Kosmetologia

Kosmetologia

Dolnośląska Szkoła Wyższa - kierunki studiów

Kosmetologia – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Kosmetologia jest interdyscyplinarną dziedziną łączącą w sobie zakres wiedzy z nauk medycznych podstawowych i klinicznych, paramedycznych oraz chemicznych. Ogólnie rzecz ujmując zajmuje się badaniem, opisywaniem, pielęgnacją, przywracaniem, a także zwiększaniem atrakcyjności fizycznej ciała człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy. Jest także jednym z kierunków studiów, który figuruje w ofercie edukacyjnej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z obszaru nauk o zdrowiu oraz wiedzy szczegółowej z zakresu kosmetologii. Studenci nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i upiększających, prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania, czy prowadzenia współpracy z lekarzem dermatologiem.

Studenci Kosmetologii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej otrzymują możliwość wyboru specjalności. Są to: Modelowanie sylwetki z elementami suplementacji, Odnowa biologiczna i wellness, Wizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji. Dzięki specjalnościom poznają między innymi zasady kształtowania sylwetki i postawy ciała, alternatywne techniki masażu, zasady obsługi aparatury kosmetycznej SPA, czy też formy kreowania wizerunku zewnętrznego.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Kosmetologii we wrocławskiej DSW nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie poprawnego wykonywania zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań, przeprowadzania analizy kolorystycznej, odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników, rozpoznawania chorobowych zmian skóry, wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych, uzdatniania i oczyszczania wody do celów kosmetycznych i laboratoryjnych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu kształcenia? Absolwenci Kosmetologii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu będą mogli pracować między innymi w gabinetach kosmetycznych, klinikach medycyny estetycznej, centrach odnowy biologicznej i SPA, ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych, koncernach i laboratoriach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek, redakcjach profesjonalnych pism kosmetycznych.

 

Opinie

Kosmetologia jest kierunkiem, który bardzo szybko zdobywa nowe rzesze sympatyków chętnych do nauki. Oznacza to, że odnalezienie jej w katalogach edukacyjnych nie jest zbyt trudne. Gdzie można studiować ją we Wrocławiu? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie? Klaudia, studentka Kosmetologii mówi:

„Studia powinny być nie tylko ciekawe, ale i wymagające, żeby jak najlepiej przygotowywały do pracy, zwłaszcza z pacjentem. A studia w DSW właśnie takie są. Są ciekawe, satysfakcjonujące i uczą praktycznie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • rozpoznawania zasadniczych struktur ludzkiego ciała oraz ich lokalizacji,
 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • kosmetologii upiększającej,
 • odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • kształtowania sylwetki i postawy ciała,
 • psychodietetyki,
 • aromaterapii,
 • charakteryzacji, stylizacji ubioru oraz autoprezentacji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • klinikach medycyny estetycznej,
 • centrach odnowy biologicznej i SPA,
 • ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych,
 • koncernach i laboratoriach kosmetycznych,
 • działach kosmetycznych aptek,
 • redakcjach profesjonalnych pism kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki medyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)