Wzornictwo

Wzornictwo

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi - kierunki studiów

Wzornictwo – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi 2021

Studia na kierunku wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Nabywane Umiejętności

Wzornictwo to niezwykle szeroka przestrzeń, składająca się z wielu elementów. Różnorodne przedmioty, które spotykamy na co dzień są efektem pracy specjalistów w tym zakresie, choć czasem nie przychodzi nam to do głowy. Wzornictwo jest wszędzie. Widzimy je w książkach, gazetach, meblach, ubraniach, czy biżuterii. Aby poważnie zagłębić się w tę dziedzinę najlepiej jest wybrać kierunek kształcenia o nazwie Wzornictwo. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z obszaru sztuki, nauk humanistycznych i technicznych oraz nabycie umiejętności projektowanych niezbędnych do wykonywania zawodu projektanta wzornictwa. 

Studia na kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi dzielą się na pracownie, które realizują konkretne cele dydaktyczne. Jakie są to pracownie? Między innymi:

Pracownia ilustracji i książki artystycznej, która zakłada poznanie tajników związanych z projektowaniem ilustracji zarówno tych związanych z książką, jak i ilustracji spotykanych poza formą książkową.

Pracownia projektowania systemów identyfikacji graficznej, która obejmuje wiedzę z zakresu semiotyki, czyli kryteriów dotyczących podziału, funkcji i roli znaku, jak również nabycie umiejętności tworzenia systemu graficznego oraz analizy procesu projektowego.

Pracownia projektowania konstrukcji papierowych opakowań zakłada zapoznanie studentów z zagadnieniami dotyczącymi projektowania konstrukcji papierowych i tekturowych opakowań w aspekcie kształtowania formy przestrzennej z uwzględnieniem właściwości materiału, z którego powstanie przyszłe opakowanie.

Pracownia projektowania graficznego opakowań to zagadnienia dotyczące funkcji opakowania we współczesnym świecie, a dokładnie rzecz ujmując nauka procesu badawczego, analizy formy i logicznej konstrukcji projektu.

Pracownia projektowania wydawnictw i pracownia podstaw typografii zakłada naukę projektowania katalogów firmowych w produktami komercyjnymi, katalogów wystaw, czy katalogów autora, jak również rozwijanie umiejętności projektowania i prezentacji dzienników, tygodników, czy miesięczników.

Pracownia plakatu, nowych mediów i infografiki zakłada poznanie przestrzeni wydawnictw elektronicznych, animacji, architektury informacji.

Pracownia projektowania biżuterii to wiedza potrzebna do projektowania i własnoręcznej realizacji przedmiotu w pracowni złotniczej.

Pracownia- sztuki przedmiotu zakłada wykształcenie projektantów i dostarczenie im umiejętności warsztatowych niezbędnych do własnoręcznego wykonywania unikatowych przedmiotów o wysokim poziomie artystycznym, mających służyć wyposażeniu współczesnych wnętrz mieszkalnych i publicznych.

Pracownia – techniki komputerowe obejmuje prezentacje opisujące poszczególne funkcje narzędzi graficznych zarówno z zakresu grafiki wektorowej jak i bitmapowej.

Pracownia projektowania ubioru konfekcyjnego zakłada przygotowanie warsztatu projektanta, kolejnych etapów realizacji projektu, procesów przygotowania produktu do wdrożenia do produkcji.

Pracownia projektowania kostiumu scenicznego i filmowego to obszar, w którym znajdują się takie zagadnienia jak: analiza zależności kostiumu, tożsamość bohatera, historia kultury materialnej, historia kostiumu teatralnego i filmowego.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że Łódź oferuje wiele artystycznych kierunków kształcenia, a jednym z nich jest wzornictwo. Osoby pragnące dogłębnie poznać tę dyscyplinę nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniego do tego miejsca. Wystarczy udać się na ulicę Targową.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi opinie?

Paulina, studentka Wzornictwa mówi:

„WSSIP to uczelnia, dzięki której stawia się pierwsze, bardzo poważne kroki na ścieżce własnej kariery. Tutaj budujemy swój artystyczny charakter, rozwijamy umiejętności warsztatowe, a także uczymy się tego, jak najlepiej zaprezentować swoją twórczość. „

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

WZORNICTWO - ważne informacje

Wzornictwo studia Łódź

Wzornictwo studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii sztuki, kultury i wzornictwa,
 • posługiwania się warsztatem plastycznym,
 • technik wspomagających projektowanie,
 • metodycznego rozwiązywania problemów projektowych,
 • posługiwania się metodami i procedurami projektowania łączącymi aspekty funkcjonalne, ergonomiczne, konstrukcyjno- technologiczne, estetyczne i rynkowe,
 • organizacji procesu projektowego,
 • analizowania procesu projektowego.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Wzornictwo:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • wydawnictwach,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach kreatywnych,
 • instytucjach kultury,
 • biurach projektowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Wzornictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Komentarze (1)

Julia odpowiedz

Miała atmosfera