Wzornictwo

Wzornictwo

Sopocka Szkoła Wyższa - kierunki studiów

Wzornictwo – Sopocka Szkoła Wyższa 2021

Studia na kierunku wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej to studia licencjackie , których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Człowiek od zawsze chciał tworzyć. Jeśli nie dla siebie, to dla innych. Czy tak, w dużym skrócie, mogła wyglądać historia wzornictwa? Niezależnie od tego jak brzmi oficjalna definicja tej dziedziny, to jej efekty spotykamy każdego dnia, nie zwracając na nie szczególnej uwagi, ponieważ wzornictwo jest niemal wszystkim, co nas otacza. Właśnie dlatego jest tak istotną dyscypliną. W jaki sposób najlepiej ją poznać? To proste. Wybierając kierunek Wzornictwo, w Sopockiej Szkole Wyższej, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej zakłada pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem sztuki, nauk humanistycznych i nauk technicznych, jak również umiejętności projektowych, niezbędnych do wykonywania zawodu projektanta. Kierunek posiada charakter interdyscyplinarny oraz wymiar praktyczny, czego efektem jest nacisk kładziony na przygotowanie absolwenta do sztuki projektowania nowoczesnych form użytkowych i towarzyszących im przestrzeni. Naukę wspomagają bogato wyposażone pracownie, na przykład komputerowa- z takimi programami jak: Autodesk Autocad, Autodesk 3DsMax, Adobe Design Suite CS6, Open Office, MS Office, Google Sketchup, V-Ray, McNeel Rhinoceros 3D, Graphisoft ArchiCad, Lumion, czy też nowych mediów, wyposażona w sprzęt i akcesoria do fotografiki oraz nagrywania i obróbki materiału audio- wideo. Co warto podkreślić, kierunek Wzornictwo został wpisany na listę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako jeden z piętnastu kluczowych kierunków kształcenia istotnych dla rozwoju rodzimej gospodarki.

Studia na kierunku Wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej podzielone są na bloki projektowe: D1 – produkt, D2 – mebel, D3 – opakowania, D4 – mobilność.

Blok D1 stanowi komplet następujących po sobie projektów uszeregowanych skalą trudności od zabawy formą po wyspecjalizowaną funkcję produktu. Zawiera w sobie projekty opraw oświetleniowych, obiektów i systemów świetlnych występujących w silnym związku z regionalnym przemysłem oświetleniowym, projekty produktów i rozwiązań na rynek turystyki zdrowotnej, projekty sprzętu rekreacyjnego, sprzętu ratowniczego i morskiego, czy też projekty małej architektury.

Blok D2 zakłada najmocniejsze skupienie się na zagadnieniu detalu mebla i dostosowaniu projektu do możliwości wdrożeniowych produktu. Studenci poznają takie przedmioty jak: makietowanie, wytrzymałość materiałów, projektowanie mebla, czy metaloznawstwo.

Blok D3 zakłada dokładne zaznajomienie się ze specyfiką podstawowych odmian opakowań. Na poszczególnych semestrach realizowane są projekty z zakresu opakowań papierowych, opakowań strukturalnych z tworzyw sztucznych, opakowań szklanych oraz opakowań ekologicznych.

Blok D4 to szeroka oferta projektowa w zakresie projektowania środków transportu, które obejmują transport wodny i lądowy. Program tego modułu został tak zaplanowany aby zapoznać studenta ze specyfiką projektowania pojazdów poruszanych siłą mięśni, samochodów osobowych, transportu ciężkiego oraz obiektów pływających.   

Niezależnie od tego, jak wiele definicji oraz określeń posiada wzornictwo, tak przyszli absolwenci kierunku otrzymują wiele wzorów na przyszłe życie zawodowe. Osoby, które ukończyły omawiany przez nas kierunek znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, studiach wystawienniczych, firmach wytwórczych, jednostkach kultury, czy też jednostkach administracji samorządowej.

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań, osoby które poważnie zastanawiają się nad wyższą edukacją, zadają sobie setki. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia.  Jeśli chcemy studiować Wzornictwo i realizować ten plan w Trójmieście, warto dowiedzieć się – jakie ma Sopocka Szkoła Wyższa opinie? Daria, studentka Wzornictwa mówi:

„SSW to najlepszy pomysł na studia. To uczelnia nowoczesna, otwarta na młodych ludzi z głowami pełnymi pomysłów. Tutaj każdy odnajdzie swoje miejsce.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • historii sztuki,
  • historii wzornictwa,
  • posługiwania się warsztatem plastycznym,
  • technik wspomagających projektowanie,
  • pracy w zespołach projektowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Wzornictwo:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej może znaleźć zatrudnienie w:

  • agencjach reklamowych,
  • biurach projektowych,
  • studiach wystawienniczych,
  • jednostkach kultury,
  • firmach wytwórczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Sopocka Szkoła Wyższa

 



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku wzornictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Trójmieście

Sopocka Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Trójmieście

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)