Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

25.01.2022

Wychowanie fizyczne – Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej 2022

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w WSKFIT
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Wychowanie fizyczne jest szeroką dziedziną, której nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowej budowy ciała, rozwijanie sprawności fizycznej, podnoszenie odporności i zdrowia organizmu oraz wyrabianie nawyków czynnej rekreacji. To także kierunek kształcenia, który odnaleźć można w ofercie dydaktycznej Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej.

Kształcenie na kierunku Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych, przyrodniczych oraz nauk o kulturze fizycznej, aby móc oddziaływać na osobowość i organizm człowieka w celu zaspokojenia jego potrzeb w zakresie rozwoju somatycznego i motorycznego oraz potrzeb związanych z uczestnictwem w kulturze fizycznej. Wychowanie fizyczne w WSKFiT to także możliwość zdobycia wielu uprawnień instruktorskich, między innymi w zakresie samoobrony, kulturystyki, lekkoatletyki, koszykówki, pływania, czy piłki ręcznej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • psychologia rozwoju człowieka,
 • fizjologia człowieka,
 • fizjologia wysiłku fizycznego,
 • dietetyka,
 • turystyka szkolna,
 • metodologia badań z elementami statystyki,
 • odnowa biologiczna,
 • medycyna sportu,
 • socjologia 

 

Nabywane umiejętności

Studenci Wychowania fizycznego w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie pomiaru parametrów fizjologicznych oraz interpretacji wyników, diagnozowania i doboru odpowiedniej aktywności fizycznej do kształtowania różnych komponentów sprawności fizycznej, rozpoznawania wad postawy i dostosowania ćwiczeń, diagnozy i prognozy pedagogicznej. Ponadto, pozyskują wiedzę i umiejętności w zakresie zadań opiekuna medycznego.

Studenci otrzymują również możliwość rozwoju w charakterze trenera. Na liście realizowanych dyscyplin sportowych znajdują się: piłka nożna oraz kolarstwo. Mogą również realizować kształcenie prowadzące do uzyskania miana trenera personalnego i menedżera sportu.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Wychowania fizycznego w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szkołach wszystkich typów, instytucjach oświatowych, instytucjach związanych z kulturą fizyczną.

 

Opinie

Wychowanie fizyczne to jeden z najpopularniejszych, a także najważniejszych kierunków kształcenia. Czy łatwo odnaleźć zatem odpowiednią ofertę edukacyjną? Tak. Wystarczy skierować swoją uwagę na WSKFiT. Jakie ma Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki opinie? Dawid, student Wychowania fizycznego mówi:

„Wybrałem studia w WSKFiT, ponieważ chciałem zdobyć konkretne wykształcenie, konkretne umiejętności praktyczne i uprawnienia. Wszystko to znalazłem w jednym miejscu. To świetna, nowoczesna uczelnia, którą polecam każdemu.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Wychowanie fizyczne w WSKFiT:

Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • funkcji narządów i układów w czasie wysiłku i wypoczynku,
 • przeprowadzania oceny wydolności,
 • teorii wychowania fizycznego,
 • oceny możliwości dynamicznych człowieka,
 • rozpoznawania wad postawy i dostosowywania ćwiczeń,
 • edukacji zdrowotnej,
 • metodyki wychowania fizycznego,
 • sportów indywidualnych i zespołowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Wychowanie fizyczne:

Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • szkołach wszystkich typów,
 • instytucjach oświatowych,
 • instytucjach związanych z kulturą fizyczną.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej

Komentarze (0)