Zdobądź dwa dyplomy w Collegium Civitas!

Zdobądź dwa dyplomy w Collegium Civitas!

Można założyć, że zdobywanie wiedzy i umiejętności to temat dla osób ambitnych i dobrze wiedzących czego oczekują nie tylko od samych siebie, ale również od szkoły wyższej, w której się kształcą. Ale co wtedy, kiedy ambicje są większe, a plany na przyszłość rozbudowane do rozmiarów międzynarodowych? Odpowiedź jest prosta: należy uzyskać podwójny dyplom, a taką możliwość stwarza nauka w Collegium Civitas w Warszawie. Oferta dydaktyczna studiów magisterskich stołecznej uczelni wzbogacona jest o szereg kierunków, posiadających międzynarodowy charakter. Po pierwsze, realizowane są one w języku angielskim, a po drugie prowadzone we współpracy z prestiżowymi, zagranicznymi uczelniami.

Studenci pragnący zdobyć wykształcenie wysokiej jakości, mogą wybrać spośród wielu kierunków kształcenia, nie tylko w Polsce - Collegium Civitas realizuje kształcenie w porozumieniu z uczelnią z Europy, Eurazji oraz Ameryki Północnej. Są to: Anglia Ruskin University w Cambridge, West Virginia University w Morgantown, a także Suleyman Demirel University w Ałmaty, czyli stolicy Kazachstanu.

Pierwszym kierunkiem, na który warto zwrócić uwagę jest International History and Security Studies, realizowany w trybie czterech semestrów, z czego dwa prowadzone są w Collegium Civitas, a dwa na uniwersytecie w Zachodniej Wirginii w USA. Na uwagę zasługuje fakt, że na podstawie porozumienia z amerykańską uczelnią, studenci nie opłacają czesnego w Stanach Zjednoczonych, płacą jedynie za kształcenie prowadzone w Polsce.

Studenci rozpoczynają naukę w październiku i na początku uczestniczą w zajęciach z zakresu historii i bezpieczeństwa, z uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej, jak również Unii Europejskiej i jej stosunków zewnętrznych, a także w zajęciach z zakresu zagadnień związanych z terroryzmem, bezpieczeństwem energetycznym, czy też zrównoważonym rozwojem. Po zakończeniu pierwszego roku udają się za ocean i tam spędzają czas na kursach z historii międzynarodowej, wybierając przedmioty z zakresu etyki w polityce globalnej, historii wywiadu, polityki zagranicznej, historii dyktatur i demokratyzacji, praw człowieka, czy prawa międzynarodowego.

Absolwenci omawianego przez nas kierunku otrzymują stopień magistra historii West Virginia University oraz stopień magistra stosunków międzynarodowych Collegium Civitas w Warszawie.

Kierunkami proponowanymi wspólnie z Anglia Ruskin University są: International Relations, Criminal Justice, a także International Business and Negotiations. Zajęcia prowadzone są przez utytułowane grono międzynarodowych ekspertów, na przykład ze świata kryminologii w przypadku Criminal Justice. Dzięki nim, studenci poznają mechanizmy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz tworzenia polityki karnej w oparciu o wyniki przełomowych badań międzynarodowych, a także uczą się tego, w jaki sposób dokonywać analizy problemów kryminologicznych, czy rozwijają umiejętności metodologiczne, niezbędne do planowania i przeprowadzania własnych badań empirycznych.

Kandydaci mogą również wybrać kierunek International Business and Negotiations, realizowany wraz z kazachskim Suleyman Demirel University. Skierowany jest on do osób, które chcą odnieść zawodowy sukces w środowisku biznesowym, zwłaszcza w kontekście współpracy pomiędzy Azją Środkową i krajami Unii Europejskiej. Unikalny program kształcenia kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności niezbędnych w nowoczesnym biznesie, koncentruje się na problemach gospodarczych, prawnych i politycznych w międzynarodowym kontekście, a także uwzględnia bardzo delikatny charakter różnic kulturowych, ze szczególnym uwzględnieniem Unii Europejskiej i Azji Środkowej. Podobnie, jak w przypadku pozostałych dyscyplin, absolwenci otrzymują dwa stopnie magisterskie; jeden w Collegium Civitas, a drugi w uczelni zagranicznej.

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że za sprawą studiów w międzynarodowym wymiarze płynie wiele korzyści. Studenci otrzymują możliwość ciągłego doskonalenia kompetencji językowych, spotkania wybitnych przedstawicieli wielu dyscyplin, jak również skorzystania z wielu ciekawych ofert staży w krajowych i międzynarodowych instytucjach. To także dwa prestiżowe dyplomy, stanowiące przepustkę do interesującej kariery zawodowej, w dowolnym miejscu na świecie.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:


INTERNATIONAL RELATIONS (PODWÓJNY DYPLOM Z ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY)

INTERNATIONAL BUSINESS AND NEGOTIATIONS (PODWÓJNY DYPLOM Z ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY)

INTERNATIONAL BUSINESS AND NEGOTIATIONS (PODWÓJNY DYPLOM Z SULEYMAN DEMIREL UNIVERSITY)

INTERNATIONAL HISTORY AND SECURITY STUDIES - PODWÓJNY DYPLOM Z WEST VIRGINIA UNIVERSITY

MARKETING INTERNETOWY I E-COMMERCE

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Civitas w Warszawie

Komentarze (0)