Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi-kierunki studiów

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi-kierunki studiów

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania 

 kierunki studiów 2021

Odkryj kierunki w WSSiP i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Kierunki studiów 2021 – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Kierunki kształcenia związane z działalnością artystyczną to zupełnie odrębna przestrzeń wyższej edukacji. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu rządzą się one swoimi prawami, choć naturalnie musi być zachowany pewien ogólnie przyjęty schemat, w postaci zaliczeń i egzaminów. Kształcenie artystyczne to nie tylko pozyskiwanie wiedzy teoretycznej. To przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz warsztatu, aby móc realizować własne pomysły.

Kierunki studiów w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi tworzą razem ofertę dydaktyczną dla osób o szerokich zainteresowaniach. Co równie istotne, realizowane kierunki posiadają liczne specjalności, dzięki którym każdy student może rozwijać się w jasno określonej przestrzeni artystycznej. Wydawać by się mogło, że sztuka jest taką dziedziną życia, w której nie obowiązują żadne zasady i aby tworzyć, niepotrzebne są pokłady wiedzy, doświadczenia czy też dyplomy dokumentujące pozyskanie tej wiedzy. Nic bardziej mylnego. Bogata wiedza jest jak najbardziej potrzebna do świadomej kreacji.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi daje studentom możliwość podjęcia nauki na drugim kierunku. Kierunki można łączyć w następujących konfiguracjach: Architektura + Architektura wnętrz, Grafika projektowa + Fotografia, Formy przemysłowe (specjalność na kierunku Wzornictwo) + Architektura wnętrz, Formy przemysłowe + Sztuka przedmiotu (specjalność na kierunku Wzornictwo). Z możliwości nauki na drugim kierunku bez opłat mogą skorzystać studenci, którzy ukończyli pierwszy rok studiów licencjackich, magisterskich jednolitych lub magisterskich uzupełniających, zaliczyli pierwszy rok studiów ze średnią ocen nie niższą niż 4,5 i uzyskali wymaganą przez program studiów liczbę punktów ECTS, uzyskali pisemną zgodę dziekanów.

Co jeszcze warto zaznaczyć, programy studiów realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, a zajęcia odbywają się w znakomicie wyposażonych pracowniach, warsztatach, atelier filmowym i fotograficznym, dając przygotowanie do przyszłej pracy zarówno projektowej oraz twórczej i naukowo- badawczej.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi - kierunki studiów

Grupa kierunków
Typ studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi studia podyplomowe

Grupa kierunków
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi popularne kierunki

Komentarze (0)