekreacji, dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska, krajoznawstwo z elementami historii architektury, obsługa ruchu turystycznego, podstawy finansów przedsiębiorstwa turystycznego i rekreacyjnego, podstawy marketingu i badań marketingowych, zachowania organizacyjne w turystyce i rekreacji, formy animacji w rekreacji, komunikacja interpersonalna i rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, formy aktywności turystyczno- rekreacyjnej, funkcjonowanie obiektów bazy noclegowej, ekologia i ochrona środowiska.

Turystyka i rekreacja to kierunek dla ludzi ciekawych świata, a także otwartych, pomysłowych i pełnych energii. Posiadając wszystkie te cechy warto nakierować się na odpowiednią ścieżkę kształcenia, ponieważ omawiana przez nas dyscyplina może zaoferować bardzo wiele przestrzeni, w których można się rozwijać. W toku nauki studenci uczą się planować zajęcia rekreacyjne dla osób w różnym wieku, dobierać formy spędzania wolnego czasu do stanu zdrowia i zainteresowań, korzystać z metod i technik zarządzania strategicznego i operacyjnego, analizować sytuację ekonomiczno- finansową hotelu, organizować imprezy turystyki biznesowej. Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu daje ogromne możliwości, wynikające z szansy pozyskania różnorodnych umiejętności. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w roli animatorów czasu wolnego, pracowników informacji turystycznej, pilotów wycieczek zagranicznych, pracowników sieci hotelowej, menedżerów w przedsiębiorstwie turystycznym, specjalistów do spraw kreowania produktów turystyki zdrowotnej, promotorów zdrowia.

Stolica Dolnego Śląska idealnie pasuje do omawiania Turystyki i rekreacji, ponieważ uchodzi za bardzo ważną atrakcję turystyczną, a także za bardzo istotny ośrodek akademicki. Należy tylko wybrać odpowiednią uczelnię.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Gabrysia, studentka Turystyki i rekreacji mówi:

„Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu daje gwarancję zdobycia wysokiej jakości wykształcenia. Wykształcenia nowoczesnego, praktycznego, dostosowanego do wymogów współczesnego rynku. „

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje

Turystyka i rekreacja studia Wrocław

Turystyka i rekreacja studia

Turystyka i rekreacja studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Turystykę i rekreację w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie człowieka w czasie pracy i wypoczynku,
 • planowania zajęć rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych,
 • diagnozowania sprawności i wydolności fizycznej,
 • zasad promocji zdrowia,
 • zasad nowoczesnej komunikacji marketingowej w hotelu,
 • zasad zarządzania międzykulturowego,
 • przeprowadzania analizy ekonomicznej,
 • zasad funkcjonowania współczesnej gospodarki turystycznej,
 • technik negocjacyjnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Turystyka i rekreacja:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • menedżer w przedsiębiorstwie turystycznym,
 • pilot wycieczek zagranicznych,
 • specjalista ds. międzynarodowego ruchu turystycznego,
 • pracownik biura podróży,
 • pracownik informacji turystycznej,
 • menedżer w ośrodku SPA i wellness,
 • doradca ds. zdrowego żywienia,
 • animator czasu wolnego.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Komentarze (0)