Dietetyka

Dietetyka

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum - kierunki studiów

Dietetyka – Szczecińska Szkoła Wyższa / Collegium Balticum 2021

Studia na kierunku dietetyka w Collegium Balticum w Szczecinie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Dietetyka jest dyscypliną, której popularność nieustannie rośnie i z tej popularności należy się cieszyć. Coraz dokładniej zwracamy uwagę na to, jak się odżywiamy i jakie składniki dostarczamy organizmowi. Ale dietetyka nie mówi tylko „jak jeść” i „co jeść”. Pomaga także tym, którzy z odżywianiem miewają problemy. Czym jest współczesna dietetyka? W jakich innych dziedzinach znajduje zastosowanie? O tym przekonają się ci, którzy wybiorą studia w Szczecińskiej Szkole Wyższej.

Kierunek Dietetyka realizowany w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum oferuje pozyskanie wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz technologii przygotowywania potraw. W toku studiów studenci zaznajamiają się z zagadnieniami z zakresu planowania optymalnego systemu odżywiania, edukacji żywieniowej, medycyny sportowej, modyfikacji nawyków żywieniowych. Ponadto, uczą się oceniać stan odżywiania i sposób żywienia, kształtować zachowania związane z prawidłowym żywieniem, stosować odpowiednie postępowanie w profilaktyce chorób żywieniowo zależnych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Dietetyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej posiadają bogaty program kształcenia, w którym zawarte są przedmioty poruszające zagadnienia związane między innymi z:

 • zasadami żywienia,
 • dokonywaniem oceny stanu odżywiania,
 • sposobami i stylami żywienia,
 • zasadami zdrowego stylu życia,
 • wytrzymałością organizmu,
 • fizjologią wysiłku fizycznego,
 • zaburzeniami odżywiania, otyłością

 

Nabywane umiejętności

Dietetyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej jest kierunkiem, dzięki któremu studenci rozwijają różnego typu umiejętności. Potrafią rozpoznawać psychologiczne czynniki w sposobie odżywiania się dziecka i osoby dorosłej, prowadzić edukację żywieniową, opracowywać modyfikacje nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych, rozpoznawać mechanizmy zaburzeń psychosomatycznych. Ponadto, posiadają umiejętności planowania optymalnego systemu odżywiania, opracowywania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych, badać wydolność organizmu.

 

Praca po studiach

Absolwenci Dietetyki w Szczecińskiej Szkole Wyższej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach dietetyki, poradniach chorób metabolicznych, doradztwie żywieniowym, klubach sportowych, klubach fitness, ośrodkach sportowo- rekreacyjnych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Szczecinie to całkiem długa lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Dietetyka także na niej figuruje i, co oczywiste, cieszy się coraz większą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować? Aby ułatwić sobie podejmowanie decyzji, warto wiedzieć – jakie ma Szczecińska Szkoła Wyższa opinie? Sandra, studentka Dietetyki mówi:

„W Szczecińskiej Szkole Wyższej odnalazłam to, czego szukałam w studiowaniu. Ciekawe zajęcia, świetna atmosfera, wspaniali wykładowcy. Wiem, że dobrze wybrałam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dietetykę w Szczecińskiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Dietetyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • fizjologii człowieka,
 • fizjologii wysiłku fizycznego,
 • dokonywania oceny stanu odżywiania,
 • edukacji żywieniowej,
 • analizy i oceny jakości żywności,
 • zaburzeń odżywiania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dietetyka:

Absolwent kierunku Dietetyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach dietetyki,
 • poradniach chorób metabolicznych,
 • doradztwie żywieniowym,
 • klubach sportowych,
 • klubach fitness,
 • ośrodkach sportowo- rekreacyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Szczecinie

Szczecińska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)