Budownictwo

Budownictwo

Budownictwo – Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku budownictwo w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Budownictwo zawsze będzie perspektywicznym kierunkiem. Nietrudno dostrzec, że świat dąży do zagospodarowywania przestrzeni, ułatwiania procesów transportowych, wznoszenia nowych miejsc mieszkalnych. Umiejętności związane z tym kierunkiem będą potrzebne do budowania mostów, dróg, budynków mieszkalnych, biurowców, czy hoteli, jak również rewitalizacji i modernizacji.

Kształcenie na kierunku Budownictwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego, a także projektowania obiektów i elementów budowlanych oraz technologii i organizacji budownictwa. Studenci przygotowują się do kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych, współudziału w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych i komunikacyjnych, jak również organizowania produkcji elementów budowlanych i nadzoru wykonawstwa budowlanego.

http://kpsw.edu.pl/rekrutacja-kpsw/zasady-rekrutacji 

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Budownictwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy posiadają bogaty program kształcenia. W toku studiów studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi:

 • budownictwa ogólnego,
 • budownictwa energooszczędnego,
 • rewitalizacji obiektów budowlanych,
 • kierowania zespołami i firmą budowlaną,
 • konstruowania elementów budynków, 
 • nowoczesnego projektowania dróg, ulic i skrzyżowań oraz ich eksploatacji i utrzymania

 

Nabywane umiejętności

Budownictwo w bydgoskiej KPSW to kierunek, dzięki któremu studenci rozwijają szereg umiejętności. Poznają zasady nadzorowania robót budowlanych, zasady kierowania tymi robotami, a także prowadzenia inwestycji, organizowania produkcji elementów budowlanych, współdziałania w projektowaniu obiektów budowlanych, kierowania działalnością produkcyjną, usługową i handlową w branży budowlanej oraz nadzoru wykonawstwa budowlanego.

 

Praca po studiach

Absolwenci Budownictwa w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach i pracowniach projektowych, przedsiębiorstwach budowlanych, wytwórniach materiałów budowlanych, organizacjach gospodarczych, instytucjach nadzorczych, administracji państwowej i samorządowej, spółdzielniach mieszkaniowych, przedsiębiorstwach zajmujących się oceną stanu technicznego obiektów.

 

Opinie

Jak już wspomnieliśmy, Budownictwo to wartościowy i perspektywiczny kierunek. Ale w której uczelni go studiować? Która posiada najciekawszy program kształcenia? Planując studia w Bydgoszczy warto przyjrzeć się bliżej omawianej uczelni. Jakie ma Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy opinie? Tomek, student Budownictwa mówi:

„Budownictwo to kierunek, który ciągle się rozwija, a za zmianami trzeba nadążać. Dlatego warto wybrać uczelnię nowoczesną, która oferuje zdobycie aktualnej wiedzy. Tą uczelnią jest Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa. Polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Budownictwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Budownictwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • procesów zachodzących w materiałach budowlanych,
 • kontroli jakości materiałów i wyrobów budowlanych,
 • wytrzymałości materiałów,
 • mechaniki gruntów,
 • budownictwa energooszczędnego,
 • metod oceny efektywności inwestycji modernizacyjnych,
 • inżynierii i bezpieczeństwa ruchu drogowego,
 • kierowania zespołami i firmą budowlaną.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Budownictwo:

Absolwent kierunku Budownictwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach i pracowniach projektowych,
 • przedsiębiorstwach budowlanych,
 • wytwórniach materiałów budowlanych,
 • organizacjach gospodarczych,
 • instytucjach nadzorczych,
 • administracji państwowej i samorządowej,
 • spółdzielniach mieszkaniowych,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się oceną stanu technicznego obiektów.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Budownictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Bydgoszczy

Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)