Psychologia biznesu i coaching

Psychologia biznesu i coaching

Psychologia biznesu i coaching

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Psychologia biznesu i coaching – Collegium Humanum / Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Studia na specjalności psychologia biznesu i coaching w Collegium Humanum w Warszawie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Psychologia powiększa obszar swojego oddziaływania i pomaga efektywnie funkcjonować w różnych przestrzeniach i dyscyplinach. Jedną z nich jest biznes. Nie od dzisiaj wiadomo, że nowocześni menedżerowie sięgają po wiedzę specjalistów dobrze wiedząc, że na znajomości psychologii można oprzeć kampanie reklamowe, zarządzanie pracownikami, czy projektowanie działań reklamowych. Choć zabrzmi to odrobinę banalnie, psychologia w obszarze zawodowym jest niezwykle istotna, gdyż ona pomaga nam rozwiązywać problemy, podnosić poprzeczkę własnych aspiracji, a nierzadko godzić się z porażką. Na czym dokładnie polega psychologia pracy i biznesu? Tego można dowiedzieć się w Collegium Humanum w Warszawie, obierając to zagadnienie w ramach jednolitych studiów magisterskich.

Psychologia biznesu i coaching to jedna ze specjalności kierunku Psychologia, który możemy studiować w warszawskim Collegium Humanum.  Założeniem kształcenia jest przygotowanie do efektywnego działania biznesie, a dokładniej rzecz ujmując pozyskanie wiedzy i umiejętności prowadzących do zrozumienia ludzi oraz ich motywacji, jak również zdobycie wiedzy temat budowania relacji i skutecznego zarządzania ludźmi dla osiągania lepszych efektów biznesowych. Specjalność stanowi połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii z umiejętnościami praktycznymi z obszarów takich jak: coaching, mentoring, negocjacje czy zachowania konsumenckie. Umożliwia rozwinięcie umiejętności w opracowywaniu i wdrażaniu systemów motywacyjnych, negocjowania i rozwiązywania konfliktów, skutecznej reklamy, zarządzania HR oraz pracy z klientem. Pozwala także wykorzystać psychologiczną wiedzę w negocjacjach, reklamie, rozmowie selekcyjnej, do wywierania wpływu oraz obrony przed manipulacją.

Osoby, które wybiorą specjalność Psychologia biznesu i coaching w Collegium Humanum będą realizować program, na który składają się następujące przedmioty: socjologia ogólna, trening umiejętności menedżerskich, zarządzanie efektywnością, zarządzanie zmianą, negocjacje i mediacje, marketing polityczny i kampania marketingowa, psychologia zarządzania zasobami ludzkimi, psychologia pracy, organizacji, przywództwa i team management, zarządzanie relacjami z klientem, public relations i zarządzanie wizerunkiem, teoria argumentacji i perswazji, psychologia rozwoju osobistego, psychologia ryzyka i inwestowania, trening interpersonalny, motywowanie godnościowe pracowników, psychologia egzystencjalna, psychologia pozytywna.

Efektem prowadzonego w ramach specjalności programu ma być pozyskanie konkretnych umiejętności. Absolwenci Psychologii pracy i biznesu mają charakteryzować się zdolnościami sprawnego zarządzania zespołem i przywództwa, właściwego dobierania kadry, procesu rekrutacji, wdrażania pracowników i rozwijania ich potencjału w organizacji, wykorzystywania mechanizmów wywierania wpływu do skutecznych negocjacji i mediacji oraz tworzenia wizerunku narzędziami PR. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności znajdą oni zatrudnienie w działach HR, działach marketingu, działach sprzedaży, firmach rekrutacyjnych, urzędach państwowych, agencjach reklamowych, firmach public relations, poradniach i gabinetach psychologicznych.

W Warszawie ścieżek kształcenia jest bardzo wiele, co nierzadko powoduje zagubienie wśród młodych ludzi. Która specjalność będzie lepsza, i na dodatek w której uczelni? Zajmując się Psychologią pracy i biznesu należy wiedzieć- jakie ma Collegium Humanum w Warszawie opinie? Wiktoria, studentka Psychologii biznesu i coaching mówi:

„Przyznaję, że miałam duży problem z wyborem uczelni oraz konkretnej ścieżki swojego kształcenia. Wiedziałam, że chcę studiować psychologię, ale zupełnie nie potrafiłam określić którą jej gałęzią się zająć. Z pomocą przyszło Collegium Humanum, które dało mi olbrzymi wybór.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię pracy i biznesu:

Absolwent specjalności Psychologia biznesu i coaching w Collegium Humanum w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prowadzenia szkoleń i prezentacji biznesowych,
 • zarządzania zespołem,
 • projektowania działań marketingowych,
 • mechanizmów wpływu społecznego i perswazji,
 • przeprowadzania procesu rekrutacji i właściwego dobierania kadry,
 • tworzenia wizerunku.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po specjalności Psychologia biznesu i coaching:

Absolwent specjalności Psychologia biznesu i coaching w Collegium Humanum w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • działach HR,
 • działach marketingu,
 • działach sprzedaży,
 • firmach rekrutacyjnych,
 • urzędach państwowych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach public relations,
 • poradniach i gabinetach psychologicznych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Komentarze (1)

Marek odpowiedz

Rozważałem różne uczelnie, ale moja specyficzna lokalizacje niestety skutecznie utrudnia mi dojazd na stacjonarne zajecia. Mam juz licencjat, wiec ostatecznie wybrałem podyplomowke z coachingu i psychologii biznesu na WSKZ-ecie ze względu na zajecia w formie zdalnej. Jestem już na drugim semestrze i jak na ten moment to daje okejke - zajecia zdalne, wysoki poziom, sam organizuje sobie czas :)