Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

27.01.2022

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2022

Studia na kierunku turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku turystyka i zarządzanie dziedzictwem w UPJP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Czy istnieją kierunki studiów dla osób, które nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu? Tak. Takim kierunkiem jest Turystyka i zarządzanie dziedzictwem, skierowany do tych, którzy lubią poznawać świat i nowych ludzi, a następnie dzielić się z pozostałymi nabytą wiedzą i wrażeniami.

Kierunek Turystyka i zarządzenie dziedzictwem prowadzony na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie turystyki historycznej oraz zarządzania dziedzictwem materialnym i niematerialnym. Studenci poznają zagadnienia związane z obsługą ruchu turystycznego, bezpieczeństwem imprez turystycznych, procesami kulturotwórczymi, czy sposobami pielęgnacji oraz zachowania dziedzictwa.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w ramach którego studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi:

 • funkcjonowania w obszarze turystyki krajowej i międzynarodowej,
 • organizacji imprez turystycznych,
 • zarządzania firmą,
 • kreowania wizerunku firmy,
 • promocji imprez i wydarzeń

 

Nabywane umiejętności

Cechą charakterystyczną kierunku Turystyka i zarządzanie dziedzictwem jest możliwość uzyskania przez studentów dodatkowych umiejętności. Studenci otrzymują szansę wyboru warsztatów dedykowanych. Na liście znajdują się między innymi: pilotaż, przewodnik po Krakowie, rezydentura biura podróży, komunikacja interpersonalna, fundusze europejskie, media w turystyce.

 

Praca po studiach

A co po studiach? Absolwenci Turystyki i zarządzania dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach podróży, centrach informacji turystycznej, agencjach eventowych, obsłudze ruchu turystycznego, instytucjach kultury.

 

Opinie

Kraków, jak na stolicę regionu przystało, oferuje szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości. Zastanawiając się nad studiami związanymi z turystyką warto zapoznać się z ofertą dydaktyczną omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie opinie? Tomek, student Turystyki i zarządzania dziedzictwem mówi:

„Uniwersytet Papieski to uczelnia dla ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów i dobrze wiedzą, czego chcą od studiowania.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

TURYSTYKA I ZARZĄDZANIE DZIEDZICTWEM - ważne informacje

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Turystykę i zarządzanie dziedzictwem na UPJPII:

Absolwent kierunku Turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • organizacji i promocji wydarzeń i imprez,
 • zarządzania firmą,
 • kreowania wizerunku,
 • obsługi ruchu turystycznego,
 • mechanizmów działania rynku turystycznego,
 • funkcjonowania transportu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Turystyka i zarządzanie dziedzictwem:

Absolwent kierunku Turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach podróży,
 • centrach informacji turystycznej,
 • agencjach eventowych,
 • obsłudze ruchu turystycznego,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Komentarze (0)