Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

09.02.2022

 

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie 2022

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w UHP
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia sztuki
 • komunikacja wizualna
 • multimedia
 • pedagogika
 • podstawy anatomii
 • projektowanie graficzne
 • projekty artystyczne i edukacyjne
 • rysunek
 • struktury wizualne

 

Czy można funkcjonować na rynku pracy w trzech równorzędnych sferach? Oczywiście, że tak. Można działać jako artysta, grafik i nauczyciel. Który kierunek daje tak szeroką możliwość? Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, który oferuje Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie. Kierunek prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie realizowany jest na Wydziale Sztuki. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy oraz nabycie umiejętności twórcy w zakresie sztuk plastycznych oraz aktywnego animatora kultury współczesnej. Studenci przygotowują się do realizacji i upowszechniania różnorodnych postaci przekazów wizualnych i medialnych dla celów artystycznych, poznawczych edukacyjnych i użytkowych.

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiadają następujące specjalności: Malarstwo, Grafika, Fotografia, Rzeźba, Komunikat wizualny. Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: historia sztuki, komunikacja wizualna, multimedia, pedagogika, podstawy anatomii, projektowanie graficzne, projekty artystyczne i edukacyjne, rysunek, struktury wizualne, wiedza o otoczeniu wizualnym człowieka, liternictwo i typografia, artystyczne warsztaty twórcze, socjologia kultury.

W ramach omawianego przez nas kierunku prowadzone są liczne zajęcia praktyczne, które odbywają się w specjalistycznych pracowniach. Wspierane są one, podobnie jak i praktyki zawodowe, wiedzą teoretyczną uzyskiwaną podczas konwersatoriów i wykładów. Co warto zaznaczyć, zajęcia odbywają się pod opieką cenionych artystów plastyków i doświadczonych nauczycieli akademickich. A co po studiach? Absolwenci Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury i sztuki, studiach grafiki reklamowej, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach.

 

Opinie

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Planując studia w Częstochowie, warto wiedzieć jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy opinie? Maja, studentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych mówi:

„Na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym znalazłam swoje miejsce. Znalazłam swoją przestrzeń, w której mogę się rozwijać i realizować. To świetna uczelnia. Polecam.”

 

 

STUDIA W CZĘSTOCHOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Częstochowie

Studia w Częstochowie

 

 

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH - ważne informacje

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersyte

Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy struktury i jakości formalnej dzieła sztuki,
 • socjologii kultury,
 • promocji kultury wizualnej,
 • wykorzystywania różnych technik malarskich,
 • tworzenia kompozycji plastycznych,
 • wykonywania projektów graficznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych:

Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie w:

 • instytucjach kultury i sztuki,
 • studiach grafiki reklamowej,
 • wydawnictwach,
 • agencjach reklamowych,
 • mediach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest: język polski lub język ojczysty (dla obcokrajowców) lub język podstawowy (10%); rozmowa kwalifikacyjna w formie wideokonferencji połączona z przeglądem prac (90%).

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych lub z innych kierunków studiów oraz rozmowa kwalifikacyjna w formie wideokonferencji połączona z przeglądem prac.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Komentarze (0)