Informatyka

Informatyka

Informatyka

04.07.2022

Informatyka – Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy 2022

Studia na kierunku informatyka w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w KPSW BYDGOSZCZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 4290 zł

studia niestacjonarne: od 4290 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Chociaż niektórym wydaje się, że na temat informatyki napisano już wszystko, to dziedzina ta rozwija się na tyle szybko i prężnie, że prawdopodobnie nigdy nie powie ostatniego słowa. Rynek pracy wydaje się zapełniony informatykami, a tymczasem wciąż ich brakuje. Jak na to poradzić? To proste. Należy dołączyć do grona specjalistów. Jak to zrobić? Wybrać kierunek Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

 

Nabywane umiejętności

Kształcenie na kierunku Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy umożliwia nabycie licznych umiejętności i kompetencji, między innymi w zakresie inżynierii oprogramowania, działania systemów komputerowych i operacyjnych, technologii sieciowej, czy sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej oraz teleinformatyki.

http://kpsw.edu.pl/rekrutacja-kpsw/zasady-rekrutacji 

 

Program studiów

Studia na kierunku Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy charakteryzują się szerokim programem nauczania, a studenci realizują przedmioty związane między innymi z:

 • projektowaniem sieci teleinformatycznych,
 • technologiami multimedialnymi,
 • grafiką rastrową,
 • bezpieczeństwem systemów informatycznych,
 • projektowaniem hurtowni danych,
 • cyfrowym przetwarzaniem obrazu

 

W ramach kształcenia w bydgoskiej KPSW funkcjonuje Akademia CISCO, czyli program szkoleniowy umożliwiający pozyskanie certyfikatu upoważniającego do obsługi rozległych i lokalnych sieci komputerowych i teleinformatycznych na poziomie średniozaawansowanym. Natomiast w zakresie zaawansowanym studenci mogą rozwijać swoje umiejętności w ramach profesjonalnego kursu CCNP.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Informatyki w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach programistycznych, firmach tworzących aplikacje informatyczne, mediach, instytucjach finansowych.

 

Opinie

Studia w Bydgoszczy dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Informatykę warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie pełnienia obowiązków zawodowych. Jakie ma Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy opinie? Rafał, student Informatyki mówi:

„Studia w KPSW są konkretne i nastawione na praktykę. Każdy może wybrać ulubioną specjalizację i rozwijać w niej swoje umiejętności. Tak właśnie powinny wyglądać nowoczesne studia.”

 

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Bydgoszcz

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • bezpieczeństwa systemów informatycznych,
 • projektowania hurtowni danych,
 • programowania współbieżnego,
 • komunikacji człowiek- komputer,
 • analizy, projektowania i eksploatacji systemów informatycznych,
 • administrowania usługami sieciowymi,
 • cyfrowego przetwarzania obrazu,
 • technologii multimedialnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach programistycznych,
 • firmach tworzących aplikacje informatyczne,
 • mediach,
 • instytucjach finansowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Komentarze (0)