Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Częstochowie - kierunki studiów

Wychowanie fizyczne – Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie 2021

Studia na kierunku wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku wychowanie fizyczne znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • pedagogika
 • teoria wychowania fizycznego
 • fizjologia
 • antropologia
 • metodyka wychowania fizycznego
 • podstawy rekreacji i turystyki
 • psychologia
 • podstawy zarządzania i marketing w kulturze fizycznej

 

Wychowanie fizyczne to dziedzina, która zdaje się być istotna szczególnie w obecnych czasach, w których najwięcej czasu spędzamy przy komputerach i smartfonach, zapominając o jakimkolwiek wysiłku fizycznym. Niestety, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że brak ruchu może mieć bardzo negatywne skutki w przyszłości. Dlatego potrzebni są fachowcy od tego, aby mocniej zwracam uwagę na ten problem. Właśnie na tych przyszłych fachowców czeka kierunek Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie realizowany jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych, przyrodniczych oraz nauk o kulturze fizycznej, aby potrafić oddziaływać na osobowość i organizm człowieka w celu zaspokojenia jego potrzeb w zakresie rozwoju somatycznego i motorycznego oraz związanych z uczestnictwem w kulturze fizycznej.

Studia na kierunku Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiadają następujące specjalności: Specjalizacja w sporcie, Sprawność specjalna w służbach mundurowych (na pierwszym stopniu), Specjalizacja w sporcie, Trenerska, Sprawność specjalna w służbach mundurowych, Trener personalny (na drugim stopniu). Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: pedagogika, teoria wychowania fizycznego, fizjologia, antropologia, metodyka wychowania fizycznego, podstawy rekreacji i turystyki, psychologia, podstawy zarządzania i marketing w kulturze fizycznej, żywienie w sporcie.

Czym powinien charakteryzować się idealny kandydat? Powinno to być osoba posiadająca określone predyspozycje psychomotoryczne oraz sprawność fizyczną  związaną  z wybraną dyscypliną sportu. A czym będzie charakteryzował się absolwent? Osoby, które ukończyły omawiany przez nas kierunek posiadają możliwości usprawnienia organizmu, poprawienia wydolności fizycznej i zdrowia. Absolwenci uzyskują również możliwość specyficznego przygotowania do pracy szkoleniowej w zakresie sportu kwalifikowanego lub dyscyplinach na poziomie instruktora sportu lub trenera.

Niejeden kandydat na studia bije się z myślami i zwyczajnie nie wie, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację. Wybór jest duży, poziom wysoki – w jaki sposób wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię? Studia w Częstochowie oferują wiele możliwości, a jeśli planujemy studiować Wychowanie fizyczne, to warto szerzej zapoznać się z uczelnią, która oferuje ten kierunek. Jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie opinie? Sebastian, student Wychowania fizycznego mówi:

„UJD to uczelnia, która może pochwalić się fajną atmosferą, która sprzyja rozwijaniu umiejętności i poznawania nowych rzeczy. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczy

Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii,
 • opisu funkcji narządów i układów w czasie wysiłku i wypoczynku,
 • pedagogiki,
 • rozpoznawania wad postawy,
 • edukacji zdrowotnej,
 • historii kultury fizycznej,
 • emisji głosu,
 • organizacji i prawa w oświacie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Wychowanie fizyczne:

Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie w:

 • szkolnictwie,
 • instytucjach kultury fizycznej,
 • organizacjach społecznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku wychowanie fizyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest konkurs dyplomów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia sportowe wybrać

Studia na kierunku wychowanie fizyczne - wszystko co musisz wiedzieć

Studia sportowe w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie kierunki

Jakie są kierunki sportowe w Częstochowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie

 

 

Komentarze (0)