Informatyka

Informatyka

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum - kierunki studiów

Informatyka – Szczecińska Szkoła Wyższa / Collegium Balticum 2021

Studia na kierunku informatyka w Collegium Balticum w Szczecinie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia informatyczne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie tymi studiami osłabło. Informatyka i wszystkie jej elementy funkcjonują nie tylko w przestrzeni nauki i technologii, ale także w naszym życiu codziennym. Szeroko pojmowana informatyka towarzyszy nam każdego dnia, w nawet najprostszych sytuacjach. W przypadku studiów informatycznych można mieć pewność, że pozyskana w ich trakcie wiedza na pewno znajdzie zastosowanie. A gdzie można studiować Informatykę? W Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum.

Kształcenie na kierunku Informatyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności przede wszystkim w zakresie programowania, testowania oprogramowania, technologii internetowych lub administrowania „chmurą”.

 

Program studiów

Program studiów kierunku Informatyka skupia się na kilku obszarach i ścieżkach rozwoju. Studenci poznają zagadnienia związane z grafiką komputerową i multimediami, cyberbezpieczeństwem, inżynierią systemów, czy budowaniem i projektowaniem usług internetowych w chmurze. Rozwijają umiejętności w zakresie udostępniania usług i informacji w Internecie, narzędzi oraz zasad tworzenia stron www, nowoczesnych języków programowania oraz środowiska programistycznego, tworzenia systemów wbudowanych dla branży automotive oraz branży medycznej, stosowania specjalistycznych sterowników lub mikrokontrolerów.

 

Praca po studiach

Dzięki szerokiemu wachlarzowi umiejętności absolwenci Informatyki w Szczecińskiej Szkole Wyższej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako architekci chmury, inżynierowie sieci chmurowej, programiści systemów wbudowanych, graficy, specjaliści do spraw multimediów, software developerzy.

 

Opinie

Studia w Szczecinie dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Informatykę warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie pełnienia obowiązków zawodowych. Jakie ma Szczecińska Szkoła Wyższa opinie? Adam, student Informatyki:

„Wybierając studia w Szczecińskiej Szkole Wyższej wybrałem studia praktyczne, konkretne i nastawione na zdobywanie umiejętności. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Szczecińskiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Informatyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • programowania języków skryptowych,
 • budowania i projektowania usług internetowych w chmurze,
 • cyberbezpieczeństwa,
 • grafiki komputerowej i multimediów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Szczecińskiej Szkole Wyższej znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • programista systemów wbudowanych,
 • software developer,
 • developer C/C++,
 • embedded developer,
 • specjalista do spraw multimediów,
 • grafik,
 • inżynier oprogramowania chmurowego,
 • cloud architect,
 • inżynier sieci chmurowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Szczecinie

Szczecińska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki informatyczne w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)