Fotografia i kreacja przekazu wizualnego

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego

09.02.2022

 

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego – Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie 2022

Studia na kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego w UHP
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • teoria komunikacji wizualnej
 • historia fotografii
 • psychofizjologia widzenia
 • struktury i działania wizualne
 • kształtowanie przestrzeni
 • edytory obrazu
 • problemy sztuki nowoczesnej i najnowszej

 

Nie trzeba być specjalistą, aby zwrócić uwagę na fakt, że dzisiaj najważniejszym nośnikiem informacji jest obraz. Posługujemy się nim, aby przekazać emocje, wiadomości, albo zainspirować do konkretnego działania. Specjalistą warto być natomiast, aby robić coś dobrze i skutecznie. W natłoku plików i znaków wyróżnią się tylko te, o których możemy powiedzieć, że są wysokiej jakości. Chcąc kreować i wyznaczać nowe trendy warto dogłębnie poznać zasady takiego działania. Na zainteresowanych czeka kierunek Fotografia i kreacja przekazu wizualnego, który oferuje Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie, i który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie realizowany jest na Wydziale Sztuki. Jest on wynikiem potrzeb rynku pracy oraz osób zainteresowanych poznaniem teorii fotografii i związanej z nią praktyki twórczej. Co ważne, wszystkie zajęcia prowadzone są przez praktyków, a rozwinięte pod ich okiem umiejętności pozwolą na podjęcie działalności artystycznej i funkcjonowanie w charakterze niezależnych, bądź etatowych, twórców.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie charakteryzują się bogatym programem nauczania. Jakie przedmioty się w nim znajdują? Na przykład: teoria komunikacji wizualnej, historia fotografii, psychofizjologia widzenia, struktury i działania wizualne, kształtowanie przestrzeni, edytory obrazu, problemy sztuki nowoczesnej i najnowszej, animacja 2 + 3D, liternictwo i typografia, cyfrowa edycja obrazu fotograficznego.

A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w agencjach fotograficznych, agencjach reklamowych, agencjach graficznych, wydawnictwach, zakładach poligraficznych, instytucjach kultury. Co istotne, pozyskane wykształcenie stanowi podstawę działalności twórczej jako tzw. wolny strzelec.

 

Opinie

Kierunki artystyczne cieszą się zawsze dość sporą popularnością i co istotne, przybywa ich w ofertach edukacyjnych rodzimych szkół wyższych. Dyscyplinę związaną z fotografią możemy też studiować w Częstochowie, na omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie opinie? Karina, studentka Fotografii i kreacji przekazu wizualnego mówi:

„Wybrałam kierunek, który pasuje do mojej osobowości. Dzięki ciekawym zajęciom uczę się, rozwijam, a także buduje własną przestrzeń artystyczną.”

 

 

STUDIA W CZĘSTOCHOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Częstochowie

Studia w Częstochowie

 

 

FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO - ważne informacje

Fotografia i kreacja przekazu wizualnego studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fotografię i kreację przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humani

Absolwent kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii fotografii,
 • komunikacji marketingowej,
 • kreacji wizualnej,
 • cyfrowej edycji obrazu fotograficznego,
 • podstaw projektowania graficznego,
 • animacji 2D i 3D.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego:

Absolwent kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie w:

 • agencjach fotograficznych,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach graficznych,
 • wydawnictwach,
 • zakładach poligraficznych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Ocena z egzaminu dojrzałości: język polski lub język ojczysty (dla obcokrajowców) lub język podstawowy (10%) oraz rozmowa kwalifikacyjna w formie wideokonferencji połączona z przeglądem prac (90%).

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Komentarze (0)