Fizjoterapia

Fizjoterapia

Wyższa Szkoła Rehabilitacji - kierunki studiów

Fizjoterapia – Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie 2021

Studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu
 • biochemia
 • zdrowie publiczne
 • kinezyterapia
 • anatomia prawidłowa człowieka
 • anatomia palpacyjna
 • ekonomia i systemy ochrona zdrowia

 

Fizjoterapia jest działem medycyny obejmującym wiele zróżnicowanych działań terapeutycznych. Jej historia sięga początków ludzkości, ponieważ człowiek pierwotny, którego życie uzależnione było od jego siły i sprawności starał się jak najszybciej po przebytym urazie czy chorobie powracać do pełnego zdrowia. Fundament pozostał bez zmian. Zmieniła się nauka, dostępne środki, możliwości, sposoby działania. Zawód fizjoterapeuty to propozycja dla tych, którzy poszukują zawodu pełnego pasji, wymagającego bezpośredniego kontaktu z drugą osobą oraz przede wszystkim przynoszącego powrót do zdrowia. Czym powinien charakteryzować się kandydat na Fizjoterapię? Dużą empatią, łatwością nawiązywania kontaktu, odpornością na stres, a także gotowością do nieustającego pogłębiania wiedzy. Posiadając powyższe cechy warto zwrócić uwagę na kierunek Fizjoterapia, oferowany przez Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie, który realizowany jest na jednolitych studiach magisterskich.

Kierunek Fizjoterapia oferowany przez Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie zakłada przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Nierozerwalnym elementem kształcenia są zajęcia praktyczne, a uczelnia umożliwia studentom odbycie praktyk w najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie  Warszawy i w okolicach. Poprzez realizowany program studenci Fizjoterapii w WSR uczą się prognozowania postępowania fizjoterapeutycznego, procesu diagnostycznego i samej rehabilitacji pacjenta. Fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie jest kierunkiem prowadzonym zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie posiadają szeroki program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak: kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, biochemia, zdrowie publiczne, kinezyterapia, anatomia prawidłowa człowieka, anatomia palpacyjna, ekonomia i systemy ochrona zdrowia, kinezjologia, medycyna fizykalna, genetyka, farmakologia, diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji, aktywność ruchowa adaptacyjna, metody specjalne w fizjoterapii, psychologia kliniczna i psychoterapia.

W zawodzie fizjoterapeuty niezwykle ważne jest nieustanne kształcenie i rozwijanie umiejętności. Dlatego studenci Wyższej Szkoły Rehabilitacji otrzymują możliwość odbywania różnych kursów doskonalących jeszcze w trakcie nauki, a absolwenci mogą zapisać się na studia podyplomowe z zakresu między innymi: rehabilitacji dzieci i niemowląt, rehabilitacji osób starszych, odnowy biologicznej, czy profilaktyki schorzeń kręgosłupa.

A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, placówkach sportowych, ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży, sanatoriach.

Studia w Warszawie to cel wielu kandydatów. W stolicy funkcjonuje wiele szkół wyższych, a obszar kształcenia wydaje się wręcz niezmierzony. Chcąc podjąć kształcenie na kierunkach medycznych warto zwrócić uwagę na omawianą przez nas uczelnię. Jakie opinie ma Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie? Sandra, studentka Fizjoterapii mówi:

„Wyższa Szkoła Rehabilitacji to uczelnia nowoczesna, która stawia na praktyczny wymiar kształcenia. A kształcenie praktyczne wydaje się najważniejsze w przypadku fizjoterapii. Polecam. To uczelnia na piątkę z plusem.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizjoterapię w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii prawidłowej człowieka,
 • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka,
 • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
 • biomechanicznej analizy postawy ciała,
 • kształcenia ruchowego i metodyki nauczania ruchu,
 • technik i metodyki terapii manualnej,
 • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia,
 • ośrodkach wypoczynkowych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • placówkach sportowych,
 • ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży,
 • sanatoriach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)