Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

04.03.2022

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku 2022

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w ATENEUM GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Świat mediów oraz zawody związane z dziennikarstwem przyciągają niezliczoną rzeszę ludzi. Praca w redakcjach, informowanie o istotnych wydarzeniach, relacje na żywo- to coś, o czym marzy niejeden kandydat na studia dziennikarskie. Co zrozumiałe, aby wejść do dziennikarskiego świata należy najpierw zdobyć szeroką wiedzę oraz nabyć wielu umiejętności. Na szczęście, nie jest to takie skomplikowane. Wystarczy udać się na studia w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku.

Kształcenie na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu wszystkich form dziennikarskich, a także marketingu medialnego. Studenci zaznajamiają się z podstawowymi procesami życia społecznego, politycznego, gospodarczego i kulturalnego, jak również poznają znaczenie mediów masowych w życiu i funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa. Ponadto, nabywają praktycznych umiejętności w zakresie metod kształtowania opinii publicznej, planowania kampanii reklamowych i strategii komunikacji, a także współpracy z mediami oraz społecznościami lokalnymi.

Studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz nabywania umiejętności nie tylko poprzez uczestnictwo w zajęciach. Na uczelni działa rozgłośnia radiowa, dzięki której studenci mogą korzystać z nowoczesnego, profesjonalnego studia, a także wydawane jest pismo „Pryzmat”, dające okazję do dogłębnego poznania pracy redaktorskiej.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie prowadzenia dyskusji, świadomego stosowania gatunków dziennikarskich, pozyskiwania i opracowywania informacji, stosowania narzędzi komunikacyjnych adekwatnie do sytuacji, czy analizowania społecznego funkcjonowania przekazu medialnego.

 

Praca po studiach

Z bogatym bagażem wiedzy i umiejętności absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w stacjach radiowych, stacjach telewizyjnych, redakcjach prasowych, redakcjach internetowych, agencjach public relations, domach mediowych, agencjach informacyjnych, biurach prasowych, działach marketingu.

 

Opinie

Kierunki studiów w Gdańsku to bardzo długa lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna także na niej figuruje i, co oczywiste, cieszy się dużą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować? Aby ułatwić sobie podejmowanie decyzji, warto wiedzieć – jakie ma Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku opinie? Natalia, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Studiuję w Ateneum, ponieważ uczelnia ta stawia na rozwijanie umiejętności praktycznych. To one są najważniejsze, zwłaszcza w zawodzie dziennikarza. Tutaj uczymy się poruszać po wszystkich gatunkach i sferach świata mediów. Polecam wszystkim.”

 

 

STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje

Kierunki studiów w Gdańsku

Studia w Gdańsku

 

 

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA - ważne informacje

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Gdańsk

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną w Ateneum:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • polskiego systemu medialnego,
 • systemów medialnych na świecie,
 • retoryki i erystyki,
 • gatunków dziennikarskich,
 • prowadzenia badań przekazów medialnych i publiczności mediów,
 • sztuki wystąpień publicznych,
 • pracy z mikrofonem,
 • budowania strategii PR.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • stacjach radiowych,
 • stacjach telewizyjnych,
 • redakcjach prasowych,
 • redakcjach internetowych,
 • agencjach public relations,
 • domach mediowych,
 • agencjach informacyjnych,
 • biurach prasowych,
 • działach marketingu.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku

Komentarze (0)