Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

29.01.2022

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 2022

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w KAAFM
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

Program kształcenia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna nastawiony jest na poznanie wszystkich elementów związanych z pracą w mediach i działalnością w obszarze public relations. Studenci poznają dziennikarskie źródła informacji, systemy medialne na świecie, retorykę dziennikarską, prawo mediów. Ponadto, uczestniczą w zajęciach poświęconych prasie, radiu, telewizji, jak również zaznajamiają się z dziennikarstwem śledczym, dziennikarstwem informacyjnym oraz narzędziami komunikacji w pracy służb prasowych. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek o charakterze praktycznym, dlatego dużą wagę przykłada się do nauki samodzielnego realizowania materiałów dziennikarskich, promocyjnych i reklamowych na potrzeby mediów tradycyjnych i portali internetowych.

Absolwenci studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, które razem tworzą solidne przygotowanie do pracy na stanowiskach dziennikarza, specjalisty public relations, specjalisty do spraw komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, rzecznika prasowego czy też doradcy do spraw kontaktów z mediami.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • współczesne systemy polityczne
 • socjologia
 • gatunki dziennikarskie
 • dziennikarskie źródła informacji
 • reklama
 • retoryka dziennikarska
 • nauka o komunikowaniu

 

Świat mediów przyciąga niczym magnes. Mogłoby się wydawać, że w czasach social mediów zawód dziennikarza traci na wartości. Nic z tych rzeczy. We współczesnym świecie, w którym część przekazywanych wiadomości to najzwyklejsze kłamstwa, praca dziennikarza wydaje się szczególnie cenna. Jaki powinien być dobry dziennikarz? Dociekliwy, skrupulatny, ciekawy ludzi i świata. Co stanowi o sile prawdziwego dziennikarza? Czy tylko świetny dziennikarski warsztat? Tego można dowiedzieć się na studiach na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Zdobyta wiedza umożliwia pracę w mediach masowych, czyli prasie, radiu, telewizji i Internecie, lecz także w innych zawodach, w których wymagana jest dobra komunikacja i sprawne przekazywanie informacji.

Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów? Między innymi: współczesne systemy polityczne, socjologia, gatunki dziennikarskie, dziennikarskie źródła informacji, reklama, retoryka dziennikarska, nauka o komunikowaniu, kultura języka polskiego, historia mediów, polski system medialny, społeczeństwo informacyjne, systemy medialne na świecie, etyka dziennikarska, zachowania medialne, kampanie społeczne i polityczne. Duży nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne. Prowadzą je doświadczeni praktycy związani ze światem mediów, a także specjaliści z zakresu public relations. Dzięki nim studenci opanowują między innymi montaż telewizyjny, realizację materiałów wideo, a także poznają pracę rzecznika prasowego, czy operatora kamery. Co ważne, rozwijaniu umiejętności służą nie tylko zawarte w programie zajęcia, lecz także uczestnictwo w działalności studenckiego czasopisma „Mixer” oraz uczelnianego studia telewizyjnego.

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA - ważne informacje

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Kraków

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną w KAAFM Kraków:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • systemów medialnych na świecie,
 • gatunków dziennikarskich,
 • warsztatu operatorskiego i sztuki montażu,
 • zadań doradztwa wizerunkowego,
 • dziennikarstwa śledczego,
 • etyki dziennikarskiej,
 • budowania strategii PR.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • redakcjach prasowych,
 • redakcjach radiowych,
 • redakcjach telewizyjnych,
 • mediach społecznościowych,
 • agencjach public relations,
 • agencjach reklamowych,
 • biurach promocji,
 • biurach rzecznika prasowego,
 • instytucjach samorządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Komentarze (0)